מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   העבדות המודרנית
לחץ להגדלה
עד לפני מאות בודדות של שנים, לאורך כל ההיסטוריה, רוב רובם של בני המין האנושי, שימשו כעבדים, אריסים, או משרתים לחלק מצומצם וקטן של בעלי ייחוס כמו מלכים, רוזנים, כוהנים, קיסרים או גורמים אחרים בעלי כוח ושררה. הלכה למעשה, התרבות האנושית התבססה מאז ומתמיד על רוב מכריע של בני אנוש, המפרנס, מכלכל, ושומר על אוכלוסייה מצומצמת מאד של בעלי הייחוס.

מאת: עפר אשכנזי, עו"ד
פורסם: 05/08/07 02:56

דף חדש 1

העבדות המודרנית

 (עיקרון הרשת כמנגנון המאפשר יציאה לעצמאות)

עד לפני מאות בודדות של שנים, לאורך כל ההיסטוריה, רוב רובם של בני המין האנושי, שימשו כעבדים, אריסים, או משרתים לחלק מצומצם וקטן של בעלי ייחוס כמו מלכים, רוזנים, כוהנים, קיסרים או גורמים אחרים בעלי כוח ושררה. הלכה למעשה, התרבות האנושית התבססה מאז ומתמיד על רוב מכריע של בני אנוש, המפרנס, מכלכל, ושומר על אוכלוסייה מצומצמת מאד של בעלי הייחוס.

רק בסוף המאה ה- 18, ביחד עם המהפכה התעשייתית שכבשה את העולם (תקופת המהפכה הצרפתית – 1789), החלה אוכלוסיית העולם המודרני לנוע מהפרברים והפריפריה ולהתרכז בערים. כחלק מהמפכה התעשייתית התפתחה שיטת הייצור הידנית והפכה לשיטת ייצור ממוכנת. כתוצאה מכך התפתחו התעשייה והמדע במהירות הולכת וגוברת. אין ספק, כי המהפכה התעשייתית הביאה לשינויים אדירים בעולם המודרני. פיתוח של תחבורה המונעת בקיטור, חקלאות ממוכנת, עיור המוני, גידול כמות סחורות, בנקים, אשראי ובורסה, וכן פיתוח של המדע והטכנולוגיה, ריבוד מעמדות, שינויים בתרבות ובנורמות החברה, ועוד כיו"ב שינויים רבים.

עם חושבים על כך רגע, רק לפני מאתיים שנה, ובמקרים רבים הרבה פחות מכך, מרבית האנושות לא הייתה מסוגלת לדמיין את הפיתוחים הטכנולוגיים והתקדמות המדע המשמשים אותנו בחי היום-יום. רק כדוגמא, להלן רשימה קצרה: רתימת כוח החשמל, נשק גרעיני, מטוס, טנק, צוללת, מכונית, רכבת, חללית, טלפון, רדיו, טלוויזיה, טלפון סלולארי, מחשב ואינטרנט, אינטליגנציה מלאכותית, ביוטכנולוגיה, ננוטכנולוגיה; וכן, הישגים ותגליות מדעיות  כמו תורת האבולוציה, תורת היחסות, מכאניקת הקוואנטים ועוד.

בעקבות המהפכה התעשייתית והתהליכים שאירעו במהלכה ולאחריה, קבוצת בעלי הייחוס המצומצמת החלה לגדול, והצטרפו אליה מיוחסים חדשים (איילי הון ותקשורת, אוליגרכים וארכי-אוליגרכים, בעלי ממון וכיו"ב גורמים נוספים). עם זאת, לעומת התרחבות קבוצת בעלי הייחוס נותרה עיקר האוכלוסייה האנושית בתפקיד של מעין עבדות, כחלק ממסגרת החיים החברתית/כלכלית של העולם המודרני. כפי שאני מבין זאת, תפיסת העולם של מרבית העובדים כיום (העבדים המודרניים שאינם בעלי ייחוס), התפתחה כחלק מתנועת האנושות לערים המתועשות, וחיפוש אחר מקורות הכנסה במסגרת מפעלים/ארגונים. במילים אחרות, מכירת זמן פנוי בתמורה לקבלת תשלום כספי או שווה ערך לתשלום כספי. כחלק מתנועה זו, התפתחה המחשבה ההישרדותית אשר טבועה ברבים (יש רבים הטוענים כי מקורה בגנים הפולניים שלנו J), כאילו מסגרת של עבודה שכירה בארגון (גדול או קטן), מקנה ביטחון וסיכויי הישרדות גבוהים יותר בעולם המודרני.

