מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   הסבה מהייטק לחינוך
לחץ להגדלה
בשנים האחרונות החלה מגמה מעניינת של אנשי הייטק הבוחרים לעשות הסבה מקצועית, לעבור לעבוד במערכת החינוך. האם הסבה שכזו עלתה במוחכם?

מאת: רוני כצמן
פורסם: 01/01/01 00:00

 

הסבה מהייטק לחינוך

 

עד לפני דור אחד פיללה האמא הישראלית שילידיה ילמדו משפטים או רפואה. מהפכת ההייטק שעברה ישראל בשנות התשעים שכללה אקזיטים של חברות ישראליות שנמכרו במאות מיליוני דולרים לחברות מחו"ל, והמשכורות הגבוהות בענף, הפכו את מקצועות ההייטק למבוקשים. אין פלא שכיום יותר ויותר סטודנטים נרשמים ללימודים לתואר ראשון במחשבים, בהנדסה ובאלקטרוניקה, מתוך תקווה להשתלב בסטארט אפ או באחת מחברות ההייטק.

אך ההייטק טומן בחובו גם כמה מגרעות. המשכורות אומנם גבוהות ומספקות אך מצד שני שעות העבודה נוטות להיות רבות ואפילו רבות מאד. בהייטק המונח שעות נוספות הפך לעניין שבשגרה ומי שמבקש לנהל גם יחסי זוגיות או להקים משפחה יתקשה לתמרן בין העבודה לבין החיים הפרטיים. זו הסיבה שרבים מכנים את ההייטק "כלוב של זהב". בשנים האחרונות החלה מגמה מעניינת של אנשי הייטק הבוחרים לעשות הסבה מקצועית, לעבור לעבוד במערכת החינוך.

 

ביטחון תעסוקתי?

כיום משרות ההייטק אינן בטוחות כבר כמו בתחילת עלייתו של הענף. בדומה למקצועות אחרים בשוק הישראלי, גם ענף ההייטק ידע תקופות של פיטורים המוניים ומשרות רבות שהיו פעם נחלת ישראלים עברו בתהליך של מיקור חוץ למדינות שבהם כוח האדם זול, למשל הודו. אם נוסיף על כך את העובדה שאחרי גיל ארבעים קשה מאד להתקבל לעבודה בהייטק וכן שרוב המועסקים בענף צעירים מאד, נבין מדוע חלק מאנשי ההייטק מעדיפים לבצע הסבה לתחום אחר.

 

מעבר להוראה

אחד התחומים שבו בחרו אנשי הייטק רבים כהסבה הוא דווקא תחום החינוך. בשנים האחרונות מערכת החינוך עוברת שינויים וכיום שכר המורים הוא גבוה יותר. בנוסף משרד החינוך מבקש למשוך אל ההוראה אנשים משכילים ובעלי רמה גבוהה ולכן מציע משרות המיועדות למבקשים לעשות הסבה לחינוך, משרות עם תנאים מפתים.

 

יתרונות ההסבה

תחום החינוך ועבודה עם ילדים או נוער יכולים לטמון בחובם סיפוק רב למי שבמשך תקופה ארוכה עבד מול מחשב והמעיט באינטראקציה אנושית. ילדים נוטים להיקשר ולהעניק חום ואהבה. אמנם עבודה עם ילדים אינה קלה - ישנן בעיות משמעת והתנהגות פעמים רבות. עם זאת רבים מההייטקיסטים לשעבר מודים שהם חוזרים לביתם מרוצים יותר, וכי העבודה עם הילדים גורמת להם לשביעות רצון רבה.

 

אני ואתה נשנה

מניע אחר לעבור לתחום החינוך הוא הרצון לגרום לשינוי. לעמוד מול כיתת ילדים או נוער הרכונים מעל שולחנות כתיבה, ולהנחיל ידע, ערכים ואמות מידה, זו בהחלט משימה הדורשת חזון ומחויבות. ואכן, רבים היום חשים שהיו רוצים לעסוק במקצוע משמעותי ותורם. עקב כך חל גידול באנשים המחפשים עבודה בעמותות שונות, עם אוכלוסיות מוחלשות או עבודה במערכת החינוך.

 

לא לכל אחד

אז איך ההרגשה לעבור מחברה תאגידית בעלת מבנה ארגוני מאד מסוים למערכת הפועלת בצורה שונה לחלוטין? כאמור ההסבה מהייטק לחינוך אינה מתאימה לכל אחד. יש צורך באהבה רבה לילדים ולמקצוע ההוראה וגם בסבלנות וביכולת להנחיל משמעת. יש גם מי שעובר לחינוך אוכלוסיות אחרות כמו פנסיונרים או מבוגרים בעלי קשיים. כך או כך הבחירה בהסבה מקצועית משמעה שינויים רבים ומצריכה הכנה של בני הזוג והמשפחה.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net