מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שמירה על המחשב הנייד שלכם
אם כאשר אתם שומעים את המילה מחשב, התמונה הראשונה שעולה בראשכם היא לא של חפץ גדול שיושב בפינת החדר, מושך גושי אבק גדולים ושולח חוטים מרגיזים לכל עבר, אז אתם ודאי כבר חברים במועדון ההולך וגדל של אנשים שיש להם מחשב נייד.

מאת: Allcareers
פורסם: 09/08/12 22:48

 

כך תבטיחו שהמחשב הנייד שלכם ישרת אתכם לאורך זמן

 

אם כאשר אתם שומעים את המילה מחשב, התמונה הראשונה שעולה בראשכם היא לא של חפץ גדול שיושב בפינת החדר, מושך גושי אבק גדולים ושולח חוטים מרגיזים לכל עבר, אז אתם ודאי כבר חברים במועדון ההולך וגדל של אנשים שיש להם מחשב נייד. על יתרונותיו של המחשב הנייד על המחשב הנייח כבר דובר רבות, אך כיוון שעדיין ישנה בורות מסוימת בכל הכרוך בשמירה על המחשב הנייד וכיוון שמדובר בחפץ יקר מאוד, הנה המדריך לשמירה על אורח חיים בריא עבור המחשב הנייד שלכם:

דבר ראשון, חשוב לזכור שמדובר במכונה יקרה, עדינה ושבירה. חשוב לנסות ולמזער את מספר המכות שהמכונה הזו תקבל במהלך חייה. כמובן שמכה אחת לא תהרוס את המחשב, אבל הדברים האלה נצברים ובסופו של דבר גורמים לנזק ב'איברים הפנימיים' של המחשב. לכן, נא להימנע מלשים אותו חצי באוויר בקצה השולחן. שמזיזים אותו ממקום למקום חשוב להחזיק אותו בשתי ידיים, רצוי כלל לא לעבוד עם המחשב על הידיים ובאופן כללי לנסות ולאמץ כלפיו גישה של חפץ מאוד עדין כי זה בגדול מה שהוא.

אז לאחר שהתמודדנו עם האויב המסוכן ביותר של המחשביםאנחנו, אויב מספר שתיים –חום. מספיק לעבוד קצת עם מחשב נייד כדי להבין שהמכונה הזו פולטת חום - והרבה, במיוחד אם מעמיסים עליה בתוכנות כבדות ומשחקים שגורמות לה להתחמם לרמות לא בריאות. קודם כל מה לא לעשותבשום פנים לא להניח את המחשב על משטחים רכים כמו שמיכה, כרית, ספה וכו'. כשמניחים את המחשב על משטח רך, המאוורר שנמצא בתחתית ומנתב את החום אל מחוץ למחשב נסתם, מה שגורם להתחממות יתר. תוך לא הרבה זמן הטמפ' בתוך המחשב תגיע לרמות חום מאוד גבוהות מה שעלול לגרום לנזק או במקרים קיצוניים אף לסופו של המחשב. לכן חשוב תמיד לעבוד על משטחים שטוח וקשיח.

גם שאנו עובדים על משטח שטוח אפשר לראות שהמחשב יכול להתחמם בקלות, אם נעזור לו להתקרר זה יכול לשפר את הביצועים שלו ולהאריך את חייו. משטח קירור למחשב נייד הוא דרך טובה להוריד את רמת החום. משטח הקירור יוצר שכבת בידוד נוספת בין המחשב למשטח עליו הוא יושב מה שמאפשר לו להתקרר בצורה יעילה יותר ובנוסף הוא מוסיף עוד מאוורר למערך הקירור של המחשב. התוצאה היא ירידה של כמה מעלות בטמפ' המחשב. זה אולי נשמע זניח אבל זה משמעותי כדי להאריך את חיי המחשב.

להיות קשובים למחשבאם המחשב עושה קולות יותר מהרגיל והוא רועש במיוחד, כדאי לגשת מיד לטכנאי ולא לחכות שזה יסתדר מעצמו. בלי להיות דרמטי מדי - זה יכול להיות הבדל בין חיים ומוות עבור המחשב.

שעובדים בבית או ליד מקור חשמל, תמיד עדיף שהמחשב יהיה מחובר לחשמל ולא יעבוד על הבטרייה. להוציא את המחשב מהחשמל שעובדים עליו זו טעות שחוזרת אצל משתמשים רבים, זה יאריך את חיי הבטרייה שיכולה להכיל רק איקס פעמים של התרוקנות והטענה מחדש. בנוסף, כאשר עובדים עם הבטרייה עדיף להימנע מ'לחלוב' אותה עד הטיפה האחרונה כדי להאריך את חייה למקסימום.

אלו הם הדברים העיקריים שיכולים לעזור למחשב הנייד שלכם לחיות חיים ארוכים ובריאים. בסופו של דבר הניידות של המחשב הנייד יכולה להיות קללה עבורו, אבל לא אם הוא יקבל את היחס שמגיע למכונה עדינה ויקרה  כמו שהוא. שילוב של שמירה על העקרונות הנעם הגיון בריא ( לא לאכול ולשתות ליד המחשב למשל... ) יכולים לחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net