מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   גרפולוגיה ושרבוטים
לחץ להגדלה
בכיתה א', למדת את אופן כתיבת האותיות יחד עם כולם, כתבת עם כל הכיתה באותו שיעור, עם אותה מורה, העתקת את אותה האות מהלוח ולמעשה כל הילדים מקבלים את אותן הנחיות. איך זה  שכל כתב הוא שונה?

מאת: חנה קורן
פורסם: 01/01/01 00:00

דף חדש 1

  

גרפולוגיה ושרבוטים – חנה קורן.

 

נחזור רגע  לאחור, עד לכיתה א', למדת את אופן כתיבת האותיות יחד עם כולם, כתבת עם כל הכיתה באותו שיעור, עם אותה מורה, העתקת את אותה האות מהלוח ולמעשה כל הילדים מקבלים את אותן הנחיות. איך זה  שכל כתב הוא שונה? כל כתב אחד ויחיד בדיוק כמו טביעת אצבע.

מי ש"מעצב את כתב היד שלנו הוא המוח. זהו הקשר הישיר בין המח ליד ובין האישיות לכתב, היד הרי לא כותבת פסיק אחד ללא הפקודה מהמוח ועל כך למעשה מבוססת תורת הגרפולוגיה. כמו שאין שני אנשים זהים, כך אין שני כתבי יד זהים.

 

הגרפולוגיה ככלי המאבחן אישיות, יכולה להעניק למי שיודע להשתמש בה – אמצעי  נפלא שיכול לעזור בכל תחומי החיים. בקבלה לעבודה, בהכוונה מקצועית, עזרה בבחירת קרירה שניה, בבחינת הקשר בין שני אנשים בכל מיני צמתים והצטלבויות....

 

שרבוטים

 

השרבוטים יכולים לעזור לגרפולוג במספר כיוונים. כשבאים ליעוץ אישי מאד רצוי להביא שרבוטים שלכם ולמסור לידי הגרפולוג או הגרפולוגית.

 

קיימים אין ספור שרבוטים המשתרעים על פני סוגים שונים, החל מחזרה על אותיות כתובות או מודפסות בטקסט, דרך קשקושים חסרי משמעות, ועד לציורים מורכבים -תלת מימדים, שלפעמים משתרעים על פני עמודים שלמים ומושקעות בהן שעות רבות.

תהליך השרבוט נעשה רק בחלקו באופן מודע. לפעמים קורה שהעט כאילו מתעורר לחיים מעצמו, וה"אמן" מוצא עצמו מופתע לנוכח התוצאות, כשהוא או היא קולטים איזו יצירה הצליחו להוציא מקצה העט.

האחד נהנה מהפעולה תוך כדי שרבוט, בעוד האחר לא שם לב אפילו לפעולת השרבוט, אלא עסוק לגמרי בדבר אחר. אנשים משרבטים במצבים שונים - לדוגמה: בזמן שיחת טלפון, בהרצאה, תוך כדי כתיבת רשימות והערות, ואפילו תוך כדי חשיבה על נושא שאינו קשור לשרבוט עצמו. יש אנשים שמצליחים להתרכז טוב יותר כשהם אוחזים עט ביד ונותנים לו "לשוטט" על הניר הכי קרוב.

השרבוטים נושאים מערכת של סמלים, חלקם ברורים, אחרים מעורפלים ומוסתרים. שרבוט לבבות, לדוגמא, יצביע לעיתים קרובות על תקופה רומנטית; ' או על חיפוש אחרי הרומנטיקה, האהבה והקרבה. אקדחים וכלי נשק יכולים לגלות תוקפנות עצורה; סירות ומכוניות מצביעות על יצר נוודות, צורך בטיול או בחופשה. המתמצאים במוסיקה יציירו תווים וסימנים ומפתחות מוסיקליים, ואנשים השומרים על דיאטה לעיתים קרובות ישרבטו נושאים הקשורים לאוכל. ציור מחסומים מראה על תחושת מחנק וקושי להתקדם.

 
 

השחרת אותיות


לעיתים זהו רק ביטוי של שעמום - חסר משמעות, אולם, התופעה יכולה גם להצביע על דאגה, חוסר ביטחון עצמי, מתח, לעיתים על כפייתיות וחוסר אמון בעצמך. לפעמים יש במשרבט מהסוג הזה צורך לחזור שוב ושוב ולבדוק את מעשיו. שבודקים שרבוטים רצוי להתייחס ללחץ הכתיבה שנותן תמונה על המרץ או החולשה של הכותב.

 
שרבוטים שכיחים ומשמעותם


1. צורות גיאומטריות

 

משולשים, ריבועים, צורות מעוצבות: מוח מאורגן, תהליכי חשיבה ברורים, תכנון קפדני של כל צעד, יעילות, תכליתיות. גישה מעשית ופרקטית חשיבה אנליטית, כשר ריכוז ויכולת להתעמק ולחקור. לפעמים תיתכן רגישות נמוכה, רגשנות מוגבלת וקושי להתלהב.


2. צורות מופשטות


מקוריות, כשר הפשטה, חשיבה מהירה, קושי להקפיד על הפרטים, צורך בתוצאות מהירות, ולפעמים מתח והפרעות בריכוז קושי להקשיב וחשיבה לא ממוקדת.

 

 
3. משחקים

איקס עיגול, שחמט:

אוהב את משחקי החיים, תחרותי, משחק על מנת לנצח, שאפתנות רבה ודחף להוכיח        את עצמו ללא הרף.

 
4. חצים וסולמות

שאפתנות רבה, דחף חזק להוכיח עצמו. המטרה, בעיניו, מקדשת את האמצעים. חסר סבלנות לתהליכים ממושכים ושואף להגיע למטרה בדרך הקצרה.  


5. צורות החוזרות על עצמן

 

סבלנות, שמרנות, שיטתיות, פיתוח יכולת ריכוז.


6
. לבבות


רגשנות, אדם מאוהב נוטה לשרטט לבבות. גם מי שמחפש אהבה ורומנטיקה,7. מחסומים


הרגשת מחנק, צורך לברוח, צורך בחופש , מרגיש שצעדיו מוגבלים.


 

 

כדאי לקרוא עוד

http://www.annakoren.co.il/doodles.asp

 חנה קורן

מכון לגרפולוגיה

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
על השירבוטים 
שולמית (14/04/2008)
2.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות עם תמונות שלנו, ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו שצילמנו בבית, 
מיקה (23/09/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net