מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אאוטסורסינג – יתרונות וחסרונות
לחץ להגדלה
כמו לכל סטטוס תעסוקתי, גם למיקור חוץ יש יתרונות וחסרונות. בבואכם לבחון באיזה תקן תרצו לכהן, הרי שלפני הכל, עליכם לשאול את עצמכם: מהו סגנון העבודה המועדף עליכם. האם אתם אוהבים להיות חלק מהארגון ולחוות את הכל מבפנים, או שמא אתם מעדיפים למצב את עצמכם בתור מומחים ולייעץ מבחוץ ?

מאת: שירה דרורי
פורסם: 22/04/10 16:13

 

עבודה באאוטסורסינג – יתרונות וחסרונות


כמו לכל סטטוס תעסוקתי, גם למיקור חוץ יש יתרונות וחסרונות. בבואכם לבחון באיזה תקן תרצו לכהן, הרי שלפני הכל, עליכם לשאול את עצמכם: מהו סגנון העבודה המועדף עליכם.
האם אתם אוהבים להיות חלק מהארגון ולחוות את הכל מבפנים, או שמא אתם מעדיפים למצב את עצמכם בתור מומחים ולייעץ מבחוץ, האם אתם מעדיפים להיות הבוסים של עצמכם או שנח לכם יותר להתקדם לעמדת ניהול אין-האוס, האם אתם מוכנים לדלג בקלילות מפרויקט לפרויקט, או אתם בעצם מחפשים מערכת יחסים מתמשכת עם מקום עבודה אחד.

 

כמובן שעד שלא תתנסו בעבודה כאאוטסורסינג, לא תמיד תדעו מה אתם מפסידים או מרוויחים. אם החלטתם לבדוק את הכיוון של מיקור חוץ, כדאי שתהיו מודעים מראש לחולשות ולחוזקות שמתלוות למעמד. הנה לפניכם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון:

 

להיות אאוטסורסינג – היתרונות

  1. הכה את המומחה – ידע מבחוץ, הצלחה מבפנים - כמיקור חוץ אתם מתמודדים בשוק מול שלל חברות, שמנסות כמוכם לזכות במכרזים או להשיג את הלקוח הבא. לכן, חשוב מאוד להשקיע במיתוג המקצועי שלכם. ברגע שיהיה לכם מוניטין מצוין ותבססו את מעמדכם המקצועי בתחום הרלוונטי, יהיה לכם קל יותר להביס את המועמדים האחרים. אומנם מדובר בתהליך לא פשוט ואפילו ארוך, שמצריך השקעה רבה מצידכם: הלוואות יוכלו לממן לכם קורסים מקצועיים, פרסום און ואוף ליין ועוד, אבל ברגע שתצליחו, יתייחסו אליכם בכבוד ולעיתים אף יחשיבו את דעתכם יותר מאשר עובד חרוץ מתוך החברה עצמה. במעמד כזה יהיה לכם קל יותר להניע שינויים ולייצר תהליכים בתוך החברה, על אף שאתם מגיעים מבחוץ.

 

למעשה, העובדה שאתם באים מחוץ לחברה מזכה אתכם פעמים רבות בנקודות בונוס – יש לכם ידע שלחברה אין, ידע שרכשתם תוך כדי עבודה עם חברות אחרות ותוך כדי ביסוס מעמדכם המקצועי. בנוסף, כאאוטסורסינג אתם יכולים להתבונן בחברה מתוך נקודת ראייה אובייקטיבית, וכך לראות דברים שעובדים מתוך החברה מפספסים ביומיום. לכן, קל לכם יותר להוביל לשינוי וליזום מהלכים חתרניים שעובדי החברה לא יחשבו או יעיזו להציע.

 

  1. לחגוג על מספר פרויקטים במקביל - בניגוד לשכירים, שלרוב לא מספיקים או יכולים לעבוד בכמה עבודות במקביל, הרי שאתם בתור אאוטסורסינג שמציעים שירותים למגוון חברות וארגונים תוכלו לעבוד עם מספר גורמים במקביל (בכפוף להסכמי העבודה כמובן, וכל עוד אינם מתחרים זה של זה). זו הדרך האולטימטיבית לגוון את אופי העבודה, ללמוד מכל חברה ולהרוויח יותר כסף.


בנוסף, כמיקור חוץ אתם אלה שקובעים את לוחות הזמנים מול הלקוח – אתם מתחייבים על תקופה בפרק זמן מוגדר מראש, אך רשאים לנהל את הזמן כראות עיניכם בלי לתת דין וחשבון לאף אחד, בתנאי שכמובן עמדתם ביעדים.

 

  1. יותר קשרים – נטוורקינג טוב יותר - הקשרים שלכם שווים לכם לקוחות חדשים וכסף. פעמים רבות כאאוטסורסינג יהיו לכם יותר הזדמנויות להסתובב בכנסים מקצועיים במלונות בירושלים, להגיע לפרזנטציות וכך להכיר יותר אנשים בעמדות מפתח. ככל שתכירו יותר אנשים, כך תגדילו את הסיכויים לקבל יותר הצעות עבודה.

 

חסרונות בלהיות אאוט-סורסינג

 

  1. לעבור הלאה – חוסר יציבות - על הגיוון והמעבר מפרויקט לפרויקט אפשר להסתכל גם אחרת: במקום גיוון אפשר להגיד שכשאתם אאוטסורסינג אין לכם באמת יציבות, כיוון שברגע שמסתיים חוזה לאו דווקא יחדשו מולכם הסכם לשנה נוספת, ואתם אלה שתצטרכו לגייס לקוחות ולמצוא את הפרויקט הבא. בניגוד לעובד מתוך החברה שלא תמיד עומד למבחן על כל צעד, הרי שבתור אאוטסורסינג בודקים אתכם יותר ואם תקציב החברה קטן עלולים להפסיק את ההתקשרות אתכם. או להפך – במידה ומחליטים להרחיב את התפקיד שבצעתם יכולים להחליף אתכם מהר בעובד קבוע או עובד מתוך החברה.

  2. מבחן הלויאליות - היות ואתם לא באמת חלק מהחברה אלא מגיעים מבחוץ הלויאליות שלכם עומדת נון סטופ למבחן. אומנם אתם חתומים על הסכם סודיות ורואים עליכם שאתם מאה אחוז מחויבים לתוצאות, אבל כשאי אפשר לפקח עליכם ואתם מסתובבים בחוץ, אף פעם אי אפשר לדעת בבטחה שאתם לא עובדים גם עבור המתחרים או מעבירים מידע החוצה וכאן עלול להיווצר קצר ביניכם לבין המעסיק. חשוב לא לעבוד עם המתחרים ולהראות נאמנות על ידי מסירות בעת העבודה.

  3. מפספסים הזדמנויות - האאוטסיידריות שלכם מרחיקה אתכם מההווי החברתי של החברה והיות שאינכם נוכחים במשרד, אתם עלולים לפספס בקלות מידע על פרויקט חדש ולהפסיד בהתמודדות על התפקיד לטובת עובד מתוך החברה, ששמע לפניכם על התפקיד שהתפנה והגיש מועמדות בו במקום. לכן, חשוב תמיד להיות עם היד על הדופק, לשריין איש קשר מתוך החברה שיעדכן אתכם בכל מה שחדש, להגיע לפגישות עבודה שבועיות או חודשיות ולהיות תמיד בתודעה של הלקוחות.

 

ב ה צ ל ח ה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net