מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   5 טיפים לניהול משא ומתן על תנאי העסקה
לחץ להגדלה
אם אתם עומדים להתחיל עבודה חדשה או שאתם מעוניינים לחדש ולרענן את תנאי העסקתכם ולהיטיב את השכר והתנאים, מומלץ להכין שיעורי בית ולהתכונן לדיון הצפוי על השכר ותנאי ההעסקה.

מאת: AllCareers
פורסם: 28/04/11 00:10

5 טיפים לניהול משא ומתן על תנאי העסקה

 

אם אתם עומדים להתחיל עבודה חדשה או שאתם מעוניינים לחדש ולרענן את תנאי העסקתכם ולהיטיב את השכר והתנאים, מומלץ להכין שיעורי בית ולהתכונן לדיון הצפוי על השכר ותנאיה העסקה.

 

מדוע כדאי להתכונן למשא ומתן על שכר ותנאי העסקה

הצעת עבודה הנה מצב שבו אתה מצוי בעמדת מיקוח – המעסיק מציע לך עבודה, ואתה משול ללקוח, המחליט אם לקחת או לא לקחת את המשרה. עם זאת, בשל מצב השוק, נדיר לצפות שהמעסיק ייתן לך את ההצעה הטובה ביותר האפשרית בפתח המשא ומתן. על כן, אם תנהל משא ומתן על התנאים, כנראה שתרוויח יותר. הכנה למשא ומתן משולה לארגז הכלים עבור מנעולן מומחה– יהיו בידיך הכלים לפתוח את הדלתות הנכונות אצל המעסיק. הרווח המשני יהיה האפקט שמייצר משא ומתן שמנוהל נכון – הוא משדר רצינות, הכנה וחוזקות שלך, ומאפשר למעסיק להתרשם מן היכולות שלך, המועמד לעבודה.

 

מה לברר לפני המשא ומתן על תנאי ההעסקה?

  • נסה לבדוק מהו השכר המקובל עבור התפקיד שאליו אתה מיועד בחברה שאליה אתה מיועד להכנס ובשוק בכלל. ניתן להעריך זאת בעזרת מכרים העובדים בתחום, נתונים שמפורסמים על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, פורומים באינטרנט או טבלאות שכר המפורסמות במדיה.
  • אסוף מידע אודות הצרכים והמצב בארגון. אם אתה מועמד אחד מרבים, וללא כישורים מיוחדים, הרי שמידת הגמישות וההליכה לקראתך יהיו קטנות יחסית. אם הארגון מחפש בעלי מקצועבתחום כלשהו, ואתה עונה על הדרישה, ויש לך כישורים ייחודיים, כדוגמת  שליטה בשפה נוספת, הרי שהמעסיק עשוי בהחלט ללכת לקראתך.  
  • התכונן לדבר במונחי שכר ברוטו ונטו, על מנת שלא תתבלבל או תופתע בשיחת השכר עצמה. כמו כן, השתדל לא ליפול למלכודת ולנקוב בשכר מדויק, אלא לדבר בטווחי שכר.

 

מהו העיתוי המתאים לשיחת שכר?

אם מדובר בעבודה חדשה, מומלץ לדחות את הדיון על השכר לראיון העבודה השני. בראיון הראשון אתה עדיין לא מוכר ועדיין לא יודע מספיק על התפקיד, החברה וטווח המשכורות המקובל. אם זומנת לראיון שני, הרי שהמעסיק מעוניין בך ורואה אותך משתלב בארגון, וכאן תוכל לציין מהו טווח השכר הסביר מבחינתך.

אם אתם עובדים ותיקים ומבקשים לפתוח בדיון שכר, העיתוי המתאים ביותר לניהול משא ומתן הוא סוף השנה. לקראת סוף השנה האזרחית המעסיק עוסק בניהול התקציב לשנה הבאה ומחליט על הטבת תנאים או לחילופין פיטורים, וזוהי העת הטובה ביותר לדון בנושא של שדרוג השכר ותוספת הטבות.

 

כיצד לנהוג במשא ומתן עצמו?

אם הגעת בשלום לדיון השכר, נסה להקדים ולציין את הסכום המבוקש לפני שהמעסיק יציין את הסכום שהוא מוכן לשלם לך. זהו העיתוי הנכון לעשות זאת, מאחר והמשא ומתן יתבסס על ההצעה הראשונה המונחת על השולחן. היה בהיר בנוגע לציפיות שלך מן המשרה ולתוצאות הרצויות עבורך: פרט מהן ציפיותיך מן ההזדמנויות שהתפקיד מאפשר, השכר, התנאים הנלווים וההטבות. הכן את עצמך לאפשרות שציפיותיך ייענו בשלילה, ודבר על הטבות נוספות או חלופיות כדוגמת תנאים סוציאליים כמו הגדלת מספר ימי חופשה, השתלמויות, לימוד וניהול תחום מסוים שבו אתה מעוניין להתפתח, דיון שכר לאחר מספר חודשים בהתאם לשביעות הרצון ממך, תוספות כמו רכב, מחשב נייד או טלפון נייד, בונוסים על בסיס הצלחות או תפוקה גבוהה וכו'.

 

גישה נכונה מהבית

זכור כי תוצאות מיטביות במשא ומתן מתקבלות כאשר שני הצדדים יוצאים מרוצים, מבלי שאף צד חש נפסד או מנוצח. כדאי להגיע למשא ומתן עם גישה ריאלית – לא להפחית בערך עצמך אך גם לא להגזים ולהפריז בדרישות, לרומם ולפאר את עצמך. ציפיות גבוהות ובלתי סבירות ממך יכולות להיות בעוכריך, וכך גם תנאים מפליגים שאינם דומים לאלו של מקביליך או קודמיך בתפקיד.

 

ולסיכום, סמוך על עצמך והשתדל להגיע למשא ומתן מוכן ועם הכרה ביכולותיך ובמידת התאמתך לתפקיד, על מנת שתוכל להפיק מן המשא ומתן את המירב ולחוש סיפוק מן התנאים והעבודה שבפניך.

בהצלחה!

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
ניהול משא ומתן על שכר 
אלון פיאדה,alonpy@gmail.com,תל אביב (15/02/2012)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net