מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כשהבוס הוא בגיל של הילד שלי
לחץ להגדלה
הבוס שלכם צעיר מכם בכמה עשורים? אתם לא לבד. הבדלי גילאים במקום העבודה אמנם היו תמיד, כשהמבוגרים ניהלו והצעירים הצטרפו כמתלמדים, אלא שבעשורים האחרונים נראה שהפירמידה מתהפכת – יותר ויותר מקומות עבודה מנוהלים על ידי צעירים והמבוגרים הם עובדים מן השורה הנתונים למרותם. המצב הזה מביא עובדים מבוגרים רבים לחוש שלא בנוח במקום עבודתם, כשהם צריכים לקבל הוראות מאנשים פחות מנוסים מהם והרבה יותר צעירים, לפעמים אף בגיל של הילדים שלהם. איך מתמודדים עם זה, והאם יש בכך גם יתרונות?

מאת:
פורסם: 01/01/01 00:00

 

כשהבוס הוא בגיל של הילד שלי
 
הבוס שלכם צעיר מכם בכמה עשורים? אתם לא לבד. הבדלי גילאים במקום העבודה אמנם היו תמיד, כשהמבוגרים ניהלו והצעירים הצטרפו כמתלמדים, אלא שבעשורים האחרונים נראה שהפירמידה מתהפכתיותר ויותר מקומות עבודה מנוהלים על ידי צעירים והמבוגרים הם עובדים מן השורה הנתונים למרותם. המצב הזה מביא עובדים מבוגרים רבים לחוש שלא בנוח במקום עבודתם, כשהם צריכים לקבל הוראות מאנשים פחות מנוסים מהם והרבה יותר צעירים, לפעמים אף בגיל של הילדים שלהם. איך מתמודדים עם זה, והאם יש בכך גם יתרונות?
 
למה פער הדורות בין עובד מבוגר לבוס צעיר גורם למתח
קודם כל, חשוב לדעת למה האווירה עלולה להיות מתוחה. הבדלים בסגנון העבודה, באתיקה המקצועית, בידע הטכנולוגי ובניסיון, עלולים לגרום לחילוקי דעות בין הדורות. למשל, על פי מחקרים, עובדים מבוגרים נוטים להחשיב את זמן השהות במקום העבודה. הם מגיעים מוקדם, עובדים גם במהלך הפסקת צהריים ובסופי השבוע וקשורים מאוד למקום. לעומתם, עודים צעירים שנולדו בעידן האינטרנט, אינם מחשיבים את מקום עשיית העבודה, במשרד, בבית או בבית קפה, כל עוד העבודה נעשית. גם טכנולוגיה יכולה להיות נקודת מחלוקת. פעמים רבות עובדים צעירים יותר מרגישים בנוח עם כל חידוש טכנולוגי, בעוד עובדים מבוגרים עשויים להיתקל בזמן הסתגלות ארוך יותר.
 
איך להרוויח מהמצב
יש עובדים שיתקשו למצוא במצב הזה נקודות אור, אבל לפער הגילים בינך לבין הבוס שלך יכולים להיות גם יתרונות לשני הצדדים. הנה כמה דרכים להשתמש במצב לטובתך כעובד:
ללמוד מהבוס הצעיראם תניחו בצד את העובדה שהוא צעיר, תגלו שיש סיבות טובות לכך שהוא מונה להיות המנהל. תנסו לראות את הדברים החדשים שהוא מביא אתו, את היכולות והמיומנויות שהיו חסרות למקום העבודה, ותנסו ללמוד מהם. 
הזדמנות להוכיח את הייחוד שלך – תקשורת במקום העבודה היא דו צדדית. אם תתנו לבוס החדש והצעיר את ההרגשה שהוא נותן לכם משהו, הוא יקשיב לניסיון שלכם. כך הבוס הצעיר ירגיש בנוח להיעזר דווקא בתכונות שלכם כעובדים מבוגרים, כמו ידע נצבר וחוכמת חיים.  
להשתמש במיומנויות חדשות - אדם שנולד בעידן אחר משלכם יכול ללמד אתכם הרבה דברים על העולם שמתקדם במהירות, ואפילו להכניס זווית חדשה שתגרום לכם עניין רב יותר במקצוע ובמקום העבודה. זאת הזדמנות ללמוד מיומנויות חדשות.
 
תמיד לזכור את היתרונות שלכם כעובדים מבוגרים
זמן פנוי –  בדרך כלל סביבת החיים שלך כמבוגר היא יציבה יותר. המשפחה, הילדים והחברים, מאפשרים לך להיות פנוי יותר לעבודה. לכן עובדים מבוגרים נחשבים למסורים יותר ונאמנים.  
לא רץ אחרי קריירהעובדים מבוגרים פחות מודאגים מקידום מהיר או ממעבר לחברות מתחרות.
ניסיון רב וחוכמת עבודהעובדים מבוגרים צברו ידע במקום העבודה ומכירים את השטח טוב יותר. יש להם גם בגרות רבה יותר ולכן הם אינם מאוימים ממפגשים עם עובדים אחרים או לקוחות. מכיוון שמבוגרים מרגישים יותר בנוח עם עצמם, הם פתוחים להיכרויות חדשות וכך יכולים להעשיר את עולמם ואת היכולות שלהם.
קשריםשנים בעבודה, בחברה הנוכחית או בתחום מסוים, מביאים בדרך כלל גם קשרים בעלי ערך עם אנשים בתחום.
לקוחותמי שעובד שנים באותה חברה מכיר גם את הלקוחות הוותיקים, ובדרך כלל הם ירצו לעבוד אתו ואפילו להישאר כלקוחות החברה רק גלל הקשר האישי הזה.
מסודרים כלכליתלרובכם יש קרנות השתלמות ופנסיה בחברות יציבות כמו כלל פנסיה ואחרות, ואתם כבר לקראת סיום התשלומים על המשכנתא. אנשים עם בטחון תעסוקתי ופיננסי הם לרוב יציבים ואמיניםניתן לסמוך עליכם
 
   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net