מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   קריירה פוליטית - ריצה לראשות העיר
לחץ להגדלה
רחמים מלול, מ"מ ראש העיר - לשעבר מחנך, מנהל ביה"ס, חבר כנסת וחבר בועדת החינוך של הכנסת, אב למשפחה המייצגת כל חתך בעם ישראל. מספר על תפקידו כראש העיר בפועל וכן על הבחירה בקריירה פוליטית.

מאת: רחמים מלול
פורסם: 04/11/09 10:41

ראיון מיוחד עם ממלא מקום ראש העיר רחובות רחמים מלול

 

>> ראשית, מה זאת אומרת להיות ראש העיר? 

בראש ובראשונה ראש עיר הוא אדם שיש רק דבר אחד העומד לנגד עיניו בתחילתו של יום ובסופו, והוא רווחת התושבים, טובתם ושביעות רצונם בכל התחומים בהם יש לו שליטה עליהם. זה הכל. החשש היחיד שצריך להיות לו הוא מאי שביעות רצון. ראש עיר אמור לתת את השירות הטוב ביותר לתושבים וזאת באמצעות המערכת העירונית המתפקדת תחת שרביט ניהולו ובשיתוף פעולה מלא איתו יחד כצוות מיומן ומסור לכלל הציבור. חבריי ואני לעירייה עושים הכל כדי לעמוד בציפיות הרבות של כלל התושבים.

>> איזה כישורים צריך לתפקיד? 

ראש עיר טוב צריך להיות קודם כל בן אדם, איש שמביט בגובה העיניים של כל בני שיחו באשר הם. בהמשך, דרושים ממנו כישורי ניהול יוצאים מן הכלל ויכולת לרדת לפרטים הקטנים ביותר ועם זאת עליו לדעת להאציל סמכויות על האנשים המתאימים והמוכשרים ביותר. על ראש עיר להיות פלורליסט, בעל חזון, בעל אמינות, יושרה וניקיון כפיים, בעל תבונה מוניציפאלית, ניסיון במערכת המוניציפאלית, בעל ידע נרחב בתכנון עיר, יכולת מינוף וקידום עשייה מוניציפאלית ולא על חשבון הציבור, יכולת ידע, ניהול ובקרה, אינטראקציה טובה עם אנשים, אהבה למגע הזה עם הציבור ורצון לסייע.

>> מה אני כאזרח צריך לעשות, אם הייתי רוצה לבחור בקריירה פוליטית? 

אשית לגלות מעורבות אמיתית בחברה ובציבור. אי אפשר לזייף כאן. הרבה מאוד פוליטיקאים מצליחים החלו דרכם כיושבי ראש אגודת סטודנטים, פעילים בשכונות ובעמותות וכדומה. תמיד יש כאן רצון לעשות ולתרום כמניע. חשוב לדעת ולזכור גם במהלך הדרך להיות בן אדם שאינו דורך על איש בדרך לפסגה אלא עושה הכל ביושר ובנקיות כפיים. לפני שאתה ניגש לקריירה פוליטית עליך לדעת כי אתה הולך לרתום עצמך לציבור כשאתה ומשפחתך משלמים מחיר.

>> מדוע אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד? 

אני חושב שהניסיון מדבר בעד עצמו.  כאיש חינוך, בעל רקורד עשיר ורב שנים בשדה החינוך וכבעל ניסיון עשיר בתחום המוניציפאלי – למעלה מ- 20 שנה כחבר מועצת העיר ועמידה בראש הוועדות החשובות ביותר, אני רואה בשילוב בין שני התחומים הללו שילוב מנצח אשר יעמוד לי  בשרותי כראש עיר את תושבי העיר רחובות. בנוסף קשרי עם משרדי הממשלה השונים כתוצאה משירותי כחבר כנסת וסגן יו"ר הכנסת, יסייעו לי בהבאת העיר להישגים מרשימים ויפים בכל התחומים.

>> איך אתה רואה את העיר מתפתחת בשנים הקרובות? 

