מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד מתמרנים בין העבודה לילדים בחודשי הקיץ החמים...
לחץ להגדלה
מה עושים כאשר יולי מגיע לסיומו, וחודש אוגוסט – אימתו של כל הורה – מגיח מעבר לסיבוב? על מנת להצליח לעבוד גם באוגוסט, חייבים קהילת ההורים לגלות יכולות להטוטנות, שלא היו מביישות ליצן מקצועי בקרקס מדרנו.

מאת: יעל שי דקל
פורסם: 01/01/01 00:00

הכל אני יכול בחופש הגדול?

 

 

מי לא מכיר את שיר הילדות החביב הזה. אבל עם בו ההורות, משמעות מילות השיר משתנה באחת, ולפתע אנו מגלים שבעצם יש די הרבה דברים שקשה מאוד לעשות בחופש הגדול כמו למשל - לעבוד! אז איך נוכל, בעיקר אנו הנשים, לעבוד כשאחד הילדים מסתובבים בבית במשך תקופה כל כך ארוכה ומה עושים כשקול תרועת הקייטנות נדמה?

 

החודשים חולפים  השנה עוברת ובכל שנה אנו מגיעים ליולי אוגוסט המומים ומופתעים, שזה שוב כאן וכל כך מהר. למי שיש ילדים גדולים, החודשיים האלה מצליחים איכשהו לעבור, עם הרבה הוצאות אבל מעט השפעה על שגרת העבודה שלנו. אולם כאשר בתינו הומים בתינוקות, פעוטות וילדים בגילאי בית ספר יסודי הרי שמדובר באתגר גדול בהרבה.

לחודש יולי יש בדרך כלל פתרונות בדמות קייטנות למיניהן. אבל מה עושים כאשר יולי מגיע לסיומו, וחודש אוגוסטאימתו של כל הורהמגיח מעבר לסיבוב? על מנת להצליח לעבוד גם באוגוסט, חייבים קהילת ההורים לגלות יכולות להטוטנות, שלא היו מביישות ליצן מקצועי בקרקס מדרנו.

אז  איך מצליחים בכל זאת לעבוד ולייצר הכנסה, רגע לפני שמנהל הבנק מזמין את המנעולן כדי להחליף לכם את המנעולים של חשבון הבנק? כמו בהרבה תחומים אחרים דרושים כאן יכולות תכנון והמון חשיבה מחוץ לקופסא.

 

לא טוב היות העובד לבדו

חשוב לזכור שאתם לא בודדים במערכה. כלומר יש עוד הרבה הורים, שילדיהם חבריהם של ילדיכם, שמחפשים גם הם פתרון וסידור. במקום להיות חודש ימים בחופש, אפשר לנסות לקבוע עם חברים. אם על בסיס קבוע, במה שנקרא "קייטנת הורים" או באופן חד פעמי. בקייטנת הורים הילדים כל יום מתארחים בבית אחר ואת זוכה לארבע ימים חופשיים בשבוע. בימים שהילדים איתך - את יכולה לקבוע אפילו עם חברות שגרות רחוק ובזמן שהילדים משחקים אחד עם השני שתיכן עובדות. אגב, אם הסידור הזה לא עומד במבחן המציאות תמיד אפשר להוסיף למשוואה שמרטפית משותפת, להוזלת העלויות. באופן הזה בעלות של שעתיים, את מקבלת ארבע שעות עבודה ומכאן המכסות של העבודה נראות פתאום אפשריות.

 

הכי קל להפעיל את ההורים

אחרי שסבב הקייטנות של יולי מסתיים זה הזמן להתחיל לשנע את החמודים לקייטנה אצל סבא וסבתא. באופן הזה ניתן להיפרד מהחבריה לכמה ימים, הסבים זוכים להרבה נחת ולחילוץ עצמות משמעותי. בימים שהילדים בבית, את יכולה להיות טוטאלית אתם ואילו כשהם אצל הסבים את יכולה לדחוס עבודה של שבוע לשלושה ימים. טיפ חשוב נוסף, חשוב לתאם את הסידור הזה מראש עוד בחודשי האביב, כדי שהסבים לא יתפתו לנסוע בדיוק באוגוסט לחופשה משלהם.

 

זמן לשחק שהוא גם זמן לעבוד

יש הרבה מקומות שפועלים בקיץ ויכולים לספק לילדים תעסוקה ולך - זמן לעבוד. זה הזמן לבחון את האפשרות לרכוש מחשב נייד ולהתחיל לנדוד. הפעלות, שעות סיפור, בריכה, משחקיות ועוד. נסו למצוא מקומות, אשר מספקים מענה לצורכיכן כנשים עובדות. למשל – משחקיות עם מתחם בית קפה עם חיבור אלחוטי לאינטרנט.

 

עושים חצי חצי עם החצי

יום עבודה הוא בן שמונה שעות. אך מי אמר שחייבים להתחיל בתשע ולסיים בחמש כמו בשיר של דולי פרטון? גם אם בן זוגך היי-טקיסט שכיר, או אפילו אם הוא עצמאי ועובד כחשמלאי, אינסטלאטור או מנעולן אפשר לחלק את הנטל בין שניכם. את השכירים אפשר לבקש לשוב הביתה בארבע במקום בשמונה, במקביל קומי השכם בבוקר ותוכלי ליהנות מהספקים כבירים עד שהבית מתעורר. אם הפרטנר שלך הוא עצמאי, תוכלי לבקש ממנו להירתם ולתת יום או יומיים בשבוע. ממילא אוגוסט הוא חודש חלש, על פי רוב.

 

חיית לילה

האופציה האחרונה, אשר קיימת תמיד במידה ואת עצמאית ולא תלויה בקשר עם אנשים, היא לעבוד בערב או בלילה אחרי שהילדים הולכים לישון. על מנת שתחזיקו מעמד ולא תיפלו מהרגלים, שווה לסגור עם בן הזוג את העסקה ההפוכה, בה הוא יוצא בבוקר מאוחר ונותן לך לישון לתוך הבוקר. כך יש לך את החמש-שש שעות עבודה בשקט. אמנם זו האופציה הקשה ביותר עבורכן, אבל בינינו זה הזמן היחיד שיהיה לכן באמת שקט לעבוד נטול כל הפרעות. ואל תישכחו – גם אוגוסט נגמר בסופו של דבר.

 

נשמח לשמוע על רעיונות נוספים...

אתר קריירה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net