מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה
לחץ להגדלה
השר בן אליעזר הנחה את מנהל המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרדו לרכז עבודת מטה בשיתוף מנהלי המנהלים במשרד לשם הכנת תוכנית אשר תכלול את כל ההתאמות הנדרשות בכלי הסיוע של המשרד, לטובת הגברת שילובם של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 30/06/09 00:55

שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות קשה הוא 54% , מוגבלות חמורה – 29% ומוגבלות חמורה בתפקוד מועט – 18%, בהשוואה לשיעור תעסוקה של 71% בקרב אנשים ללא מוגבלות.

בתמונה: שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר עם מנכ"ל ועדת תעסוקה, העבודה והנושאים החברתיים של ה- OECD, ג'ון מרטין.

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר:

"אני מייחס חשיבות עליונה לכך שמשרד התמ"ת יפעל לפתיחתם של אפשרויות תעסוקה נוספות בפני אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה במטרה להגביר את שילובם בחיי הכלכלה והחברה בישראל"

שר התמ"ת מתכוון לפעול להקמת עסקים חדשים לאנשים עם מוגבלות וכן לקידום עסקים קיימים ומניעת סגירתם של עסקים שנקלעו לקשיים – יוקצה לכך בשלב הראשון סכום של 5 מיליון שקל לפעילויות אלה

בכוונת השר בן אליעזר לפנות כבר בימים אלה אל ראש מינהל הרכש במשרד האוצר בכדי לקדם הוצאת מכרז שיחובר במשותף עם המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת, ליצירת מסלולי העסקה במגזר הציבורי (משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות ראשיות מקומיות וכד')

מנתונים של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת עולה כי:

שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות קשה הוא 54% , מוגבלות חמורה – 29% ומוגבלות חמורה בתפקוד מועט – 18% , בהשוואה לשיעור תעסוקה של 71% בקרב אנשים ללא מוגבלות.

 

שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר הנחה את המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה אשר במשרדו להכין תוכנית המפרטת את כל ההתאמות הנדרשות בכלי הסיוע של המשרד לטובת אנשים עם מוגבלות (לדוגמא: מסלול תעסוקה, חוק עידוד השקעות הון, חוק המו"פ, הכשרה מקצועית, מעונות ילדים, חונכות עסקית ועוד).

 

השר בן אליעזר מציין כי הוא מייחס חשיבות עליונה לכך שמשרד התמ"ת יפעל לפתיחתם של אפשרויות תעסוקה נוספות בפני אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה במטרה להגביר את שילובם בחיי הכלכלה והחברה בישראל.

 

כמו כן, בכוונת השר בן אליעזר לפנות אל ראש מינהל הרכש במשרד האוצר כבר בימים הקרובים בכדי לקדם הוצאת מכרז שיחובר במשותף עם המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת, ליצירת מסלולי העסקה במגזר הציבורי (משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות ראשיות מקומיות וכד') לעבודה נתמכת ומתן אפשרות להתמחות מקצועית למשך שנה לשם התנסות בעבודה. במקביל הנחה השר את המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד להיערך לבניית תוכנית כלל ממשלתית לסייע ביישום מסלולי המכרז.

 

השר בן אליעזר הנחה את מנהל המטה, בני פפרמן לקדם תוכנית פגישות עם מטה המאבק הנכים, גורמי המגזר האזרחי ועמותות  הפעילים לקידום תוכניות תעסוקה בשוק העבודה, בכדי להכיר מקרוב את עבודתם והחסמים העומדים בפניהם בקידום תוכניות תעסוקה עליהם מופקד משרד התמ"ת.

 

מנתונים של מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת עולה כי בישראל כ- 700 אלף איש עם מוגבלות בגילאי 20-64 על בסיס סקר חברתי. כ-275 אלף אנשים עם מוגבלות מקבלים קיצבת נכות, קיצבת נפגעי עבודה וקיצבת נפגעי מערכת הביטחון בהשוואה בינ"ל שיעור האנשים עם מוגבלות בישראל העומד על 18% מהאוכלוסייה גבוה מהממוצע במדינות ה-OECD . השיעור הגבוה יחסית עשוי להיות מוסבר בנישואי משפחה בקרב האוכלוסייה הערבית ונפגעי משרד הביטחון.