אין כל ספק, כי אצל רבים מאיתנו (כולל אני עצמי במהלך שנים ארוכות), עבודה במסגרת של ארגון גדול ויציב מבחינה כלכלית, מעניקה תחושת ביטחון אישית, אשר חשובה לשמירה על יציבות רגשית ולמניעת מתחים. עם זאת, אני סבור כי חלק גדול מתחושת הביטחון האישי הינה אשליה אשר הלכה למעשה אינה מעניקה לנו את השקט הנפשי שאנו מחפשים. כדוגמא בלבד, אציין כי במהלך חיי כשכיר הייתי עסוק בחלק

גדול של הזמן בלחפש עבודה אחרת במסגרת של ארגונים אחרים. קשה להאמין, אבל גיליון קורות חיים שלי, כמחפש עבודה, הגיע לידי המעביד שלי, אשר אותה עת חיפש גם הוא עו"ד מחליף (מבלי ששנינו ידענו אחד על השני) ... מוזר בעיניי, שגם בהעדר ביטחון (נוכח החיפושים שנעשו אחר מחליף ללא ידיעתי), העדפתי להישאר בעובד שכיר באותו ארגון, לפחות עד לרגע בו אמצא ארגון אחר אליו אוכל לעבור ולעבוד. מדהים לא ???!!!

יתר על כן, לתחושתי, השינויים המהירים של המדע והטכנולוגיה, אשר מפחיתים מידי יום את הצורך בהתערבות אנושית בתהליכי העבודה, יפחיתו עוד יותר את תחושת הביטחון הנובעת מעבודה כשכיר בארגון. להבנתי, כתוצאה מתהליך זה יותר ויותר אנשים יעדיפו (או יאלצו) ללמוד ולפתח כישורים עצמאיים. כל זאת, כחלק מצורך קיומי או מתוך רצון לגבש אפוד מגן של תחושת ביטחון, למקרים קיצוניים בהם מסגרת העבודה המעסיקה אותם כשכיר תפלוט אותם מסיבה כלשהי. אני מאמין, כי העולם המודרני צועד ומתפתח לכיוון של עסקים עצמאיים (פרילאנס) במקום עבודה שכירה, כך שבעתיד מספר העובדים השכירים בעולם ילך ויפחת, לעומת מספר גדל והולך של עובדים עצמאיים. עובדים עצמאיים אשר יספקו שירותים לציבור ולארגונים שונים, ובדרך זו יוכלו יותר ויותר אנשים לפתח בעצמם כישורים עצמאיים. כישורים אשר יאפשרו להם לפתח ולהגשים את חלומותיהם, את מטרותיהם ואת ייעודם בחיים.

אולם, בכדי לשבור את מעגל העבדות המודרנית (ואינני מתכוון דווקא לעזיבת מסגרת עבודה שכירה), עלינו להתמודד עם פחדי ההישרדות, המושרשים אצל חלק ניכר מכוח העבודה במשק. מבין כל הפחדים שעלולים להתעורר בדרך לפריצת מעגל העבדות האישית שלנו, אני מוצא כי החשש מתחושת הבדידות והניכור המאפיינים בעל עסק עצמאי, הוא פחד בולט משמעותי ומגביל. בעבר הרהרתי לא פעם עם עצמי, ופעמים רבות חזרתי והגעתי למסקנה שעדיף להמשיך להיות שכיר ששכרו מובטח מידי חודש, מאשר להתמודד לבדי עם גודל האחריות של ניהול עסק עצמאי. אין כל ספק כי בעל עסק עצמאי, נושא על כתפיו את מלוא האחריות לפעילותו העסקית. אחריות כבדה זו משפיעה באופן ישיר על פרנסתו (בטחונו כלכלי), מאחר והאחריות הישירה והמלאה על ההכנסה המתקבלת מן העסק, מוטלת על כתפיו של בעל העסק, ועל כתפיו בלבד. עם זאת, אני סבור כי לכל אחד מאיתנו נתונה האפשרות לפתח עסק עצמאי, וכיום עומדות לרשותנו מסגרות שונות אשר מסייעות בפיתוח יכולות עצמאיות וביטוי אישי. כל זאת, כחלק מבניית עסק, אשר משלב תמורה כספית, ביחד עם פעילות שאנו אוהבים לעשות.

כאמור לעיל, פחדי ההישרדות שלנו, והחשש מפני הקפיצה למים העמוקים של עולם העסקים או העדר הרצון להשקיע ולחפש את יעודנו בחיים, מונעים אותנו מלעזוב מסגרת עבודה שכירה. אני באופן אישי, התחלתי בפיתוח הקריירה העצמאית שלי כמאמן כושר מנטאלי, במהלך תקופה של מספר שנים. עת עבדתי, כעו"ד-יועץ משפטי שכיר ומנהל מחלקה משפטית וגבייה של קבוצת חברות. על כן, חשוב להדגיש כי אינני מתנגד לעבודה במסגרות המקובלות של עבודה שכירה (תאגידים, מנהל ציבורי וכדומה). כמי שהיה שכיר במסגרות שונות במהלך מרבית שנות חייו, ברורה לי המשמעות הטמונה בעבודה יציבה, כחלק מתחושת הביטחון האישי שלנו, ואשליית השליטה בחיינו. לכל אחד מאיתנו מערך שיקולים אחר, ואסור בשום מקרה להתאמץ בכוח, להתנגד או להתעלם מפחדים וחששות שתהליך היציאה לעצמאות עלול להביא לחיינו. התעלמות, מאמץ או התנגדות עלולים לגרום לכישלון הצלחתנו כעצמאים. עם זאת, כמאמן כושר מנטאלי אני סבור כי ראוי שכל אדם יפתח בעצמו כישורים עצמאיים אשר יאפשרו לו לפתח ולהגשים את חלומותיו, את מטרותיו ואת ייעודו בחיים. בין אם במקביל לעבודה שכירה, ובין אם במסגרת עסק עצמאי, המשלב הגשמת יעוד ביחד עם פרנסה בכבוד. כיום אני למד את משמעות המסגרת הרשתית, ואת יכולתה לסייע ולחזק את מגמה של פיתוח יכולות עצמאיות, וביטוי אישי.

