מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   בטיחות בעבודה
לחץ להגדלה
פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הרשיע מעסיק בשל עבירות בטיחות בעבודה באופן ניהול אתר בנייה שלו וגזר על הנאשם מאסר על תנאי, קנס והתחייבות.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 19/11/08 09:41

בטיחות בעבודה

 

היום שמים דגש רב לנושאים של בטיחות בעבודה. אין סיבה שלא נהיה מודעים לגורמים ברי סיכון במקום העובדה שלנו ונשאף להימנע מתאונות רשלניות בבטיחות.

 

על הנאשם הוטל קנס של 35,000 ₪, מאסר על תנאי של ארבעה חודשים לשלש שנים וכן חייב את הנאשם לחתום על התחייבות בסך 50,000 ₪ לשלש שנים להימנע מעבירות בהן הורשע.

 

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הרשיע   לאחרונה  את המעסיק ג'מאל מוסא  ,מנהל עבודה ממונה בפרויקט בניה "נופים" בנצרת עילית, באי קיום הוראות חוק    ארגון הפיקוח על העבודה   והתקנות וגזר עליו קנס, בסך 35,000 ₪, מאסר על תנאי של ארבעה חודשים לשלש שנים וכן חייב את הנאשם לחתום על התחייבות בסך של 50,000 ₪ לשלש שנים להימנע מעבירות בהן הורשע.

 

עו"ד רחל בורנשטיין הגישה נגד הנאשם כתב אישום וזאת בעקבות ביקורות שנערכו באתר הבניה במהלך שנים 2004 - 2006 על ידי  המפקחים  גיל אורן ויוסף מרבנט מאגף  הפיקוח על העבודה במחוז צפון. בביקורות התגלו ליקויים רבים באתר הבניה שכללו  אי ניהול פנקס הדרכה, אי גידור משטחי עבודה ואספקת ציוד בפני נפילה, אי גידור חללים ופתחים ליקויים  החיזוקים ליציבות הפיגום, פיגום על בסיס בלתי יציב, אי התקנת תאורה מתאימה, אי שימוש בנעלי עבודה, אי אספקת ציוד מגן אישי וקיום חלקים בלתי מוגנים בלוח חשמל. על אף דרישות המפקחים שנשלחו לנאשם  לדאוג לתיקון הליקויים כנדרש, הנאשם  תיקן רק חלק מזערי של הליקויים ובחלקם לא עשה דבר.

 

בדיון שהתקיים בבית הדין הנאשם הודה  בעבירות שיוחסו לו והורשע. התובעת ציינה בטיעוניה לעונש את החומרה  הרבה באי קיום הצווים ובאי  תיקון  הליקויים המסכנים את העובדים באתר. בית  הדין גזר על הנאשם,כאמור , קנס, מאסר על תנאי והתחייבות.

 

http://www.moital.gov.il

 עבודה בגובה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net