מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   גיוס עובדים בחברה קטנה
לחץ להגדלה
יש לך עסק לעיצוב חדרי ילדים ואת מעוניינת לשכור עוד עובדים? אתה בעל חברת אינסטלטורים מצליח שמרוב עבודה צריך עוד עובדים בחברה שלך? יש לך מפעל קטן שהמכירות בו מתחילות לעלות ואתה זקוק לעוד זוג ידיים?

מאת: קריירה
פורסם: 27/01/11 20:48

 

רוצה להרחיב את החברה שלך? איך לגייס ולמיין עובדים בדרך הכי טובה

 

יש לך עסק לעיצוב חדרי ילדים ואת מעוניינת לשכור עוד עובדים? אתה בעל חברת אינסטלטורים מצליח שמרוב עבודה צריך עוד עובדים בחברה שלך? יש לך מפעל קטן שהמכירות בו מתחילות לעלות ואתה זקוק לעוד זוג ידיים? מה שמשותף לכל עסק בתחילת דרכו או עסק קיים שמעוניין להרחיב את מעגל עובדיו הוא תהליך גיוס ומיון העובדים שעומד לפניו. איפה כדאי לפרסם? עיתון או פייסבוק? האם חברת כוח אדם היא זו שתעזור או שאולי מפה לאוזן זו השיטה הכי יעילה? בואו נעשה קצת סדר.

 

חברה קטנה וחברה גדולה – מה ההבדל בגיוס?

שיטות גיוס עובדים הן רבות. דרכי הגיוס הנפוצות ביותר הן: פרסום במודעות דרושים, אתרי אינטרנט, רדיו, עיתונים, פליירים, פנייה לחברות השמה, חבר מביא חבר, "ציידי ראשים" (מאתרי מועמדים בחברה מתחרה), פרסום על שלטי חוצות ועוד. מכיוון שתהליך גיוס של חברות גדולות דורש לעתים גיוס של כמות גדולה של עובדים - רוב השיטות רלוונטיות להן. בחברה קטנה בדרך כלל המנכ"ל או המנהל הם אלו שאחראים לתהליך הגיוס ומדובר בחיפוש של מעט עובדים. אך חלק מהשיטות גם בהחלט רלוונטיות לגיוס עובדים לחברה קטנה. אז אילו שיטות הכי מוצלחות לגיוס יעיל לחברה קטנה שרוצה לגייס מספר קטן של עובדים? ואחרי שגייסנו, איך הכי טוב למיין?

 

המילה הכתובה - עיתונים, אתרי דרושים בפרט ואינטרנט בכלל

שיטת הגיוס של המילה הכתובה היא השיטה הוותיקה והפופולארית מכולן. מנהל החברה מפרסם מודעה בעיתון או באתר הדרושים. במודעה מופיעים פרטים כלליים על החברה, פרטים אודות המשרה המוצעת ופרטי התקשרות. מגוון מקומות הפרסום מסוג זה הוא גדול והיתרון של בחירה בפרסום זה הוא שאם תפרסמו בעיתונים ובאתרים מובילים, הסבירות לפניות רבות היא גדולה מאוד. זהו גם החיסרון של השיטה הזו. פניות מרובות מצריכות סינון ראשוני רב מה שיצריך מכם זמן והשקעה של המיון.

עולם האינטרנט נותן שלל פתרונות גם בנושא הזה. בנוסף לאתרי דרושים קיימים אתרים רבים שיועילו לכם בגיוס ומיון עובדים. תוכלו לגשת לפורומים רלוונטיים באתרים גדולים, ישנם אתרים ספציפיים לסוגי משרות מיוחדות וכמובן את הפייסבוק שמאפשר גישה לכמות אנשים רבה. היתרון בפרסום זה הוא שאתם יכולים לכתוב כמות מילים בלתי מוגבלת בתיאור ופירוט העבודה וכך לעזור לעצמכם במיון כבר בשלב הפרסום.