תחת הכותרת מסגרת רשתית, ראוי לדעתי לכלול כל מסגרת עסקית או חברתית, אשר בעלת מטרה משותפת לחברים ברשת. אני עצמי משתייך למספר מסגרות רשתיות אשר משתלבות אלו באלו. אני חבר סניף BNI משגב (החל מחודש מאי אשמש כיו"ר הסניף) - רשת בין-לאומית ליצירה ופיתוח של קשרים עסקיים, אני חבר בקבוצת לימוד ומודעות הנפגשת בקביעות, בתהליך ממושך הנמשך מספר שנים, אני חלק מיוזמה חברתית חדשה המבוססת על מודל רשתי (ישראל 2020). כמו כן, אני גם בעל עסק פעיל ודינאמי בשיווק רשתי. בנוסף לרשתות אלו בהן אני חבר, לכולנו יש רשתות חברתיות אשר גם להן חשיבות גדולה בגיבוש היציבות הרגשית שלנו. מניסיוני אני לומד, כי התמיכה הרגשית ביחד עם הפוטנציאל העסקי הטמון במנגנון הרשת, מהווה כלי רב עוצמה המסייע בהתמודדות עם תהליך לא פשוט של הגשמת יעוד ביחד עם פיתוח עסק עצמאי.

בהקשר זה, אני מוצא במסגרת המנגנון הרשתי, כלי חשוב המסייע בפיתוח כישורים עצמאיים. איש איש לפי דרכו ומטרותיו. בכך מעניק מנגנון הרשת את הגמישות המנטאלית לכל אחד ואחת, לבחור אם לפתח את עסקו באיטיות ובמקביל למשרה השכירה (משרה שכירה מעניקה תחושת ביטחון לרבים מאיתנו) או לזנק זינוק בנג'י חד מהיר (ומפחיד לפעמים) לעולם העסקים (זינוק בנג'י = עזיבה של מסגרת עבודה שכירה והחלפתה במסגרת עבודה כעצמאי). מנגנון הרשת מקנה לדעתי, יכולות רבות ומודעות חדשה לפיתוח אישי ועסקי כאחד. בדרך זאת, ניתן להשתמש במנגנון הרשת כחלק מהאבולוציה העסקית המתפתחת בעולם המודרני (במהלך מאות/עשרות השנים האחרונות), ולהקנות תחושת ביטחון ויציבות עסקית/כלכלית המבוססת על האדם כפרט, מבלי לשייך אותו לארגון, חברה או גורם עסקי אחר, כאילו היה עבד מודרני.

חשוב לזכור כי תפיסת העולם של העבד המודרני אינה נובעת מעונשים או השפלות מצד המעביד (למרות שקיימות מסגרות עסקיות רבות הכוללות גם מקרים מעין אלו), אלא מתחושת חוסר האונים והפחד העמוק הקיימת בתודעתו של "העבד המודרני", כאילו לא יוכל להסתדר ללא מסגרת הארגון/חברה. מסגרת זו, מייצרת אצל חלק גדול מאיתנו תחושת ביטחון מזויפת יותר או פחות, אשר מכוונת אותנו לשמור על מקום העבודה ולהימנע מזעזועים, אשר לפי תפיסתנו, עלולים לפגוע בסיכויינו לשרוד בעולם.

 

 

באופן אישי אני מוצא כי תועלת רבה בהתפתחות האבולוציה החברתית/תעסוקתית והתקדמות המדע והטכנולוגיה, על אף הלחצים שנוצרים כתוצאה מהתפתחות מהירה זו. אני מאמין כי התפתחות זו ומעבר לפעילות עצמאית כפרילאנסרים (בסיוע של מנגנון הרשת ומנגנונים אחרים), תסלול ליותר ויותר אנשים את האפשרות להגשים את ייעודם ומטרותיהם בחיים. זאת, במקום לחכות לגיל הפנסייה ולקטר על מה שלא הספקנו לעשות או להצטער על ויתורים שעשינו.

    בהצלחה לכולנו

 

 

עפר אשכנזי, עו"ד – מאמן כושר מנטלי ©

ת.ד. 2122, קרית טבעון. 04-9533256, 054-4532914

Kosher_m@netvision.net.il

ofer@kosher-mentally.com

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net