מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מדוע קיים הצורך בחברות כח אדם?
לחץ להגדלה
לא אחת, כשהמושג, "חברות כוח אדם" מוזכר, נשמעים קולות המכנים אותן "שוק עבדים". מה הן החברות האלה? מדוע קיים הצורך בהן? מהו חוק חברות כוח אדם? ומה לגבי תנאים סוציאליים לעובדיהן? עדי אוהד, מנכ"ל של חברה כזו, עונה על שאלות אלו ומנסה לפוגג מעט את התדמית הדמונית כמעט שדבקה בחברות כוח האדם...

מאת: אוהד עדי
פורסם: 13/08/08 23:36

האם חברות כח אדם הן שוק עבדים?

 

מדוע קיים הצורך בחברות כח אדם

לכל חברה או ארגון ישנה "ליבה". הליבה היא מטרתו העיקרית של העסק לשמה הוא קם ופועל וכמובן שואף להתפתח. ליבת העיסוק של חברת ביטוח היא לספק שרותי ביטוח לאזרחים, מפעל למשקאות נוסד בכדי ליצר משקאות וכו'.

כמובן שעיקר משאביה של החברה מופנים למען הגשמת מטרתה וחזונה העסקי. מכאן נגזרים צרכי כח האדם של החברה , צרכים קבועים ומשתנים הכל בהתאם לשוק בו היא פועלת. חברות רבות אינן מעוניינות או מסוגלות לנהל מערך כח אדם פנים ארגוני אשר יטפל בצרכי כח האדם באופן שוטף.

הקמת מערך כזה כרוכה בעלויות רבות הכוללות בין השאר: העסקת עובדים לתפעול המערך, פרסומים במדורי  דרושים בעיתונות ובאינטרנט, טלפונים, ראיון מועמדים לא מתאימים, מבחני הערכה, ממליצים וכמובן ניהול שוטף של מאגר מועמדים פוטנציאליים המותאמים לצרכי החברה.

 

כאן נכנסות לתמונה חברות כח האדם. ליבת העיסוק שלנו היא: ניהול ותפעול מתמיד ושוטף של מאגרי מועמדים המותאמים לצרכי לקוחותינו.

 

אנו מתפעלים מערכת שלמה של רכזי משאבי אנוש המאתרים, מראיינים ובוחנים לעומק מועמדים מתחומים שונים, המועמדים מופנים לראיונות עבודה אצל לקוחותינו ומתחילים או ממשיכים את מסלול הקרירה האישי שלהם.למעשה עבודתן של חברות כח האדם משתלבת באופן מלא עם פעילותו של המשק הישראלי. ואכן לדעתי קיימת "הצדקה" מלאה לקיומן ועבודתן של חברות כח האדם בארץ ובעולם.

 

חוק "חברות כח אדם"

 

כנדבך נוסף להשתלבותן של חברות כח האדם במשק הישראלי חוקק בשנת 1996 "חוק חברות כח אדם". החוק מחייב כל חברה המעוניינת לעסוק בתחום לקבל רישיון קבלן כח אדם מאת משרד המסחר והתעשייה.

 

בכדי לקבל רישיון עוברת כל חברה בדיקת איתנות פיננסית ע"י גורם מוסמך ובסיומה עליה לספק למשרד המסחר והתעשייה ערבות בנקאית (בסכום לא מבוטל). מטרתה של הערבות היא: לספק הגנה לעובדים המועסקים ע"י החברה מתביעות חמורות או פשיטות רגל. מאידך קובע החוק שעל כל מעסיק המעונין לעבוד בשיתוף פעולה עם חברות כח אדם לבדוק קיומו של רישיון זה.

 

 

תשלומים ותנאים סוציאליים

 

על כל חברת כח אדם מוטלת החובה לשלם את שכר עובדיה במועד הקבוע בחוק ואת התנאים הסוציאליים המתבקשים לרבות: תשלום שעות נוספות, תשלומי שבת וחג, פדיון ימי חופשה, תשלום ימי מחלה, הבראה, פיצויי פיטורין במידת הצורך וכו'.

חוק הפנסיה החדש שנכנס לתוקף בתאריך : 01.01.2008 מבטיח תשלומי פנסיה לעובדים בתום תשעה חודשי עבודה.

למיטב ידיעתי והכרותי עם חברות כח האדם הותיקות והחדשות הן מחויבות לחוקי העבודה ומשלמות לעובדיהם את שכרם ותנאיהם הסוציאליים במלואם.

 

רקע על חברות כח אדם

 

חברות כח אדם פועלות בשוק מזה כ 30 שנה, הראשונות שבהם החלו לפעול בשנות השמונים המוקדמות. מאז ועד היום "שוק" חברות כח האדם פועל, פעיל, תוסס וגם מעורר מחלוקות בקרב גורמים שונים בשוק הישראלי.

חברות כח האדם מספקות שירותים מגוונים המותאמים לצרכים הקבועים והמשתנים של המשק הישראלי, ועוסקות בתחומים לרבות: 

  • איתור, מיון, גיוס והעסקת עובדים למשרות קבועות במשרדי הממשלה, ארגונים, מפעלים, בתי מלון, חברות מסחריות ועסקיות
  • איתור, מיון, גיוס והעסקת עובדים לעבודות זמניות
  • גיוס והשמת עובדים לתעשיית ההייטק, הביוטכנולוגיה והפארמצבטיקה
  • גיוס והעסקת מועמדים לתחום הסיעוד והטיפול
  • הפעלת שרות מיקור חוץ - OUTSOURCING לארגונים, מפעלים ובתי מלון

 

ועתה נשיב על השאלה האם חברות כח אדם הם "שוק עבדים"

ובכן האנושות עברה כברת דרך ארוכה מאז תקופת העבדות ועד ימינו אלה.

לדעתי התשובה לשאלה הנ"ל היא כמובן שלא.

אני סבור כי חברות כח אדם מודעות היטב לחוקי העבודה ומקיימות אותם. מאידך אני סבור כי המודעות הציבורית לנושא חברות כח אדם ככלל ולקיום חוקי העבודה בפרט הולכת וגוברת מצב היוצר שביעות רצון גדולה יותר של עובדי החברות
.

 

הכותב: אוהד עדי, מנכ"ל
גולד וורק מיון והשמה בע"מ
חברה ארצית לשרותי כח אדם

www.goldwork.co.il

 

 

   תגובות  (3) הוספת תגובה
1.
דרושים עובדים לעבודה מהבית בהקלדה,  
(28/09/2020)
2.
שלוח תמונות ופרטים שלנו: 050-7534732 בר 
נועה,giwijal932423242@ezeca.com (12/11/2020)
3.
מתחתנים והחברה לא נותנת להביא בחורות?  
מורני,wov34242aweh232@dkt1.com (04/12/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net