 

חברות השמה או חבר מביא חבר?

חברות השמה וחברות כוח אדם הן כלי יעיל שרבים משתמשים בו לגיוס עובדים. היתרון בשיטה הוא שחברת ההשמה דואגת גם לפרסום המשרה וגם למיון העובדים וחוסכת לכם הרבה זמן והשקעה. החיסרון הוא שחברות ההשמה עלולות להתמהמה, מכיוון שכמות זמן החיפוש, בחלק מהמקרים הוא זה שיקבע את העמלה שיקבלו. חיסרון נוסף הוא שחברות ההשמה לא מכירות בפועל את העסק ואת מה שהוא דורש.

לעומת חברות ההשמה, עובד חברה שממליץ על חבר או מכר שלו כעובד פוטנציאלי לחברה, מכיר את החברה היטב, יודע מה דורשת העבודה וגם מכיר את האדם שעליו הוא ממליץ ויודע מה הניסיון ותחומי ההתמחות שלו. בנוסף, בשיטת ה"חבר מביא חבר", אין הוצאות כספיות על פרסום.

 

מיון

לאחר שבחרתם את שיטת הגיוס המתאימה לכם, הצטברו בפקס כמות של קורות חיים. המסננת הגדולה ביותר היא קורות החיים עצמם. מקורות החיים תוכלו ללמוד מעבר לפרטים האישיים של המועמד או המועמדת, את הניסיון שלו, תחומי העניין שלו, המלצות שקיבל, ידע בשפות ועוד פרטים רלוונטיים. לאחר סינון קורות החיים מגיע שלב הראיון. בראיון עצמו תשאלו את העובד הפוטנציאלי שאלות ותוכלו לדעת אם זה אדם שמתאים לחברה שלכם. אך חשוב מכל, בהנחה שיש למועמד לתפקיד את התכונות והידע הנדרש, נסו לחוש את הכימיה איתו ותנו לאינטואיציה שלכם גם למלא תפקיד בהחלטה.

 

לסיכום

תהליך גיוס ומיון עובדים הוא תהליך מורכב. במידה ויש לכם את הזמן והאנרגיה הדרושים לכך, שווה לכם להשקיע בפרסום בעיתונים ואתרים שונים. שיטת ה"חבר מביא חבר" היא תמיד טובה וכמעט שאין לכם מה להפסיד בה, אחרי הכול גם אם המועמד שהומלץ לא יתאים לכם, תמיד תוכלו לסנן אותו בראיון. ובמידה שאתם רוצים לצמצמם את המוערבות שלכם ולהשתמש בבעלי מקצוע, האפשרות המומלצת לכם היא לפנות לחברת השמה. כל האפשרויות יובילו אתכם לראיון או פגישה ראשונית שבהם תוכלו לקבוע מי המועמד שהכי מתאים לחברה שלכם.

 

בהצלחה,

אתר קריירה

   תגובות  (7) הוספת תגובה
1.
יכול להיות עסק קטן אבל מצליח 
אמינות הובלות קטנות ,dm04@bezeqint.net,תל אביב (31/10/2017)
2.
אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בעירום בוואצפ 
רווית,jewahes334249@provlst.com,כל הארץ (28/05/2020)
3.
עבודה מאתגרת.... 
aftilworks,aftilworksjob@gmail.com,מרכז (06/06/2020)
4.
דרושים לעבודה מהבית 
אפטיל וורקס,מרכז (20/06/2020)
5.
היי אנחנו עושות שיחות סקס בוואצפ, ומוכרות גם סרטי 
שירן,dogif65055@uhtso.com,כל הארץ (23/06/2020)
6.
אנחנו 3 בנות שעושות שיחות וידאו סקס ומצלמות סקס ומוכרות סרטי סקס פרטיים שלנו בוואצפ: 
נועה,dogif65055@uhtso.com,כל הארץ (01/07/2020)
7.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות ושיחות ארוטיות בוואצפ: 
חן (12/11/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net