מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
    1,000,000 ש"ח קנס בגין עבירות על חוק עובדים זרים
לחץ להגדלה
השופט הנשיא מיכאל שפיצר פסק בגזר הדין , כי  "העבירה של העסקת עובדים זרים ללא היתר, במיוחד בתקופה אליה מתייחס כתב האישום, הינה רעה חולה  שביה"ד התייחס אליה לא פעם ואל מידת החומרה שיש לייחס לה, הן בשל הנזק הכלכלי הנגרם בעטיה של עבירה זו , והן בשל המצב בו שרויים אותם עובדים זרים הנמנים על קבוצת עובדים מהחלשות במשק."

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 03/11/09 13:41

חברת כוח אדם נקנסה בסך  1,000,000 ש"ח  בגין עבירות על חוק עובדים זרים.

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, גזר על חברת כוח אדם "טל דור אילת משאבי אנוש בע"מ" קנס בסך  1,000,000 ש"ח  בגין עבירות על חוק עובדים זרים.

 

השופט הנשיא מיכאל שפיצר פסק בגזר הדין , כי  "העבירה של העסקת עובדים זרים ללא היתר, במיוחד בתקופה אליה מתייחס כתב האישום, הינה רעה חולה  שביה"ד התייחס אליה לא פעם ואל מידת החומרה שיש לייחס לה, הן בשל הנזק הכלכלי הנגרם בעטיה של עבירה זו , והן בשל המצב בו שרויים אותם עובדים זרים הנמנים על קבוצת עובדים מהחלשות ביותר במשק."

 

ממונה תביעות (עובדים זרים) במשרד התמ"ת  עו"ד לאוניד קוגן: מדובר באחד משורה של פסקי דין חשובים שמעבירים מסר תקיף וברור לציבור מפרי החוק מבחינת חומרת העונש. חשיבות נוספת ל פסק הדין הינה הכרה בזיכה ישירה בין העסקת עובדים זרים שלא כחוק, לבין נזק כלכלי שנגרם למשק ובחובה לשמור על זכויות בסיסיות של עובדים חלשים.

 

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, מיכאל שפיצר, פסק לאחרונה על חברת כוח אדם "טל דור אילת משאבי אנוש בע"מ" קנס בסך   1,000,000 ש"ח ועל מנהל החברה אליאב אברהם קנס על סך 35,000 ש"ח לאחר שהרשיע את שניהם בביצוע עבירות על חוק עובדים זרים.

חברת טל דור אילת משאבי אנוש בע"מ הנה חברת כוח אדם שעסקה במתן שרותי כוח אדם למלונות באילת והעסיקה מספר רב של עובדים זרים בניגוד להוראות חוק עובדים זרים – ללא היתר, ללא חוזה עבודה וללא ביטוח רפואי בשנים 2003-2004.

נגד החברה ומנהל החברה הוגשו 17 כתבי אישום בגין 55 עבירות שונות על חוק עובדים זרים על ידי התובעים מטעם משרד התמ"ת עו"ד בועז קטנוב, עו"ד חן אביטן ועו"ד יבגני יעקובוב. התיקים רוכזו ונוהלו על ידי עו"ד יצחק אבישר, התובע ביחידת התביעות (עובדים זרים) במשרד התמ"ת.

יצוין כי הנאשמים הודו בעבירות המיוחסות להם בכתבי האישום ולאחר טיעונים לעונש גזר, כאמור,  בית המשפט ביום 20/10/09 על חברת טל דור לשלם קנס בסך של 1,000,000 ש"ח ועל מנהל החברה אליאב אברהם 35,000 ₪ ושהוא יהיה ערב להתחייבות החברה שלא לעבור עבירות.

השופט הנשיא מיכאל שפיצר פסק בגזר הדין , כי  "העבירה של העסקת עובדים זרים ללא היתר, במיוחד בתקופה אליה מתייחס כתב האישום, הינה רעה חולה  שביה"ד התייחס אליה לא פעם ואל מידת החומרה שיש לייחס לה, הן בשל הנזק הכלכלי הנגרם בעטיה של עבירה זו , והן בשל המצב בו שרויים אותם עובדים זרים הנמנים על קבוצת עובדים מהחלשות ביותר במשק." עוד הוסיף השופט בפסק הדין כי "יש להשית על הנאשמת קנס כבד וממשי שיהא בו להענישה בדיוק במקום בו ניסתה להרוויח , קרי בכיסה, ואף יהיה בו מסר ברור וחד משמעי של בית הדין כלפי מעסיקים אחרים ההוגים בביצוע עבירות מסוג זה, כדי להרתיעם מלממש כוונה מסוג זה".

 

ממונה תביעות (עובדים זרים) במשרד התמ"ת  עו"ד לאוניד קוגן אומר כי מדובר באחד משורה של פסקי דין חשובים שמעבירים מסר תקיף וברור לציבור מפרי החוק מבחינת חומרת העונש. חשיבות נוספת ל פסק הדין הינה הכרה בזיכה ישירה בין העסקת עובדים זרים שלא כחוק, לבין נזק כלכלי שנגרם למשק ובחובה לשמור על זכויות בסיסיות של עובדים חלשים.

 

http://www.moital.gov.il

 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
היי חרמנים, אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בוואצפ ומוכרות סרטוני סקס פרטיים שלנו, שלחו לנו הודעה בוואצפ: 
שירן,licak63244145@whowlft.com,כל הארץ (20/05/2020)
2.
דרושים עובדים לעבודה מהבית במגוון תחומים 
הילה,bowet68593@zcai55.com (13/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net