מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   10 דברים חשובים בתכנון קריירה
לחץ להגדלה
בעוד שישנם אנשים שהתגלגלו לעבודה מסוימת ומצאו את עצמם מתקדמים תוך כדי תנועה לתפקידים שונים ומנהלים קריירה מצליחה, הרי שאחרים מתכננים כל צעד בדרך עד שהם מגיעים ליעד הנחשק.

מאת: שירה דרורי
פורסם: 14/07/10 18:58

10 דברים חשובים בתכנון קריירה


אין ספק שבעידן של דינאמיות, שינויים וקצב מסחרר, יש הרבה מאוד הזדמנויות ואתם יכולים לגוון בין משרות ותפקידים, אבל על אף שהמצב פתוח להתפתחויות מקצועיות שונות, חשוב תמיד לבדוק מראש מה קורה בשוק, כדי לזהות מגמות פוטנציאליות ולבחור מתוך שלל האופציות את המהלך הבא הנכון לכם לאותה תקופה ולעתיד.

לפניכם 10 דברים חשובים לתכנון קריירה:

 

  1. סימון היעד: החליטו מה הם היעדים שלכם בזמן הקרוב ובטווח הרחוק יותר, כדי שלפי היעד המקצועי שלכם תוכלו לדעת באיזה כיוון מקצועי ללכת, מה ללמוד כדי להגיע לשם והיכן לעבוד. כך תוכלו לכוון את עצמכם תמיד למקום הנכון. מפת היעדים שלכם תלווה אתכם לאורך הדרך.
  2. תוכנית אסטרטגית: חשוב לפרק את התהליך עד ליעד הנכסף לצעדים או יעדי משנה בדרך, כדי לסמן את המסלול בדרך להשגת המטרה. כך למשל, אם החלטתם להתברג כדוברים של חברה גדולה ואתם צריכים לדעת, שכדי להגיע לתפקיד כזה עליכם לרכוש ידע וניסיון בתחום יחסי הציבור, החליטו ללמוד את התחום במסגרת לימודים מסודרת, להשתלב במשרד יחסי ציבור בתור עוזרי תקציבאים ובהמשך לפלס את דרכם כתקציבאים או סופרווייזרים. כך תוכלו להתברג בעתיד כדוברי הבית של חברה בתחום שמעניין אתכם.
  3. סדר עדיפויות - החליטו מה סדר העדיפויות שלכם במהלך הקריירה: על מה תוותרו ועל מה בשום פנים ואופן לא תוותרו. משכורת גבוהה או שעות עבודה נוחות? מה יותר חשוב לכם? כמובן שסדרי העדיפויות יכולים להשתנות, ככל שתתקדמו בקריירה וגם שתבינו שכדי להצליח בתחום, עליכם לתת יותר שעות או בתקופות מסוימות לוותר על שכר גבוה לטובת תועלת אחרת.
  4. השיגו לעצמכם מנטור: חשוב מאוד להשיג תמיכה ומישהו מקצועי שילווה אתכם לאורך הדרך, ויסייע לכם לבחור מבין האופציות השונות, וכמובן רצוי שאותו אדם יהיה מישהו מהתחום בו אתם רוצים לעסוק במהלך הקריירה, או מישהו שאתם מעריכים את סגנון ניהול הקריירה שלו. אותו אדם יהיה המנטור שלכם, ילווה אתכם בהתפתחות המקצועית ויתרום לכם מניסיונו המקצועי.
  5. סיפורי הצלחה של אחרים: במקביל, חשוב שתלמדו תכנון קריירה בתחום המבוקש מאנשים שעשו זאת לפניכם והצליחו בכך. כך תדעו מה עליכם ללמוד, היכן כדאי לכם לעבוד, האם דרוש לכם ידע ניהולי להצלחה ועוד. חפשו אנשים מצליחים בתחום שלכם ועקבו אחרי סיפורי החיים שלהם, הרזומה וכולי. כל מה שייתן לכם כלים והשראה לאורך הדרך.
  6. היו גמישים: חשבו מראש, או תוך כדי תהליך, היכן תוכלו להתגמש בתכנון הקריירה. כך למשל, יתכן שכעת אתם מתכוונים ללמוד מקצוע ולעבוד מסביב לשעון, אבל מה, אם בעוד שנתיים אתם מתחתנים ותחליטו להרחיב את המשפחה, אולי תתקשו לעבוד כל כך הרבה שעות? בדקו היכן תוכלו להתגמש ולשנות מעט את המסלול בו התחלתם. במידה והמשפחה מתרחבת ואתם מעדיפים לעבוד מהבית, או כל שינוי אחר בתוכנית, שמאפשר סטייה זמנית מהדרך אך לא ירידה ממנה.
  7. היו מחוברים לתעשייה: חשוב מאוד שתמיד תהיו קשובים לשינויים ולמהלכים דומיננטיים בענף בו אתם פועלים וכך, תוך כדי הקריירה, תדעו אם לעשות שינוי בתוכניות שלכם כמו למשל, ללמוד קורס שיעניק לכם כלים עכשוויים או ידע בתוכנה עדכנית וכולי.
  8. בחירה הנכונה בזמן הנכון: נסו לבחור נכון מתוך האופציות את התפקיד שהכי מתאים לכם באותו זמן במהלך הקריירה, לפי התחזית שלכם לעתיד. מקום עבודה, שבו תצליחו להתברג בתפקיד ניהולי שיקדם אתכם בהמשך לתפקיד בכיר יותר בחברה אחרת, או אם אתם בונים על קריירה בחו"ל, העדיפו עבודה בחברה גלובלית וכולי.
  9. נהלו נכון את הזמן שלכם: נסו להקצות לעצמכם יעדים עם זמנים. כמו למשל, כמה זמן יעבור עד שתרכשו השכלה מתאימה, כמה זמן כדאי לעבוד בכל משרה עד שממשיכים לבאה. כמובן שאלה דברים שלפעמים לוקחים יותר זמן מהמתוכנן, אבל היו מודעים למגבלת הזמן ולכך שלא טוב לאורך קריירה דינאמית להתקבע יותר מדי זמן על תחום מסוים או להישאר במשרה כלשהי מבלי לעבור הלאה.
  10. אל תחששו לשנות קריירה: לאורך המרוץ אחרי קריירה יתכן שתגלו כי אתם לא בקריירה הנכונה. אתם שחוקים או חסרי מוטיבציה, או התקבעתם בעבודה רק כי נח לכם. עשו מה שטוב לכם וזכרו שבעידן המודרני קל יותר מתמיד לשנות קריירות ולכן, היו קשובים לעצמכם כמו גם לשוק, ותדעו לבחור את המהלך הבא, גם אם הוא קריירה חלופית.   ב א ה ב ה
Allcareers

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net