מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   הסבה ליזמות נדל"ן
לחץ להגדלה
זמות נדל"ן היא תחום מקצועי חדש יחסית, שעדיין לא לגמרי סיים להתעצב. אי לכך, עבור רבים מיזמי הנדל"ן מדובר בקריירה שנייה, לאחר שעסקו קודם לכן בתחום כלשהו הקשור לבנייה או למקרקעין או שהגיעו ממקצוע אחר לגמרי.

מאת: רוני כצמן
פורסם: 01/01/01 00:00

 

הסבה ליזמות נדל"ן

 

יזמות נדל"ן היא תחום מקצועי חדש יחסית, שעדיין לא לגמרי סיים להתעצב. ישנן הגדרות רבות למה בעצם כוללת יזמות נדל"ן, אבל כעקרון כשמה כן היא - יזמות נדל"ן היא סך כל ההיבטים של ייזום פרויקטים בתחום הנדל"ן, המקרקעין והבנייה. היזמות יכולה להתייחס לתהליך מלא או לחלקים ממנו, החל מהרעיון הראשוני ועד למכירת הנכס או הקרקע. אנשים המעוניינים להיכנס לתחום יזמות הנדל"ן חייבים לגלות בקיאות ולהיות מסוגלים לעסוק בטווח רחב של תחומים. יזם נדל"ן מוצלח צריך להיות בעל כישורים לכתיבת תכנית עסקית, השגת ליווי פיננסי, עריכת חוזים, שיווק ומכירות, ניהול פרויקטים ועוד. מכיוון שמדובר בתחום חדש יחסית, עבור רבים מיזמי הנדל"ן מדובר בקריירה שנייה, לאחר שעסקו קודם לכן בתחום כלשהו הקשור לבנייה או למקרקעין או שהגיעו ממקצוע אחר לגמרי.

 

למי כדאי לעשות הסבה ליזמות נדל"ן?

הסיבה המרכזית להסבה לנדל"ן היא הפריחה העצומה בענף שידענו בשנים האחרונות. ניתן לומר שרבים מאד שנכנסו לעולם זה הצליחו להרוויח לא מעט. ניתן לומר שלעסק זה צריך אומץ רב וגם חזון ונחישות.

למרות שניסיון והבנה מוקדמת בתחומים מקרקעין יכולים לעזור ליזם הנדל"ן המתחיל, הרי שהשוק המתעורר צמא ליזמי נדל"ן נוספים, וכיום גם מי שאין לו השכלה פורמלית או ניסיון של ממש יכול לעבור הסבה ליזמות נדל"ן, ובתוך חודשים אחדים לצלול למים הקרים והעמוקים לצד יזמי נדל"ן ותיקים. ההסבה מתאימה לכל מי שמעונין בעסק עצמאי, המתקיים בעולם דינאמי ומרתק מאד. בתחום הנדל"ן יש מידה מסויימת של הימור וגם של חדוות הציידבחיפוש אחר הנכס המניב ביותר. לכן אנשים הרפתקנים יכולים להימשך אליו וגם כל מי שחושב שיש לו יכולת להרים פרויקטים ולנהל הרבה מאד זירות של התרחשות.

 

 

יזמות בחצר האחורית

לא מן ההכרח שהמניע שלכם להסבה ליזמות נדל"ן הוא קריירה חדשה. יזמות נדל"ן יכולה להיות לא רק מסלול מקצועי, וניתן לנצל אותה גם לצורך פרויקטים נקודתיים כמו הקמת עסק, או ייזום פרויקט בנייה בודד על קרקע שנמצאת ברשותכם. הסבה זו מתאימה גם למי שגר בבניין המיועד לשיפוץ מקיף במסגרת תמ"א 38, ומעונין לנהל את הפרויקט. במקרה זה יוכל היזם הפרטי לגייס למיזם תמ"א 38 קבלנים ואנשי מקצוע נוספים על מנת שישתתפו בפרויקט. הסבה ליזמות נדל"ן במקרים כאלה תאפשר לכם ללוות את הקבלן הנבחר ולדאוג לאינטרסים שלכם, שלא תמיד באמת נמצאים בראש מעייניו.

 

איפה לומדים יזמות נדל"ן?

מכללות וחברות מסחריות רבות מציעות למעוניינים להיכנס לתחום זה קורסים שונים, שמרכזים את הבסיס החיוני לתחילת עבודתכם כיזמי נדל"ן. בקורסים כאלה ילמדו אתכם בין היתר בחינת כדאיות של מיזמי נדל"ן, מיפוי התהליך במלואו, ותכנון של עסקאות נדל"ן מורכבות, גיוס משאבים לפרויקט ושיווק שלו ללקוחות פוטנציאליים, אם זה המקרה. את הקורסים מעבירים אנשי מקצוע מנוסים הבאים מתוך התחום כמו עורכי דין מקרקעין, שמאים, אנשי מימון, קבלנים ועוד.

 

גם אם בסופו של דבר תחליטו שלא להיכנס לתחום, אין ספק שהידע שתרכשו במסגרת הסבה ליזמות נדל"ן יהיה שימושי עבורכם בעתיד. בכל פעם שתרצו לרכוש דירה, לשפץ דירה או לבחון כדאיות של השקעות בתחום הנדל"ן, תוכלו להיעזר בכלים ובניסיון שתצברו, ותקנו לעצמכם יתרון על פני מתחרים פוטנציאליים או אנשי מקצוע שרלטנים, שינסו לנצל את חוסר הידע שיניחו שיש לכם

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net