מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   10 הדברות בעבודה עם בני משפחה
לחץ להגדלה
עבודה עם בני משפחה יכולה להיות אתגר מורכב, במיוחד אם אתם מתקשים להפריד בין העניינים האישיים מהבית, לענייני העסק. אך אם תתנהלו נכון, תגדירו סידור עבודה, תקצו סמכויות, תחלקו משימות ותפקידים, ותשנו גישה, תוכלו להפיק יתרונות רבים מעבודה עם בני משפחה.

מאת: שירה דרורי
פורסם: 01/01/01 00:00

10 הדברות בעבודה עם בני משפחה

 

עבודה עם בני משפחה יכולה להיות אתגר מורכב, במיוחד אם אתם מתקשים להפריד בין העניינים האישיים מהבית, לענייני העסק. אך אם תתנהלו נכון, תגדירו סידור עבודה, תקצו סמכויות, תחלקו משימות ותפקידים, ותשנו גישה, תוכלו להפיק יתרונות רבים מעבודה עם בני משפחה.
לפניכם 10 דברות שכדאי לאמץ לפני או במשך עבודה עם בני משפחה, בין אלה בני זוג, ילדים, הורים, בני דודים וכדומה.


1. לא להביא את העבודה הביתה
ולהפך. רצוי לא לערב את ענייני הבית בעבודה. זה כולל: לא לדבר בעת שעות העבודה על דברים שעלו בארוחה המשפחתית, להפריד את חשבון הבנק בין הוצאות הבית להוצאות העסק, לא לדון אחרי שעות העבודה על עבודה עם בני משפחה אלא אם כן מדובר במשהו דחוף, לא לנטור טינה לקרוב משפחה אם הוא עיצבן אתכם בעבודה. הפרדה מוחלטת זו דורשת אולי 'סוויץ מנטאלי', אבל היא מבטיחה שלום בית.  


2. לא להעניק יחס מועדף לקרובי משפחה
במידה ולעסק יש עובדים גם מחוץ למשפחה, חשוב להקפיד על יחס שווה לכל העובדים, בין אם הם מקורבים או לא. אם תעניקו יחס מועדף גלוי לקרובי משפחה תגרמו למצב של חוסר אמון מצד העובדים וגם תגררו תשומת לב שלילית כלפי העובד שהוא בן משפחה. אם בחרתם לתגמל או לשלם יותר לבני משפחתכם, רצוי לשמור עניין זה בצורה דיסקרטית.


3. הפכו את העסק למשפחה
על אותו משקל של לא להפריד בין קרובי משפחה לעובדי העסק האחרים, נסו להפוך את כל עובדי העסק למשפחה אחת כדי לייצר תחושת שייכות וכך כולם ירגישו שהם חלק מהמשפחה. בעסקים משפחתיים רבים חשים עובדים שאינם בני משפחה אאוטסיידרים, ולכן חשוב ליצור תחושת גיבוש וקירבה. ערכו אירועים משותפים לכל העובדים, הזמינו אותם לאירועים משפחתיים שלכם, נסו להכיר את בני משפחתם וכדומה.


4. לכל אחד במשפחה יש תפקיד
כמו שבבית לכל אחד יש תפקיד, אחד אחראי על הורדת זבל, השני על שטיפת כלים, אחד על ניקיון חדרי ילדים והאחר על כיסוח הדשא וכך הלאה, כך גם בעסק משפחתי. חשוב מאוד להקצות לכל בן משפחה שמעורב בעסק תפקיד שיתאים לו. היות ואתם מכירים אותם באופן אישי, ככל הנראה תדעו גם איזה תפקיד לתת לו לפי אישיותו. מי שטוב בכספים יהיה ממונה על עניינים פיננסיים בעוד מי שטוב בלוגיסטיקה ייקח אחריות על תפעול וכדומה. חשוב מאוד להקפיד על החלוקה כדי לא ליצור מצב בו כולם מעורבים בהכל, ורבים על מי קובע מה.

5. בחרו דרך אחת לקבלת החלטות
אם בני משפחה מעורבים בעסק ושותפים להקמתו וחשוב לכם שהחלטות קריטיות שנוגעות לכולם יתקבלו ביחד, חייבים ליצור שיטה המקובלת על כולם לקבלת החלטות כדי שתגיעו להחלטה אחידה ולא תיגררו למריבות מיותרות. תוכלו לערוך ישיבה אחת לשבוע או חודש ולהעלות בה הצעות לייעול העסק, למשל, וכל אחד מהנוכחים יצביע בעד או נגד או יחליט אם הוא מעורב ביישום וכולי. כך תקבלו החלטות במסגרת מסודרת ועניינית.


6. וודאו שכולם עובדים
אם לא נסמוך על בני משפחה אז על מי נסמוך? משפט זה נכון חלקית, חשוב מאוד שבני המשפחה יפעלו תחת שקיפות ובקרת איכות כמו כל עובדי העסק. חשוב מאוד לגבש כללי התנהגות לעסק וכן לחייב את בני המשפחה העובדים בעסק בהגשת דוחות כספיים למשל. כך תוכלו לוודא שכל אחד ממלא את תפקידו בהסכם ותורם לעסק.


7. שלבו רק את מי שמתאים
אל תתנו לכל קרוב משפחה משולל עבודה או שמביע עניין להתקבל אוטומאטית לעסק. על אף רצונכם הטוב, חשוב שיהיו לכם תנאים מקדימים וחשוב להקפיד על ההתאמה. אם בכל זאת אתם רוצים לבוא לקראת קרובי משפחה, שלבו אותם בתפקידים המתאימים להם או בצורה חלקית עד שהם יסתגלו לעסק וישביחו אותו. בדרך זו, תימנעו מחיכוכים מיותרים על בסיס חוסר התאמה.


8. קדמו רק את הנכונים
ביחד עם ההחלטות על מי עובד במה, חשוב מאוד שתחליטו על מסלול קידום אחיד גם לבני משפחה וגם לעובדים אחרים בעסק. אל תקדמו בני משפחה רק משום שהם חלק מהמשפחה, מי שלא מתאים לתפקיד ניהולי לא יתאים יותר רק כי הוא מקורב לצלחת.


9. שקלו להעביר את הניהול למישהו חיצוני
אם אתם חשים לא בנוח לנהל קרובי משפחה, תוכלו למנות עובד מחוץ למשפחה שינהל אותם ישירות ואתם תעסקו בתפקיד שלא דורש ניהול בני משפחה.


10. מה שטוב למשפחה, טוב לעסקים
חשוב מאוד לשמור על קשרי משפחה טובים עם בני משפחה שעובדים אתכם. נסו להתגבש מחוץ לשעות העבודה, למשל במהלך חופשה באילת, כדי לחזק את הקשר, הדינאמיקה והתקשורת ביניכם. בעסק אומנם תשמרו על הפרדה אבל אם תעמיקו את ההכרות עם בני המשפחה יהיה לכם קל יותר להבין את הראש שלהם, צורת העבודה, סגנון הניהול שלכם. עם זאת, חשוב לא להשתמש במידע כמו: "היא בתקופה קשה", "הוא חולה", "היא רבה עם בעלה" - כדי לתת הנחות. אם בחרתם להתחשב בקרובי משפחה על סמך ידע אישי שיש לכם, עשו זאת כחלק מההתנהלות שלכם כלפי כל עובד שהגיע אליכם בבקשה אישית ולא רק עם קרובי משפחתכם.
 

באהבה,

אתר קריירה

אירועים

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net