לפני שנתמקד בעתיד, עלי לציין כי בעת כהונתי הנוכחית כממלא מקום ראש עיריית רחובות בחצי השנה האחרונה, הוכחנו, הצוות המקצועי בעיריית רחובות ואנוכי יעילות ואחריות לאור המצוקה התקציבית אליה נקלעה העירייה ב-2008. עלי לציין כי מצוקה זו לא נבעה מבזבזנות יתר של ראש העיר הקודם אלא מתנופת פיתוח והשקעה עצומה בבנייה ובתשתית. על תנופת הבנייה והתוכניות לעתיד בעיר רחובות תוכלו ללמוד מכתבה שפורסמה בכתבה רוח חדשה ברחובות שפורסמה בעיתון גלובס לפני כשבועיים. למרות זאת, הצלחנו להגיע לאיזון תקציבי בשכר, בחציון האחרון של השנה, חרף העובדה שספגנו 4 מיליון שקל תוספת שכר, עקב הסכם עם ההסתדרות. פנינו לדרך חדשה ולעתיד אחראי טוב יותר לנו ולילדינו.

>> כיצד אתה רואה את העיר רחובות בתחום ההשכלה הגבוהה? 

לפני שנתחיל בעתיד, אפשר לדבר על ההווה. בניגוד למתחרי המנסים להתהדר בנוצות העתיד, אני מגיע עם קבלות בתחום העשייה המוניציפאלית והארצית. לא נלך אחורה יתר על המידה  ונתמקד בהווה. כראש עיר מכהן וכמחזיק תיק ההנדסה בעיר, כבר תוכננו וקודמו על ידי תוכניות פיתוח שישימו את רחובות על המפה כעיר אוניברסיטאית מובילה בישראל ובעולם. הידע האקדמי והסטודנטים הצעירים הם העתיד שלנו והעיר רחובות בראשה אעמוד תפתח את היתרון הגדול של עיר המדע תוך ניצול משאבים קיימים. כשם שבפארק המדע התיישבו חברות ההי-טק המובילות בישראל, כך יש ליישב בעיר מוסדות להשכלה גבוהה. עובדי ההיי-טק והסטודנטים מקומם בעיר המדע, ואנו נספק להם את הצרכים שימשכו אותם להתגורר כאן, כגון פיתוח והקמת שכונת "רחובות המדע", כ-2500 יחידות דיור בצפון מזרח העיר שימשכו לכאן זוגות צעירים, בנים ממשיכים ואקדמאיים.

>> מהו סדר העדיפויות הנכון בעיניך לטיפול בבעיות הקיימות בעיר ?

בראש ובראשונה החינוך. חינוך הוא לא בעיה אבל תמיד יש מקום לשיפור. השאלה לאן מעידים אותו ואני רוצה להצעיד אותו למימוש מקסימאלי של הפוטנציאל הטמון בעיר ובאוכלוסייה הנהדרת שבה. אני רוצה להביא כל תלמיד למקסימום שלו, להרחיב את ההשכלה ו"להנגיש" אותה לכולם, לכלל האוכלוסיות. אני רוצה לראות את העולים, את הנוער המנותק, את האוכלוסיות המיוחדות ואת המצטיינים, מקבלים את הכלים שיפתחו להם את העתיד. אני רוצה לראות את הנוער המצוין של רחובות, מסיים את מערכת החינוך עם קלף פתוח לאוניברסיטה. לצד החינוך וכאמצעי להשיג את המטרה, אני רואה בפיתוח העיר  מילת המפתח בכל התחומים, חינוך, תרבות, פיתוח תעשיית ההייטק, תשתיות וחזות העיר. השקעה מאסיבית בפיתוח מואץ חדש תאפשר גם הכנסות להשקעה ופיתוח השכונות הוותיקות (שבאחת מהן אני מתגורר) וחיזוקן. הכל כבר נמצא בתכנון. בשנים האחרונות האיצה העירייה את פיתוח התשתיות והנגישות בעיר וכעת יצאנו לביצוע תוכנית המתאר שתקבע  את עתיד העיר בשיתוף התושבים.

 

מר מלול תודה רבה לך,

>> יש משהו שאתה מעוניין לאחל לתושבי עירך רחובות? 

כן, ראשית אני רוצה לאחל לכולם שנה טובה ומוצלחת.

וכמובן אני קורא לכלל התושבים לממש את זכותם ולהצביע ביום הבחירות לראשות העיר.

ותודה לכם,

רחמים מלול

   תגובות  (3) הוספת תגובה
1.
רחמים מלול 
אהרון,רחובות (19/11/2009)
2.
נראה בחור לעניין 
גבר גבר,ofirmalul@vmail.co.il,רחובות (22/11/2009)
3.
ראש עיר הכי מתאים 
יעקב,fvieuch@gmail.com,רחובות (22/11/2009)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net