מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איך לבקש העלאת שכר?
לחץ להגדלה
מועמדים רבים מתלבטים האם מגיע לי העלאת שכר או האם לבקש העלאת שכר .אם נכנס לנעליים של מעסיקים נראה שמעסיקים חושבים במונחי עלות תועלת כלומר הם שוקלים כמה הם משלמים למועמד לעומת התרומה של המועמד במקום העבודה. רמת השכר של מועמד תלויה גם היצע וביקוש כלומר ככל שיש פחות מועמדים שיכולים להחליף אותך בתפקיד כך היכולת שלך לעשות מו"מ על שכר פחות חזק.

מאת: נאוה שלו
פורסם: 20/09/07 01:23

איך לבקש העלאת שכר

 

איך לבקש העלאת שכר ?  או כיצד לקבל העלאת שכר כל שנה ?

 

מועמדים רבים מתלבטים האם מגיע לי העלאת שכר או האם לבקש העלאת שכר .אם נכנס לנעליים של מעסיקים נראה שמעסיקים חושבים במונחי עלות תועלת כלומר הם שוקלים כמה הם משלמים למועמד לעומת התרומה של המועמד במקום העבודה. רמת השכר של מועמד תלויה גם היצע וביקוש כלומר ככל שיש פחות מועמדים שיכולים להחליף אותך בתפקיד כך היכולת שלך לעשות מו"מ על שכר פחות חזק.

 

אז איך להחליט האם כדאי לבקש העלאת שכר:

 

א.      בדוק כמה אחרים עם כישורים כמו שלך וניסיון  במשרות דומות מרווחים .

ב.      חשוב מהם המשימות או התפקידים אותם את ממלאה והתורמים למעסיק.

ג.       האם לדעתך מגיעה לך העלאה ומדוע ?האם את יכולה לשכנע את המעסיק שאכן מגיע לך לקבל יותר.

ד.      מהי ההסתברות מתוך ההכרות עם מעסיקך שהוא יסרב ומה יכולות להיות ההשלכות לזה.

 

השאלה לא איך בחינניות את מבקשת העלאת שכר אלא כיצד את משכנעת את המעסיק  שאת שווה יותר ושמגיע לך להרוויח יותר . היכולת שלך לשכנע את המעסיק שאת שווה יותר היא פונקציה של מה את עושה במסגרת תפקידך שמצדיק שתקבלי יותר.נימוקים לא טובים לבקשת העלאת שכר הם :

א.לא קיבלתי העלאה שנה שלמה.

ב.החברה שלי מקבלת בתפקיד מקביל יותר ממני.

ג.הבטחתם לי העלאת שכר ( אם כי אני חושבת שמעסיקים צריכים לעמוד בהתחייבות שלהם ).

 

במידה יש לך לפחות שלוש סיבות טובות מדוע מגיעה לך העלאת שכר נראה לי שכדאי לשוחח עם המעסיק ולהציג לו בהתבסס על הביצועים והמשימות שאת ממלאת . חשוב להציג את הדברים מנקודת המבט שלכם ולא להציג בשום אופן תביעה להעלאת שכר . חשוב שתזכרו שאתם צריכים להמשיך לעבוד עם הממונה לאחר מכן.

יתר על כן, מועמדים המעוניינים לקבל העלאה בשכר צריכים להכין את הקרקע לזה .אסטרטגיה טובה לקבל תשובה חיובית לבקשת העלאת שכר היא לחפש דרכים נוספות כיצד המעסיק יהיה שבע רצון מהאופן שאתה ממלאה את תפקידך או לבצע משימות נוספות שאינן במסגרת תפקידך שלאחר מכן תוכלי לבקש ( בצדק ) העלאה בשכר.אסטרטגיה לקבל העלאת שכר כל שנה היא לשדרג את הכישורים שלכם ולנסות לחשוב במסגרת מילוי התפקיד כיצד אתם יכולים לתרום יותר להראות שאתם שווים יותר.הרבה פעמים אתם באמת שווים יותר אבל המעסיק לא מעוניין לשלם יותר במקרה זה אתם יכולים לחפש משרה שבה ישלמו לכם יותר.

פגשתי מועמדים שתמיד הרגישו שמגיע להם יותר אבל משום מה הם לא הצליחו לשכנע את המעסיק שהם שווים יותר ונשארו מתוסכלים. במיוחד בתפקידים שהתחרות עליהם רבה למשל:  מזכירה חשוב לנסות לרכוש כישורים נוספים ולמצוא דרכים נוספות להיות בעלי ערך יותר ממעמדים אחרים ( למשל לימוד של תוכנות נוספות , שפות נוספות , יוזמה , זריזות וכדומה ).

לגבי בכירים – אסטרטגיה לקבלת  העלאת שכר היא לשדרג את הכישורים באופן תמידי ואז לנסות להגיש מועמדות  לתפקיד בכיר יותר בחברה או בחברות מתחרות .מהניסיון שלי עם בכירים הרבה פעמים מעבר לחברה אחרת גורם לקפיצה משמעותית בשכר וגם מעניק אפשרות לקידום.

 

ההמלצה שלי באופן כללי לא לפחד לנהל משא מתן על שכר!!. אבל חשוב שיהיו לך סיבות מדוע אתה שווה יותר .יתר על כן בתחילת כל שנה שאל את עצמך כיצד אני יכול לשדרג את הכישורים שלי ומה אני יכול לעשות במסגרת תפקידי שיגרום לממונה שלי לקדם אותי או לשלם לי יותר כאשר אבקש העלאת שכר.האופן שבו תציגו את הדברים יקבע במידה רבה את התוצאות.

 

בהצלחה,

נאוה שלו

 

 

 

מועדון קריירה - כל הזכויות שמורות 2006 

נאוה שלו היא מאמנת קריירה כותבת  ויזמת של גלובל רילוקשיין אשר מספקת אימון קריירה למועמדים מתחומי הייטק , הביוטק והכספים  המעוניינים ברילוקשיין בצפון אמריקה .נאוה  בעלת  16 שנות ניסיון בהשמה יעוץ וקוצינג  בחברות הייטק בישראל  ארה"ב וקנדה ובעלת תאר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית  מהאוניברסיטה העברית . עוד על השרותים של גלובל רילוקשיין    http://www.globalrelocation.ca/id4.html  . לאחרונה פורסם ספר  אלקטרוני " פרה סגולה בשוק הבינלאומי" מאת נאוה שלו ( בעברית ) כל המעוניין בקבלת ספר חינם  מוזמן לשלוח איי מייל ל info@globalrelocation.ca .

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net