מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד קואוצינג כול לסייע בהכוונת הקריירה
לחץ להגדלה
אחת מההתלבטויות החשובות ביותר בחיים היא באיזה מקצוע לעבוד וכיצד לכוון את הקריירה בהצלחה. חלק ניכר מהיום שלנו מוקדש לעבודה ולכן יש חשיבות רבה לכל פעולה שנעשה בתחום הזה. האם אנשי המקצוע הללו באמת מסייעים? רבים טוענים שבהחלט כן! עוד על כך בכתבה הבאה.

מאת: רוני כצמן
פורסם: 01/01/01 00:00

 

האם קואוצ'ינג יכול לסייע להכוונת קריירה?

 

אחת מההתלבטויות החשובות ביותר בחיים היא באיזה מקצוע לעבוד וכיצד לכוון את הקריירה בהצלחה. חלק ניכר מהיום שלנו מוקדש לעבודה ולכן יש חשיבות רבה לכל פעולה שנעשה בתחום הזה. על מנת לכוון את הקריירה בצורה נכונה ויעילה, אפשר להתייעץ עם חברים, להיעזר בחברות השמה המתמחות בתחום העבודה ואפילו לקרוא על הנושא באינטרנט. בשנים האחרונות ישנו טרנד חדש המסייע לאנשים בתחום העבודה - קואוצ'ינג. יש כיום אנשים רבים אשר עובדים כקאוצר'ים במגוון תחומים - חיי אהבה, טיפול בילדים, שיפור הביטחון העצמי וגם תחום העבודה. אך האם אנשי המקצוע הללו באמת מסייעים? רבים טוענים שבהחלט כן! עוד על כך בכתבה הבאה.

 

מהו תפקיד הקאוצ'ר?

הקואוצר'ים הפכו בשנים האחרונות לסוג של פסיכולוגים או יועצים, אך חשוב להדגיש הם לא מוגדרים כפסיכולוגים ואינם רשאים לעסוק במקצוע זה. הקאוצ'ר הוא המאמן ותפקידו לסייע, לכוון ולתת עצות טובות לכל אדם שפונה אליו (וגם משלם לו כמובן), כמיטב יכולתו וניסיונו. אין זה אומר שכל אדם שפונה לקאוצ'ר (אשר נקרא גם "מאמן אישי") באמת יצליח, אך זה בהחלט יכול לשפר את הסיכויים. קאוצ'ר איכותי יודע כיצד לגרום לאנשים לפעול וללכת בדרך הנכונה להם. הוא לא תמיד יאמר למטופלים שלו מה בדיוק לעשות, אלא יותר ינחה ויכוון אותם. רבים אשר פנו לקאוצ'רים טוענים שזה שינה להם את החיים מהקצה אל הקצה, ומנגד, יש גם אנשים שסוג כזה של יעוץ או ליווי לא עזר להם יותר מדי. אחד מהתחומים המרכזיים בהם הקאוצ'ר יכול לעזור הוא בתחום העבודה והכוונת הקריירה.

 

כיצד קואצ'ינג יכול לסייע בהכוונת הקריירה?

שיחות אימון יכולות להתאים בלא מעט מצבים בתחום העבודה. לדוגמה, קאוצ'ר יכול לעזור אם אתם רוצים לעשות הסבה מקצועית ולפתח קריירה חדשה בתחום בנקאות ושוק ההון, או אם אתם מנהלים של אחד המלונות באילת ורוצים לשפר את היכולות שלכם בתחום האצלת סמכויות.

בהרבה תפקידים פעולה אחת לא נכונה יכולה להאט לכם את הקריירה (או לחסל אותה לגמרי) וגם להיפך - פעולות חכמות ונכונות, בזמן הנכון ובעיתוי המושלם, יזניקו אתכם קדימה! תפקיד הקאוצ'ר הוא לסייע לכם ללכת בדרך הנכונה, בין היתר, באמצעות הגדרה של המטרות, הערכים והחזון שלכם, גיבוש והטמעה של הערכים הללו, ייזום ותכנון פעולות שיסייעו לכם בבניית הקריירה, שיפור הביטחון העצמי שלכם, שיפור ושדרוג יחסי האנוש שלכם עם הסביבה ועוד. כל אלה, יסייעו לכם לנווט את הקריירה שלכם למקומות הגבוהים ביותר. אחד הדברים החשובים ביותר של כל עובד הוא להגיע לתוצאות טובות בעבודה (בהתאם להגדרות של הבוסים או של העובד עצמו) ואימון איכותי בהחלט יכול לסייע להגיע לתוצאות טובות יותר.

 

מה עושה הקאוצ'ר בפועל?

בתהליך של אימון, הקאוצ'ר ילמד אתכם כיצד למקסם את הפוטנציאל שלכם, על מנת שתגיעו למקום המתאים לכם ביותר בעבודה ובקריירה ובמהירות האפשרית. הקאוצ'ר יבחן יחד איתכם את הכישורים שלכם, את המוטיבציה שלכם, וכמובן גם את הצרכים שלכם, ויבנה יחד איתכם תכנית מעשית. קאוצ'ר איכותי יודע כיצד לקבוע מטרות יחד עם המטופל שלו ואף לגרום לו לעמוד בהן ולבצע אותן בהצלחה. הקאוצ'ר בוחן את כל ההזדמנויות והחסמים הקיימים בתחום בו אתם רוצים לעבוד ומכוון אתכם בצורה כזו על מנת שתדעו להתגבר על החסמים ולנצל בצורה הטובה ביותר את ההזדמנויות.

 

לסיכום, ניתן בהחלט לומר כי קואוצ'ינג יכול, במקרים רבים, לסייע להכוונה מוצלחת של הקריירה, אך זה תלוי, בראש ובראשונה, באיכות ובמקצועיות של הקאוצ'ר ובנכונות שלכם להתמסר אליו.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net