מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מי יהיה נשיא ארה"ב הבא?
לחץ להגדלה
חתימתו של ברק אובמה היא חתימה נפוחה וגדולה, שאי-אפשר להתעלם ממנה... לפי החתימה של הילארי קלינטון נראה שהיא לא כל-כך קרה וקשוחה כפי שהיא מצטיירת בציבור ובתקשורת. ניתן לזהות אצלה חמימות ואנושיות לצד אסרטיביות וגישה פרקטית...

מאת: מיישרים קו
פורסם: 17/04/08 00:49

מי יהיה נשיא ארה"ב הבא?

ניתוח חתימותיהם של הילארי קלינטון וברק אובמה.

ברק אובמה
חתימתו של ברק אובמה היא חתימה נפוחה וגדולה, שאי-אפשר להתעלם ממנה. שתי האותיות הראשונות הגדולות, של השם הפרטי ושל שם המשפחה, תופסות מרחב ונפח, בהשוואה לאותיות האחרות בחתימה ובהשוואה אובייקטיבית לנורמה. מבחינה גרפולוגית, הדבר משקף את הצורך העז שלו בנוכחות ואת השאיפה להיות במרכז תשומת הלב.

ניתן להבחין גם בקווים המשתלחים קדימה שמבטאים את הרצון להרשים ולקבוע עובדות בשטח, כמעט ללא מעצורים ועכבות. הגודל העצום של שתי האותיות הראשונות לא בא על חשבון המהירות, הדינאמיות והתקדמות. נהפוך הוא, החתימה כולה נעשית בקו מהיר, ערני ושוטף.ברק אובמה

אותיות השם עצמו הן בעלות אזור אמצעי קטן ומופשט, וניתן להסיק מכך על יכולת הריכוז של ברק אובמה ויכולת המיקוד, לצד בחינה עובדתית של דברים, ענייניות ואבחנה לפרטים. ככל שמתקדמת הכתיבה, האותיות הופכות לקו שטוח, וכמעט בלתי ניתן לזהותן. זהו הצד הדיפלומטי של ברק אובמה, היכולת להתחמק מנושאים מביכים באופן מתוחכם, להתחייב ולהשאיר את הדברים פתוחים ולתמרן בהתאם לסיטואציות. השיפודים בסיומת הקווים מראים את היכולת שלו לענות באופן ישיר, מהיר וחד, וכשצריך, להיות תקיף, ציני וביקורתי. אין ספק שכושר הביטוי המלהיב, הסוחף והמתוחכם של ברק אובמה בא לידי ביטוי בחתימתו.

אולם בגודל המופרז של החתימה ניתן גם לראות מוטיב של פיצוי. בכתב היד, המופיע בסמוך לחתימה, ניתן לראות שהקווים המאוזנים הם עבים וחזקים לעומת הקווים המאונכים שהם חלשים יחסית. הקו האורכי משקף את האינדיבידואל ואת יחס הכותב לעצמו. הקו האופקי הוא הפנייה לחברה וההתנהגות המוחצנת. הפער שקיים בכתב היד מלמד על תחושה פנימית של חולשה וחרדות ועל הצורך לפצות על כך, בעיקר ברובד החברתי ובהחצנה, שיוצאת בדרכים של הפגנת כוח וכריזמה.

האות הראשונה של שם המשפחה נכתבה כעיגול כמעט מדויק. עיגול הוא סימן הכוליות – הכול, כאילו היה רוצה להכיל את כל העולם. בד בבד, העיגול הזה חצוי על-ידי קו מאונך, שמסמל את העובדה שהוא חצוי רגשית; חצוי בין תכנים שליליים הכוללים כעסים וקונפליקטים פנימיים לא מודעים לבין העצמה אישית ושאפתנות גבוהה. הפערים הללו עלולים לגרום לראייה לא פרופורציונאלית של המתרחש, לחוסר שיקול דעת ובחינה לא אובייקטיבית של המציאות.

