מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד תגרמו לכסף שלכם לעבוד עבורכם?
לחץ להגדלה
מסחר בבורסה והשקעה בנדל"ן הן שתי דרכים מרכזיות בהן הכסף יכול לעבוד בשבילכם, אך יש כמובן גם לא מעט סיכונים. עוד על נושא מרתק זה בכתבה הבאה...

מאת: Allcareers
פורסם: 07/01/11 00:52

כיצד תגרמו לכסף שלכם לעבוד עבורכם?

 

כמעט כולם צריכים לעבוד, ואלא אם כן זכיתם בלוטו או קיבלתם בירושה כסף רב, תאלצו לעבוד במשך רוב ימי חייכם. חשוב לזכור עם זאת, כי ישנם גם דרכים בהם ניתן להרוויח כסף באופן "פאסיבי", ובמילים אחרות - לתת לכסף שלכם לעבוד בשבילכם. מסחר בבורסה והשקעה בנדלהן שתי דרכים מרכזיות בהן הכסף יכול לעבוד בשבילכם, אך יש כמובן גם לא מעט סיכונים. עוד על נושא מרתק זה בכתבה הבאה.

 

האם הכסף שלכם יכול "לעשות" כסף?

התשובה לכך היא - בהחלט כן! תשאלו אנשי עסקים מובילים כמו עופר נמרודי או שרי אריסון. הם אמנם לא הפסיקו לרגע לעבודאולם עבודתם אינה אלא למצוא את ההזדמנויות שבהן הכסף שלהם יכול לעשות יותר כסף. נכוןכדאי לדעת כי אין בתחום הזה קסמים וכי בהחלט ישנם סיכונים.

 

מה זה בעצם אומר שהכסף שלכם עושה כסף? רוב האנשים פועלים כך: כל מי שיש לו סכום מסוים, יכול לשים אותו בבנק בתכנית חיסכון ולהרוויח סכומים מסוימים בזכות הריבית. זוהי הדרך המקובלת והשמרנית ביותר הקיימת לתת לכסף שלכם לעשות כסף, בעיקר מכיוון שהריבית בארץ היא נמוכה מאוד. אם יש לכם סכום גדול במיוחד ניתן בכל זאת להרוויח בדרך זו סכומים יפים, אך ישנן דרכים נוספות בהן ניתן להרוויח יותר. חשוב לזכור כי ככל שהסיכוי להרוויח יותר עולה, כך גם עולה הסיכון, ולכן, כל אחד צריך להגדיר לעצמו איזה סיכון הוא מוכן לקחת.

 

כמובן שיש מסלולי השקעה מסוכנים יותר ומסוכנים פחות. אנשי עסקים עתירי ממון ואשראי כמו נוחי דנקנר, עופר נמרודי, לב לבייב ויצחק תשובה, יכולים לקחת סיכונים ולעמוד גם בהפסדים, אך "האזרח הקטן" בדרך כלל לא יוכל לעמוד בהפסדים גדולים, ולכן עליו להיות זהיר יותר.

 

דרכים בהם הכסף שלכם יכול לעבוד למענכם

דרך אחת היא כאמור להשקיע את כספכם בתכנית חיסון נושאת ריבית, אך זוהי דרך בה הרווחים הם קטנים בדרך כלל. ניתן כמובן גם להשקיע בנדל"ן, אך צריך להבין בתחום הזה ולעשות זאת בצורה חכמה. השקעה נבונה בנדליכולה להניב עבורכם תשואה יפה של עשרות אחוזים. כל מי שרוכש בית במחיר טוב, משפץ אותו ומשכיר אותו תמורת סכום גבוה, יכול ליהנות מהרווח הזה. ואם השקעתם בכמה דירות - על אחת כמה וכמה. ישנם אנשים שזהו עיסוקם המרכזי - השקעה חכמה בנדל"ן. אם עושים זאת נכון ויש מספיק הכנסות משכר הדירה (יחסית להוצאות כמובן), אז נוצר מצב בו הכסף "עובד" למענכם. בשלב כלשהו אפשר להפסיק לעבוד ולתת להשקעות שלכם לעשות את כל העבודה...

 

דרך נוספת היא השקעה בבורסה. השקעה דרך חברות בורסה עשויה להיות משתלמת ביותר לטווח הארוך ולעיתים אף לטווח הקצר. חברות אלה מתמחות בשוק הפיננסי העולמי ובוחרות נתיבי השקעה מתאימים. בשנים האחרונות ידעו הבורסות בעולם עליות רבות, למשל של מניות אנרגיה וגז טבעי, וגם של מניות חברות ובנקים, ומי שרכש מניות אלה בעיתוי המתאים, גרף רווחים נאים למדי.

כסף שתשימו על מניה מסוימת בבורסה יכול להכפיל ולשלש את עצמו, אך מצד שני אפשר גם להפסיד. יש אין ספור אפיקי השקעה בבורסה - מנויות, אופציות, מסחר במט"ח, תעודות סל, אגחי"ם ועוד, ולכן מומלץ להבין בתחום זה וללמוד אותו לעומק לפני שנכנסים אליו (ולבטח לפני שעוזבים את העבודה המקורית...). אך לאחר שלמדתם את התחום והתמחיתם בו, ניתן בהחלט להשקיע ולתת להשקעות לעשות את שלהן. אם תעשו זאת בחוכמה תוכלו להרוויח כסף רב, מבלי לצאת כלל מהבית!

 

ניתן בהחלט למצוא דרכים בהן הכסף עובד עבורכם, ואם תעשו זאת נכון תוכלו להיות מיחיד הסגולה שלא צריכים לעבוד... אך חשוב לזכור כי אין המדובר במטה קסמים, חייבים ללמוד את התחומים הללו ולזכור שתמיד אפשר גם להפסיד.

בהצלחה

 

קורס שוק ההון

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net