מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   עבודה מועדפת
לחץ להגדלה
סיימתם שלוש שנים בצבא ההגנה לישראל. היה קשה ולחלק אולי קצת פחות אבל בכל מקרה, הייתם על מדים תקופה ארוכה, ונתתם מעצמכם למדינה. עכשיו תור המדינה להחזיר לכם והיא עושה את זה באמצעות מענקים לחייל המשוחרר, ובונוסים ומענקים על עבודה מועדפת.

מאת: פורטל משתחררים
פורסם: 27/06/10 00:58

עבודה מועדפת

 

סיימתם שלוש שנים בצבא ההגנה לישראל. היה קשה ולחלק אולי קצת פחות אבל בכל מקרה, הייתם על מדים תקופה ארוכה, ונתתם מעצמכם למדינה. עכשיו תור המדינה להחזיר לכם והיא עושה את זה באמצעות מענקים לחייל המשוחרר, ובונוסים ומענקים על עבודה מועדפת.

עיקר ההטבה היא מענק למשוחררי צה"ל ולכאלה שסיימו שירות לאומי  והולכים לעבוד בעבודה מועדפת, על פי הגדרת המדינה. המענק ניתן לזכאים בתום חצי שנת עבודה  על ידי המוסד לביטוח לאומי. כדי להיות זכאי להטבה זו עליכם לסיים ששה חודשי עבודה מלאים במקום. 

עבודה מועדפת : באילו סוגי עבודות מדובר ?

למשרד העבודה ולביטוח הלאומי הגדרות מפורטות אודות עבודה מועדפת. בין העבודות שנכנסות להגדרה: עבודה כמתדלק בתחנת דלק, כל עבודה באחד מבתי המלון בישראל בענף התיירות (את הקרביים תוכלו למצוא בעיקר באבטחת בתי מלון), עבודות חקלאיות – חממות, שדות, מטעים, כל מקום שלגידול חקלאי, עבודה בחווה, עם בעלי חיים וכדומה.

עבודה בבניין נחשבת עבודה מועדפת  וכן כל מה שקשור בענף הבנייה, עבודה בכל ענפי התעשייה כמו למשל בתי מלאכה, מסגרים, רתכים, חרטים וכרסמים, תפירה, חשמלאים, מפעלים בתעשיית המזון, מספנות, ייצור רכיבים למחשב ועוד. למשרד העבודה יש רשימת מקצועות המשתייכים לקריטריונים של עבודה מועדפת והיא מתעדכנת מדי חודש. שווה לבדוק מדי פעם.

למי ששואל, גובה המענק אינו מבוטל ומדובר בקרוב ל-9000 ₪ - בהחלט יכול לסדר כל בחור צעיר שרוצה ללכת לטייל או להתחיל מסלול לימודים אקדמאי.  

לעיתים, לא חובה לסיים חצי שנת עבודה וגם ארבעה חודשים יספיקו אבל גם זה בתנאים מסוימים ולא בכל התחומים. זה עובד בתחום החקלאות והבנייה ובתנאי שהיו לכם לפחות מאה ימי עבודה.

 

 

מה הפרוצדורה לקבלת הכסף ?

תביעה רגילה לביטוח לאומי אותה מגישים בסניף הקרוב לביתכם. למשרדי הביטוח עליכם להביא אישור מעסקי כולל מספר ימי עבודה, צילום של תעודת השחרור שלכם תעודת זהות. הכסף נכנס לחשבון אחרי 30 יום מרגע הגשת הבקשה.

סיכום התנאים לקבלת המענק על עבודה מועדפת:

-          העסקה בעבודה המוגדרת על ידי הביטוח הלאומי כעבודה מועדפת.

-          החייל המשוחרר התחיל לעבוד בעבודה זו בתוך פחות משנתיים מיום שחרורו מצה"ל או מן השירות הלאומי.

-          העבודה הייתה במשרה מלאה ולא חלקית.

-          המבקש עבד לפחות חצי שנה בתחום וצבר לכל הפחות מאה וחמישים ימי עבודה בפועל. 

 כאן המקום לסכם ולומר כי בהחלט מומלץ לצאת לעבודה ולברר היא נחשבת עבודה מועדפת. עשו זאת לפני שאתם מתחילים והחליטו מה הכי מעניין אתכם ולמה אתם מתחברים. יש כאלה שמעדיפים חקלאות וכאלה שמעדיפים להישאר בסביבה האורבאנית ולתדלק מכוניות. בכל מקרה שווה לעבוד ובמיוחד כשהסוף המתוק הוא בצורת בונוס מכובד מאד, שיעזור לכם בעתיד.

 

עבודה נעימה ופורייה ובהצלחה בהמשך הדרך

www.allcareers.co.il

 

 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
היי חרמנים, אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בוואצפ ומוכרות סרטוני סקס פרטיים שלנו, שלחו לנו הודעה בוואצפ: 
מצלמות סקס,lica3242k64145@whowlft.com,כל הארץ (20/05/2020)
2.
דרושים עובדים לעבודה מהבית במגוון תחומים 
חן,bowet324328593@zcai55.com (13/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net