בחתימתו של ברק אובמה יש מרכיב פאלי (האות B בחתימה) המספק את ה"דרייב" הפנימי לכבוש כל יעד וכל פסגה, לא לשקוט ולא לנוח עד להשגת מטרותיו.

הילארי קלינטון

לפי החתימה של הילארי קלינטון נראה שהיא לא כל-כך קרה וקשוחה כפי שהיא מצטיירת בציבור ובתקשורת. ניתן לזהות אצלה חמימות ואנושיות לצד אסרטיביות וגישה פרקטית. קווים עגולים ורכים מופיעים יחד עם זוויות וקווים חדים יותר (ניתן לראות את הקמרונים באותיות כמו n ו- h שהופכים לזוויות). חדות החשיבה ויכולת אנליטית מפותחת, מתבטאים בקווים החדים ובסיומים השיפודיים של האותיות. כמו כן, ניתן לראות שאין קווי התחלה באותיות הראשונות של המילה (הקו שיוצר את הקישור בין האותיות, כפי שנהוג בד"כ באותיות באנגלית). "קיצוץ" הקו הזה מלמד על גישתה הפרקטית ועל כך שהיא נכנסת באופן מיידי לעשייה. הילארי קלינטון לא אוהבת בלבולי מוח. גם הקטנת האותיות מדי פעם והשורות הישרות מצביעים על יכולתה להיות ממוקדת ועל חשיבתה הבהירה והמציאותית.הילארי קלינטון

השוליים המתרחבים מעידים על התלהבותה, שאיפתה להגיע לתוצאות והנעת תהליכים אך גם על חוסר סבלנות ועל הצורך בתוצאות ממשיות ומוחשיות.

לגבי חתימתה, אפשר להשוות בינה לבין החתימה של ברק אובמה ולראות את ההבדל הרב בין שני דפוסי החתימה. אצל הילארי קלינטון החתימה די דומה בגודלה לטקסט. היא שמה את שמה במלואו, בצורה קריאה ובהירה. ניתן להסיק מכך על היותה אישה כנה וישירה, "תוכה כברה".

למרות הפן הסמכותי והבטוח, יש בהילארי קלינטון גם צד פגיע וסגור, היא לא מחצינה את רגשותיה והרבה דברים היא שומרת לעצמה. בעיקר כל מה שעלול לפגוע בה ולחשוף חולשה ורגישות גבוהה. זה מתבטא בהקטנת האותיות ובשליטה העצמית המשתקפת מהכתב.

אין ספק ששני המועמדים הם אנשים בעלי יכולות מרשימות, שנחושים לכבוש את הפסגה ולהשיג ניצחון. שניהם בעלי דפוסי אישיות שונים וכל אחד בדרכו, רץ קדימה ולא נותן שיעצרו אותו. ניתן להבחין בשיטתיות, בעקביות, ביכולת לשמור על מיקוד לצד כוח רצון ואמונה פנימית ביכולותיה אצל הילארי קלינטון, לעומת הכריזמה שמפגין ברק אובמה, השואו והפגנת הנוכחות, בנוסף ליכולת לסמוך על זריזות תגובותיו וחדות הביטוי.

החתימות נלקחו ממאמרו של ג'וזף אנגל שהופיע בעיתון ג'רוזלם פוסט.

 

מוגש ע"י המכון גרפולוגיה ”מיישרים קו”, המנוהל על-ידי דפנה חוטר-ישי וגילה כץ, גרפולוגיות מוסמכות, בעלות ותק רב באבחון הגרפולוגי וניסיון עשיר בהוראת הגרפולוגיה.

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות ושיחות ארוטיות בוואצפ עם תמונות ומוכרות סרטי פורנו אישיים שלנו שצילמנו בבית, שלחו וואצפ לאחת מאיתנו לפרטים: 
נטע (07/10/2020)
2.
דרושים לעבודות קלות מהבית בקלדנות והזנת תוכן מהבית, לפניות שלחו לי הודעה 
נועה,giwijal324942@ezeca.com,כל הארץ (03/11/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net