מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   תביעה נגד רמי-לי בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה
לחץ להגדלה
לימור נדהמה, היא לא האמינה כי העובדה שהיא בהריון מונעת ממנה להתקבל לעבודה מה עוד שהמשרה היא בחנות שקהל לקוחותיה הן נשים בהריון. לשאלתה למה הכוונה שלא מקבלים נשים בהריון...

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 03/02/09 16:44

 

תביעה נגד רמי-לי בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת בראשותה של עו"ד ציונה קניג-יאיר הגישה היום כתב תביעה ראשון לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב נגד חברת רמי-לי בסך של 87,425 ₪ בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה

 

נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה עו"ד ציונה קניג-יאיר :

 

"על המעסיקים, לפעול למיגור האפלייה ולבחון את השתלבותם של מועמדים לעבודה רק על פי שיקולים מקצועיים, להמנע משיקולים זרים ומהבחנות לא צודקות"

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת תובעת מחברת

רמי-לי הפסד השתכרות בגין אובדן הכנסה

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת בראשותה של עו"ד ציונה קניג-יאיר הגישה היום כתב תביעה ראשון לבית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב נגד חברת רמי-לי, חברה לעיצוב וייצור בגדי הריון לנשים, בסך של 87,425 ₪ בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה בשל אפלייה לכאורה מחמת הריון בעת קבלה לעבודה.

 

המתלוננת הגב' לימור לוי ראתה בעיתון מקומי בעיר מודיעין מודעת "דרושים" למוכרות בחנות רמי-לי בקניון עזריאלי במודיעין, לימור הגיעה לחנות שוחחה עם מנהלת החנות על המשרה הפנויה, מנהלת החנות ראיינה אותה בקצרה והתרשמה מהניסיון התעסוקתי שלה, במהלך השיחה הבחינה מנהלת החנות כי לימור בהריון, מנהלת החנות אמרה לה כי הבוס לא מקבל נשים בהריון לעבודה והוא אף הדגיש כי אין להפנות אליו מועמדות למשרה אשר נמצאות בהריון.

 

לימור נדהמה, היא לא האמינה כי העובדה שהיא בהריון מונעת ממנה להתקבל לעבודה מה עוד שהמשרה היא בחנות שקהל לקוחותיה הן נשים בהריון. לשאלתה למה הכוונה שלא מקבלים נשים בהריון, ענתה מנהלת החנות כי מספר שבועות קודם לכן בחורה בהריון אשר הגישה מועמדות למשרת מוכרת נדחתה בשל הריונה ומנהל האיזור אמר כי אין לקבלה לעבודה מכיוון שלא שווה להכשיר נשים בהריון.

 

הגב' לימור לוי יצרה קשר עם מנהל האיזור והסבירה לו שהיא מעוניינת במשרת המוכרת בחנות במודיעין, מנהל האיזור ערך לה ראיון עבודה טלפוני, במהלך הראיון נשאלה לימור על הנסיון התעסוקתי שלה ומצבה המשפחתי, כאשר נשאלה האם יש לה ילדים ענתה לימור "בדרך" מנהל האיזור שאל אותה האם היא בהריון וכאשר ענתה לימור בחיוב אמר מנהל האיזור אני לא מקבל נשים בהריון לעבודה.

 

לימור החליטה כי היא לא מוכנה להשלים עם העובדה כי בשל הריונה היא לא התקבלה לעבודה ולאחר שאיששה את חששה כי מדובר במדיניות של החברה שלא לקבל לעבודה נשים בהריון החליטה  לפנות לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה להגיש תלונה כנגד חברת רמי-לי.

 

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת קיבלה את פנייתה של לימור לוי והחלה בבדיקת התלונה, יצויין כי  סעיף 2 לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על אפליה בעבודה ובין היתר גם בקבלה לעבודה מחמת היריון.

 

עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית של נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת אמרה כי לא ייתכן שהמעסיק יפגע בזכותה של לימור לוי להשתלב בשוק העבודה רק בשל הריונה, מדובר בהתנהלות מפלה ובפגיעה בשוויון ההזדמנויות, החברה הישראלית מחזיקה בדעות קודמות אשר מונעת שילוב של אנשים רק בשל השתייכותם לקבוצה מסויימת, במקרה שלפנינו – נשים בהריון, ועלינו לשנות צורת חשיבה זו.

 

על המעסיקים, ציינה עו"ד קניג-יאיר, לפעול למיגור האפליה ולבחון את השתלבותם של מועמדים לעבודה רק על פי שיקולים מקצועיים, להימנע משיקולים זרים ומהבחנות לא צודקות.

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת המייצגת את גב' לימור לוי תובעת מחברת רמי-לי הפסד השתכרות בגין אובדן הכנסה כלומר את השכר שלימור הייתה אמורה להרוויח מיום קבלתה לעבודה ועד מועד הלידה המשוער, הפסד השתכרות בגין  60 ימי עבודה לאחר הלידה, התקופה בה עפ"י החוק אסור לפטר נשים לאחר חופשת לידה.

 

כמו כן תובעת לימור לוי פיצויים בגין  הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ללא הוכחת נזק,

פיצוי כספי כפי שנקבע בחוק בשיעור של עד 65,000 ₪.

 

 

 מאמרים וכתבות בנושא זכויות עובדים:

 

תקופות הנחשבות כוותק בחישוב דמי הבראה

 

חישוב מספר ימי חופשה המגיעים לעובד

 

הטרדה מינית

 

 

 

 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
פשוט ביזיון 
חגית (20/11/2009)
2.
להחרים את המקום 
דנה (20/11/2009)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net