מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   73% מבוגרי הקורסים להכשרה מקצועית משולבים בשוק העבודה
לחץ להגדלה
מצבם התעסוקתי של בוגרי ההכשרות המקצועיות (שלמדו בשנת 2007) כשנה וחצי לאחר סיום לימודיהם מעודד. מניתוח הנתונים של בוגרי הקורסים להכשרה מקצועית במסלול מבוגרים משולבים כיום בשוק העבודה כ-73% מהבוגרים כאשר 44.7% עובדים במקצוע שלמדו, 28.4% עובדים במקצוע אחר מזה שלמדו, 17.8% מובטלים המחפשים עבודה ו- 9.1% אינם שייכים לכוח העבודה .

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 01/01/01 00:00

מינהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת ערך סקר בנושא בוגרי הכשרה מקצועית:

מהסקר עולה כי 73% מבוגרי הקורסים להכשרה מקצועית במסלול מבוגרים משולבים כיום בשוק העבודה

 

·        מצבם התעסוקתי של בוגרי ההכשרות המקצועיות (שלמדו בשנת 2007) כשנה וחצי לאחר סיום לימודיהם מעודד. מניתוח הנתונים של בוגרי הקורסים להכשרה מקצועית במסלול מבוגרים משולבים כיום בשוק העבודה כ-73% מהבוגרים כאשר 44.7% עובדים במקצוע שלמדו, 28.4% עובדים במקצוע אחר מזה שלמדו, 17.8% מובטלים המחפשים עבודה ו- 9.1% אינם שייכים לכוח העבודה (לא עובדים ולא מחפשים עבודה).

 

·        השכר הממוצע של הבוגרים העובדים  במקצוע שלמדו  עמד על כ- 5,243 ש' ברוטו לחודש למשרה מלאה בהשוואה לעמיתיהם הבוגרים שלא עבדו  במקצוע שלמדו , ששכרם עמד על כ 4,460 ש' לחודש,  פער של כ- 18% לטובת הבוגרים העובדים במקצוע אותו למדו. 

 

ממצאים אלו עולים מניתוח תוצאות סקר שנערך בקרב מדגם מייצג של כ- 1,000 בוגרי הכשרה מקצועית במסלול מבוגרים יום[1], אשר סיימו את לימודיהם במהלך שנת 2007 ורואיינו במהלך המחצית השנייה של 2008, כשנה וחצי בממוצע מסיום לימודיהם.

הסקר מהווה חלק  ממערך סקרי מעקב בוגרי הכשרות מקצועיות הנערכים זה למעלה מעשור, ובהם נבדק מצבם התעסוקתי של הבוגרים  והתקדמותם בשוק העבודה במהלך  השנים שלאחר  סיום הכשרתם המקצועית.

ממצאים נוספים העולים מהסקר:

  • שיעור הגברים העובדים במקצוע הנלמד גבוה משיעור הנשים (48.3% ו 37.8% בהתאמה).

 

  •  שיעור העובדים במקצוע הנלמד במגזר היהודי גבוה משעורם במגזר הערבי (47.9% ו 27.9% בהתאמה).

  • עולים משנות ה 90 ואילך עובדים במקצוע הנלמד בשיעורים הגבוהים מאלו של הותיקים (53.7% לעומת 46.1%).

 

  • נמצא כי שיעור העובדים במקצוע הנלמד בקרב בוגרי ענף ההארחה הוא הגבוה ביותר מבין המקצועות שנלמדו ועומד על כ -56% ,ואילו במקצועות המינהל והמטפלות, המאופיינים כמקצועות נשיים בד"כ, עמדו שיעורי התעסוקה במקצוע הנלמד על   כ- 32% - 31%.

 

  • מבדיקת נתוני השכר עפ"י מקצועות לימוד נבחרים[2], עולה כי השכר החודשי הגבוה ביותר הוא בקרב בוגרים שעבדו במקצוע הנלמד בתחום המתכת ומכונות, ששכרם עמד על כ 6,257 ש' לחודש (ברוטו).

 

  • שכרם הממוצע של גברים שעבדו במקצוע הנלמד עמד על כ- 5,579 ש' לחודש (ברוטו), והוא גבוה  משכרן של הנשים שעבדו במקצוע שלמדו, כ- 4,394 ש' לחודש בממוצע למשרה מלאה.  (פער של כ 27%)

 

  • בוגרי ההכשרות שהיו מועסקים תקופה מסוימת במהלך שלוש השנים שלפני הקורס, נשאלו לגבי שביעות רצונם מעבודתם הנוכחית בהשוואה לזו שלפני הקורס.  מהניתוח עולה כי   מקרב בוגרים שעבדו לאחר הקורס במקצוע הנלמד, כ - 52% ציינו כי חל שיפור בשכרם בהשוואה לעבודתם הקודמת, כ- 57% ציינו כי חל שיפור בביטחון התעסוקתי שלהם. ושיעור גבוה של כ 73% מקרב הבוגרים, ציינו כי יש להם עניין רב יותר בעבודתם הנוכחית בהשוואה לעבודה הקודמת מלפני הקורס.   

  


[1] הכשרות מקצועיות במסלול מבוגרים יום במסגרת האגף להכשרה מקצועית בתמ"ת, מיועדות לדורשי עבודה מבוגרים, שברובם הגדול אינם אקדמאים וחלק מהם  הינם גם בעלי השכלה הנמוכה מ- 12 שנות לימוד אשר לא הצליחו להשתלב בשוק העבודה, או לחילופין, בחרו לרכוש מקצוע על מנת לשפר את מעמדם המקצועי כבעלי מקצוע.

 

[2] במקצועות הלימוד העיקריים בשנת 2007 נכללים בין היתר מקצועות המקבילים לענפי התעסוקה במשק שהמובילים מביניהם: הארחה, חשמל ואלקטרוניקה, מתכת ומכונות, רכב, מטפלות, בניין וסביבה, מינהל ואופנה וטקסטיל

קורסים

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות בוואצפ: 
רונית,torogiv8989631@hancack.com (15/02/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net