מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   גיוס עובדים באנרגיות חיוביות
לחץ להגדלה
בן אליעזר: אנחנו רוצים להוביל קדימה אנשים שלא הצליחו - לא בגלל שהם לא מוכשרים - אלא בגלל שלא נתנו להם את ההזדמנות הראויה להצלחה. אומר זאת בפירוש, מעסיקים בישראל לא נותנים לבעלי מוגבלויות את ההזדמנות הראויה להצליח.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 01/01/01 00:00

פגישה באנרגיות חיוביות

 

השר בן אליעזר רותם את ארז מהאח הגדול לטובת שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה.

 

 

ארז דה דרזנר: עם שחרורי מהצבאלא התקבלתי לאף מקום עבודה בגלל ליקוי השמיעה שלי; זו הסיבה שאני רוצה להוביל כעת את הדרך בכדי שתהיה הזדמנות שווה ללקויי שמיעה ולבעלי מוגבלויות אחרים להצליח כמו כולם

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש היום (א') אחה"צ עם ארז דה דרזנר, ממשתתפי התכנית "האח הגדול". פגישה זו נולדה לאחר שהשר בן אליעזר הגיש יחד עם ניב רסקין את התכנית "נכון להבוקר" במסגרת יום שידורים מיוחד לפורים של גלי צהלפני שבועיים. השניים ראיינו את ארז לאחר שיצא מבית האח הגדול, והשר בן אליעזר אמר לו במהלך התכנית כי עם ישראל התרגש מאוד מדמותו המיוחדת כפי שהצטיירה במהלך התכנית. פואד סיפר לו במהלך הראיון על המטה במשרדו לשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, והבטיח להזמין אותו לפגישה בעניין.

 

ראש המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, בני פפרמן, הציג בפגישה נתונים לפיהם בישראל חיים כיום 643 אלף אנשים עם מוגבלות, מתוכם, 415 אלף (64.5%) הינם בעלי תפקוד מלא, 191 אלף (30%) בתפקוד חלקי ו-37 אלף (6%) בתפקוד מועט.

שיעור התעסוקה של אנשים עם מוגבלות הולך ופוחת ככל שרמת התפקוד נמוכה יותר, ועומד על  54.8%,  24.2% ו-13% בהתאם לרמת התפקוד ובסהעומד על כ-43%.

מספרם של מובטלים בקרב אנשים עם מוגבלות עומד על 50 אלף ושיעור האבטלה בקרבם גבוה בכמעט פי 2 מאשר באוכלוסיית האנשים ללא מוגבלות (15.5% ו-8.5% בהתאמה). בנוסף, שיעור האבטלה הינו גבוה יותר ככל שרמת התפקוד נמוכה יותר ועומד על כ 14% ; 21.1% ו-23.6% בהתאמה לרמת התפקוד.

בחישוב לאורך כל חייו של העובד עם המוגבלות, הוא מפסיד הכנסה מעבודה בהיקף של למעלה מ-600 אלף ₪ במונחים שוטפים. הפסד ההכנסות של עובד עם מוגבלות בתפקוד מועט הוא אף גבוה יותר ועומד על כ 850 אלף ₪ במונחים שוטפים.

לו הוסרו החסמים בעשור האחרון, מספרם של העובדים עם מוגבלות היה גדול יותר ב כ 63 אלף עובדים מכפי שהוא כיום (275 אלף) ושיעור התעסוקה היה מגיע ל 53% בהשוואה ל 43%.

 

השר בן אליעזר אמר לארז כי היה שמח לו היה נרתם למשימה של שילוב אנשים עם מוגבלות בקרב העסקים בישראל ובחברות השמה, כאחד שהיווה סמל להצלחה של אדם בעל מוגבלות וריגש אלפי אנשים בארץ. "הצלחתך - מהווה מגדלור שיכול להכווין עשרות אלפי אנשים אחרים בארץ. אנחנו במשרד התמ"ת, רוצים להוביל קדימה אנשים שלא הצליחו - לא בגלל שהם לא מוכשרים - אלא בגלל שלא נתנו להם את ההזדמנות הראויה להצלחה. אומר זאת בפירוש, מעסיקים בישראל לא נותנים לבעלי מוגבלויות את ההזדמנות הראויה להצליח". לדברי בן אליעזר הפעילות במשרד מתמקדת ב-2 מישורים: העצמת בעלי מוגבלויות להקים עסקים קטנים ובינוניים משלהם, יחד עם פעילות לשכנוע מעסיקים כי בעלי המוגבלויות יכולים לעשות כל עבודה, ובצורה טובה מאוד.

 

ארז דה דרזנר הודה לבן אליעזר על הפגישה ועל דבריו. "אני עברתי זאת על בשרי. כאשר השתחררתי מהצבא והיה לי קשה להתקבל לעבודה כמו שאר החיילים שמשתחררים. לא ידעתי איך להתכונן לראיון עבודה ולא התקבלתי לשום מקום עבודה, ולכן אני רוצה להוביל כעת את הדרך בכדי שתהיה הזדמנות שווה ללקויי שמיעה ולבעלי מוגבלויות אחרים להצליח כמו כולם".

 

בסיום הפגישה, סוכם כי בני פפרמן יעמוד בקשר מול ארז דה דרזנר על מנת לבחון את הדרכים לשלבו בפרויקטים של המטה, ואף במועצה הציבורית שתוקם בעתיד לבחינת דרכים להגברת ההשתתפות של אוכלוסיה זו בשוק העבודה.

 

משרד התמ"ת שם את הנושא כיעד מרכזי לשנת העבודה הקרובה, והמשרד עושה פעילויות רבות על מנת לקדם את התעסוקה של אוכלוסיה זו. בין השאר, נבחנת השתתפות במימון התאמות לעובד עם מוגבלות במקום העבודה, הפעלת תקנות שכר מינימום מותאם וחוק זכויות אנשים עם מוגבלות המועסקים כמשתקמים, הקמת פורום מעסיקים, פורום דרושים עובדים וכן אפשרות למתן עדיפות למעסיקים של אנשים עם מוגבלות בהתמודדות במכרזים ממשלתיים.

 

 

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות בוואצפ: 
torogiv6324231@hancack.com (15/02/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net