מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד לגרום לעובדים שלך לעבוד טוב יותר?
לחץ להגדלה
אם ברצונך לגרום לעובד שלך להגדיל ראש, אם ברצונך לגרום לו לחשוב בצורה טובה יותר, אם ברצונך לגרום לו להתמודד עם בעיות טוב יותר, אם ברצונך שהעובד שלך יגיע בעצמו לפתרונות טובים יותר מהר יותר, תמקד אותו במה "כן" במקום במה "לא". תמיד תתמקד בפתרונות ובדברים חיוביים במקום בבעיות. גרור את השיחה למקום חיובי, תכריח את השיחה לעסוק בדברים ש"כן" במקום בדברים ש"לא". במקום לשאול את העובד שלך "למה לא עשית X ?" שאל אותו ...

מאת: Eip.co.il
פורסם: 27/05/08 01:17

כיצד לגרום לעובדים שלך לעבוד טוב יותר, בצורה הפשוטה ביותר ?

אם ברצונך לגרום לעובד שלך להגדיל ראש, אם ברצונך לגרום לו לחשוב בצורה טובה יותר, אם ברצונך לגרום לו להתמודד עם בעיות טוב יותר, אם ברצונך שהעובד שלך יגיע בעצמו לפתרונות טובים יותר מהר יותר, תמקד אותו במה "כן" במקום במה "לא". תמיד תתמקד בפתרונות ובדברים חיוביים במקום בבעיות. גרור את השיחה למקום חיובי, תכריח את השיחה לעסוק בדברים ש"כן" במקום בדברים ש"לא".

במקום לשאול את העובד שלך "למה לא עשית X ?" שאל אותו "האם עשית את כל אשר יכולת כדי לגרום ל X לקרות ?". שאלה של "למה לא עשית X ?" תגרור אחריה תשובות של בעיות, תשובות של בגלל ככה וככה, חלקן בעיות אמתיות, וחלקן בעיות שנוצרו רק כדי לענות לך תשובה. "למה לא" לא ממש גורר אחריו את התשובות שאתה כן רוצה לשמוע. שאלה של "למה לא" גוררת אחריה תשובות שליליות, כי הרי זה מה ששאלת, למה לא. במו ידך יצרת בעיות שלא היו גם עד אותו הרגע.

ניהול נכון אומר שבמקום זאת, עליך לשאול שאלות שהתשובה עליהן תהיה חיובית בהכרח. לדוגמא שאל "כיצד ניתן לגרום ל X לקרות", "מה ניתן לעשות כדי ש X יקרה מהר יותר", "כיצד גורמים ל X להיות מבוצע". שאלות כאלו התשובה עליהן תהיה בהכרח טובה יותר מאשר על "למה לא" כי היא שואלת "איך כן". שאלה חיובית, גוררת את המחשבות של העובד לפתרונות, מוציאה אותו מהחשיבה שלו על בעיות ומעבירה אותו לפתרונות.

גרום לעובד שלך לשאול את עצמו תמיד את השאלות הנכונות, של כיצד עושים X או Y, כיצד "כן" מצליחים. במקום לחשוב על למה לא, שיחשוב איך כן. תמיד תמקד אותו בשאלות של "איך כן", ככה גם ברגע שלא תהיה לידו הוא יתרגל לחשוב ולמצוא פתרונות בעצמו. גרום לעובדים שלך לשאול את עצמם את השאלות הנכונות.

אם ברצונך להפיק את המיטב מהעובד שלך, אז משאלה של "האם עשית את כל אשר יכולת כדי לגרום ל X לקרות" הוא כמעט ולא יכול להתחמק, כי בד"כ היו דברים שהוא יכול היה לעשות ולא עשה.

לסיכום, מקד את המחשבה של העובדים שלך בפתרונות ולא בבעיות ע"י שאלת השאלות הנכונות. כך תגרום לעובדים שלך לשיפור התפוקה שלהם ולארגון שלך להשיג את המטרות שלו טוב יותר.

וכמובן שכל מה שנכון לגבי העובדים שלך נכון גם לגבי הילדים שלך / הזוגיות שלך וכולי וכמובן שזה נכון גם לגבי עצמך. ויותר מזה, ככל שתיישם זאת יותר על עצמך, כך יהיה לך קל יותר ליישם זאת על אחרים. בהצלחה.

 

הכנס לאתר EIP.co.il

 וקרא עוד על התמקדות, ניהול, רצון  ועוד ...

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net