מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   לצאת עם בירכת הדרך
לחץ להגדלה
החלטת לעזוב את מקום העבודה? גם אם את שאפתנית, והחלטת לצאת "לרעות בשדות זרים", או אם עשית שינוי בקריירה מתוך הכרח, את עושה צעד אמיץ ולא פשוט בכלל. אחת המלכודות במעבר למקום עבודה חדש היא השגת מכתב המלצה מן המעסיק הישן - מצב שהוא דביק ובעייתי לכל הדעות. כלל חשוב אומר, שקל יותר למצוא מישרה טובה כאשר אנו עדיין מועסקים...

מאת: ד"ר מירה חניק
פורסם: 28/08/07 01:21

לצאת עם בירכת הדרך

לצאת עם בירכת הדרך

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 

 

החלטת לעזוב את מקום העבודה? גם אם את שאפתנית, והחלטת לצאת "לרעות בשדות זרים", או אם עשית שינוי בקריירה מתוך הכרח, את עושה צעד אמיץ ולא פשוט בכלל. אחת המלכודות במעבר למקום עבודה חדש היא השגת מכתב המלצה מן המעסיק הישן - מצב שהוא דביק ובעייתי לכל הדעות. כלל חשוב  אומר, שקל יותר למצוא מישרה טובה כאשר אנו עדיין מועסקים. ולכן, כדאי לוודא קודם שהמשרה החדשה מובטחת, לפני שמודיעים על עזיבה במקום הישן, או מאפשרים למעסיק החדש ליצור קשר עם הממונה אותו עומדים לעזוב.

 

הנה מספר דרכים בהם ניתן לשפר את הסיכויים לקבל המלצה טובה כאשר עוזבים מקום עבודה: 

  •  רצוי לקיים  שיחת הרגעה עם הממונה במקום אותו עוזבים, כדי להפחית את כעסו הטבעי על העזיבה, ולהבטיח שייתן  המלצה חיובית.

  •  כדאי  לציין בשיחה זו את הסיבות בגללם החלטת לעזוב, מבלי להפחית מערכה של המשרה אותה את עוזבת, או לפגוע בממונים. למשל: "המשרה החדשה שהציעו לי בחברת XYZ נותנת לי הזדמנות להתפתח בתחום (שהחברה הנוכחית לא יכולה), אבל העבודה כאן תחסר לי מאד, כי למדתי מכם הרבה".

  •  כדי לפזר את התחושות (הטבעיות לחלוטין) של טינה כלפי חוסר הנאמנות, שעשוי הממונה לחוש, ואת הכעס הכרוך בכך,  כדאי להדגיש שהצעת העבודה הגיעה ביוזמת המעסיק שגייס אתכם ("קיבלתי הצעה מחברת  XYZ  והרגשתי שזה הזמן הנכון עבורי להמשיך הלאה…").

  •  אל תחששי לבקש המלצה, וגם אם הממונה מהסס, מסרב, כועס או מנסה לשכנע אותך להישאר בתפקיד הנוכחי, אל תוותרי. כדאי לא להגיב לביטויי כעס ישיר מצידו, או להיכנס לוויכוח כדי לשכנעו שעלייך לעבור למשרה השנייה. כדאי לדבר באופן כללי על כוונותיו הטובות: "אני מעריכה מאד את כל מה שעשיתם עבורי כאן ב- ABC, אבל זו הזדמנות חד-פעמית בשבילי, וההמלצה שלך חשובה לי מאד". (יחד עם זאת, לא כדאי להגזים בחשיבותה של ההמלצה. יש מעסיקים רבים שאינם מייחסים כל חשיבות או אפילו אמינות למכתבי המלצה - משום שהם יודעים שכל מעסיק עשוי לתת מכתב כזה גם לעובד שאינו מעריך - בתנאי שזו ההזדמנות להיפטר ממנו.)

  •  אל תשכחי להודות לממונה על כל עזרתו ותמיכתו במשך שנות עבודתך איתו (גם אם סרב לתת לך המלצה!), ולהיפרד ברוח טובה (גם אם הוא כועס או מקטר על עזיבתך!). אחרי הכל, כדאי לזכור שהעולם הוא עגול, וכולם מכירים כאן את כולם, ובסך הכל, יש סיכוי סביר שתיפגשו באחד הסיבובים  הבאים.

  •  קשרים טובים עם מקומות עבודה הם נכס שכדאי לטפח ולשמור עליו. מומלץ שאחר הכניסה לתפקיד החדש, תיצרי שוב קשר עם המעסיק הקודם. קשר כזה כדאי לטפח על בסיס חודשי (אחת לחודש-חודשיים, לטלפן, לשאול בשלומו ובשלום אחרים המועסקים אצלו) וכן להמשיך בקשר עם הבכירים האחרים במקום העבודה הקודם, משום שהם מקור חשוב ליחסי עבודה עתידיים או להצעות נוספות שאולי יבואו.

 מכיוון שמעולם אין לדעת מתי תרצי שוב להמשיך הלאה בדרכך, ולהחליף שוב את מישרתך (המחקרים מראים כי בשנים האחרונות מחליף האדם הממוצע את הקריירה שלו לפחות פעמיים, ואת מקום העבודה לפחות חמש פעמים!), חשוב לשמור על יחסי הציבור שלך בכל מקומות העבודה הקודמים. לעולם אין לדעת מה ילד יום, ואדם  שעבדת איתו לפני עשר שנים, עשוי להביא לך הצעת עבודה מלקוח שלו או משותף עסקי, משום שהוא מכיר את כישורייך ואת הצלחותייך, ומי כמוהו יכול להעיד על יכולתך. שמרי על מספרי הטלפון של שותפייך הקודמים לעבודה, התייחסי אל כולם בכבוד, והמשיכי לטפח את יחסייך איתם גם לאחר השינוי בקריירה. לעולם אין לדעת איזה דיבידנדים ייתנו לך קשרים אלה!

  

_____________________________

ד"ר מירה חניק היא יועצת ארגונית ותעסוקתית ומאמנת אישית להצלחה. מתמחה בקידום נשים, ומנחה סדנאות להעצמת נשים. מנהלת את אתר האינטרנט "הדרך למעלה".

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net