מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אף פעם לא מאוחר להקים עסק משלכם
לחץ להגדלה
אף פעם לא מאוחר מדי לצאת לדרך. ממש כמו הורות מאוחרת המגיעה בשלה ונינוח אל משימת גידול הילדים, ייתכן – כי היוזמה המאוחרת שלכם להקמת עסק משלכם תעניק לכם חיים חדשים...

מאת: סיוון נצר
פורסם: 01/01/01 00:00

בין אם הייתם שכירים 20 שנה או יותר באחת החברות הנחשבות, ובין אם השתלבתם בטבעיות בעסקי המשפחה וזרמתם עם החיים, העובדה היא שאתם ניצבים כיום בתחושה שעליכם לערוך שינוי מהותי בעולם העבודה שלכם. התסכול מכך שהשנים עברו ואתם מוצאים את עצמכם היכן שאתםאל לו לרפות את ידיכם. אף פעם לא מאוחר מדי לצאת לדרך. ממש כמו הורות מאוחרת המגיעה בשלה ונינוח אל משימת גידול הילדים, ייתכןכי היוזמה המאוחרת שלכם להקמת עסק משלכם תעניק לכם חיים חדשים. חיים מחדש.  

לקפוץ למים

ייתכן כי נמנעתם עד כה מלקיחת הצעד להקמת העסק עליו חלמתם (להיות מעצבי פנים, מדרכי טיולים או בעלי צימרים) כי אתם משוכנעים שעל מנת להיות בעלים של עסק יהיה עליכם להשקיע המון כסף (שאולי אין לכם). ובכןזוהי טעות נפוצה. כדי להיות בעלים של עסק לא בהכרח תידרשו להשקעה גדולה של כסף, לשם פרופורציות: הקמת עסק קטן או בינוני תצריך מכם השקעה כספית שנעה בין 5000₪ ל-100,000₪ תלוי במהות העסק שברצונכם להקים. מה שכן – תידרשו להשקיע הרבה ממשאבי הנפש שלכם: התלהבות, תקווה, בניית חזון חדש, מוטיבציה.

להיות עצמאים

אם במשך שנים התרגלת לקום מוקדם בבוקר ולהתארגן לצאת לעבודה, אם התרגלתם כי "עבודה" פירושה לעמוד לפחות שעה ביום בפקקים ולהגיע מותשים למשרד שלא אתם בחרתם את רהיטיו, את מיקומו ואת אופיו, הרי שהפיכתכם לעצמאים בכלל ולעצמאים העובדים מהבית בפרט, עשויה להוציא אתכם לחופשי ביותר מהיבט אחד. אתם תהיו אלה שתקבעו איפה, מתי ואיך. אתם תנהלו את הזמן ואתם תכתיבו את הקצב. ה"בוס" שלכם יהיה החלום או החזון שתציבו לעסק שאתם מקימים. הוא אשר ידרבן, יתגמל ויגרום לכם לנוע. לא אף אחד אחר.

רעיונות לעסקים

ייתכן כי מה שהרתיע אתכם כל השנים מלקפוץ למים, לא היה הצורך בהשקעה כספית או החשש מפני אבדן ההכנסה המובטחת, אלא דווקא העובדה המצערת כי לא היה לכם רעיון מבריק או תחום שבו הייתם רוצים להקים עסק. אתם חיים בתחושה שכבר הכל קיים וכי כבר המציאו הכל. זוהי סוגיה שצריך לטפל בה בשתי רמות: 1. לעורר את הילד הפנימי החולם או היוצר הטבעי הפועל בכם (כמו בכולנו) 2. להפגיש אתכם עם רעיונות שעשויים להדליק אתכם.

כדי לעורר את הילד הפנימי, החלק החולם שבכם שנקרא גם "היוצר הטבעי" יש לצאת למסע לגילוי עצמי או התפתחות אישית. תוכלו לעשות זאת באמצעות מאמן אישי א עסקי אשר יגרה אתכם, באמצעות השאלות הנכונות להבקיע מבעד לערפל החוסם אתכם מלחלום. כולנו היינו ילדים ולכולנו היו חלומות על מה נעשה כשנהיה גדולים. עם השנים, הילד שבתוכנו גווע ועימו החלומות והתקוות. אך הבשורה הטובה היא שהילד הזה לא מת – הוא חי ובעט בכל אחד מאיתנו ומחכה לתשומת לב. לא רק באימון אישי אפשר לחזור ולצור קשר עם הילד הפנימי, היוצר והחולם. טיפולים באמנות: כתיבה, ציור, צילום או פיסול, כמו גם טיפולי גופנפש שונים עשויים להצית את הלהבה. הרעיון הוא להתחבר למה שאתם אוהבים או טובים בו במיוחד ולמנף זאת לכדי עסק שמרוויח כסף.

כדי להיפגש עם רעיונות שידליקו אתכםאולי הקמת ספא או משרד מחומרים טבעיים בלבד, הקמת רשת של מוצרים אורגאניים לתינוקות, הקמת חברה לאיסוף פסולת ועוד ועוד. רוצים רעיונות שיעזרו לכם לצאת מהקופסא? בעידן האינטרנט תוכלו למצוא שלל רעיונות באתרים רבים המתמחים ביזמות עסקית. קיים אתר שאף הגדיל לעשות ואסף עבורכם אלפי רעיונות לעסקים. את חלקם הוא מציג לראווה ואת האחרים, אם באמת תרצו, תצטרכו לרכוש ספר אלקטרוני שמוכר האתר. ההשקעה הזו, שאינה משמעותית, עשויה להיות ההשקעה המשתלמת ביותר שעשיתם בחייכם.

לסיכום

אם מפעמת בכם התקווה לצאת מהמקום שבו אתם ניצבים כעת, לעזוב את הבטוח, המוכר והידוע לטובת חיים מלאים יותר, ולטובת הרפתקה שתזין את נפשכם וברבות הזמן גם את כיסכםזה הזמן לצאת לתור אחר הדרך שתוביל אתכם לעצמאות כלכלית ולסיפוק רגשי.  בדרך יהיה עליכם, ודאי, להיפרד מכמה מהאמונות אשר עכבו אתכם כל השנים מלממש את עצמכם במלואכם.

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net