 

עוד יצוין כי שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות קשה הוא 54% , מוגבלות חמורה – 29% ומוגבלות חמורה בתפקוד מועט – 18% , בהשוואה לשיעור תעסוקה של 71% בקרב אנשים ללא מוגבלות.

 

שיעור התעסוקה בשירות המדינה נמוך מאוד ביחס לשוק העבודה. יש חקיקה ותקנות להעדפות אנשים עם מוגבלות אך הן אינן מיושמות במגזר הציבורי.

עם יישומו של מכרז, שנבנה בשיתוף בין מנהל הרכש במשרד האוצר והמטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת, צפויה פריצת דרך בהעסקת אנשים עם מוגבלות במגזר הציבורי, הן בעבודה נתמכת והן בהעסקת אנשים עם מוגבלות במסלול התמחות למשך שנה לשם צבירת ניסיון בעבודה שכה חיוני לשילובם התעסוקתי  ולמשך שנה. 

 

השר בן אליעזר מציין כי תפקידי המטה אשר במשרדו לקדם מס' נושאים:

 

  • שיתוף מעסיקים להגברת המודעות לשילובם של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה. הגדלת מספר המעסיקים המעוניינים להעסיק אנשים עם מוגבלות ולשמר מעסיקים קיימים.
  • לפעול ע"פ המלצות דו"ח ועדת לרון שהינו המנחה המקצועי לקידום נושאי התעסוקה לאנשים עם מוגבלות.
  • פיתוח פרויקטים לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה.
  • קידום ושידרוג אנשים עם מוגבלות במקום העבודה בשיתוף מעסיקים.
  • חקיקה  - יישום וייזום.

 

בשנה האחרונה פועל המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה בראשותו של בני פפרמן בעידוד מעסיקים; פיתוח מסלולי תעסוקה; שדרוג בעבודה; מצוינות בשירות; איגום ופיתוח ידע.

 

בני פפרמן מנהל המטה מעריך בהתבסס על סקר המעסיקים של המינהל כי בקרב 9,000 מעסיקים עובדים אנשים עם מוגבלות (5% מכלל העסקים הפעילים במגזר העסקי) ומספר דומה של מעסיקים העסיקו אנשים עם מוגבלות ב- 3 השנים שקדמו ליום הסקר וכיום לא מעסיקים. על פי הנתונים הללו שימור מעסיקים בהעסקת אנשים עם מוגבלות הוא עניין מרכזי ובניגוד למקובל לחשוב חשיבותו אינה נופלת ממציאת מעסיקים חדשים לשילוב אנשים עם מוגבלות

 

בכוונת שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר לפעול בשנים הקרובות להקמת עסקים חדשים לאנשים עם מוגבלות בהיקף כולל של 150 עד 200 עסקים במקביל יפעל המטה לקידום ושידרוג עסקים קיימים ומניעת סגירתם של עסקים שנקלעו לקשיים. לשם ישום תוכניות אלו מתכוון המשרד להקצות סך של 5 מיליון שקל .

 

http://www.moital.gov.il

לפניות ללשכת הדובר: dover@moital.gov.il

 

 

   תגובות  (5) הוספת תגובה
1.
היי מאמי אנחנו עושות שיחות סקס בוואצפ, ומוכרות גם סרטי סקס פרטיים  
רותם,rajik57432423429@psk3n.com,כל הארץ (10/06/2020)
2.
דרושים לעבודה מהבית 
aftilworks (20/06/2020)
3.
היי אנחנו עושות שיחות סקס בוואצפ, ומוכרות גם סרטי סקס פרטיים שלנו שצילמנו בבית, 
תהילה,dogif63245055@uhtso.com,כל הארץ (23/06/2020)
4.
אנחנו 3 בנות שעושות שיחות וידאו סקס ומצלמות סקס ומוכרות סרטי סקס פרטיים שלנו בוואצפ: 
רביטל,dogif6505325@uhtso.com (01/07/2020)
5.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות ושיחות ארוטיות בוואצפ: 
נטלי (12/11/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net