מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   לגזור ולשמור: טיפים לראיון עבודה מוצלח
לחץ להגדלה
ראיון עבודה עשוי לקבוע במידה רבה את העתיד שלנו. אחרי מציאת משרה, שליחת קורות חיים ותיאום פגישה, מגיע השלב בו נערך ראיון עבודה ובו אנחנו צריכים לייצג את עצמנו בצורה הטובה ביותר.

מאת: Allcareers
פורסם: 01/03/13 19:37

 

לגזור ולשמור: טיפים לראיון עבודה מוצלח

ראיון עבודה עשוי לקבוע במידה רבה את העתיד שלנו. אחרי מציאת משרה, שליחת קורות חיים ותיאום פגישה, מגיע השלב בו נערך ראיון עבודה ובו אנחנו צריכים לייצג את עצמנו בצורה הטובה ביותר. אך למרות החשיבות של ראיון עבודה, רבים מבין דורשי המשרות אינם מייחסים לו את תשומת הלב הרצויה. ישנם כאלו הניגשים אל ראיון עבודה עם עודף ביטחון עצמי, לעומת אחרים אשר מעדיפים למכור את עצמם בעזרת הכתב ולא בעל פה. יחד עם זאת, אימוץ מספר טיפים בסיסיים הנוגעים לראיון העבודה עשוי לעזור לכל מי שמעוניין לזכות במשרת חלומותיו.

הראיון מתחיל עוד לפני שתגיעו לפגישה

השלב הראשון בראיון עבודה מתחיל עוד לפני שתגיעו אל הפגישה עצמה. עליכם להתאזר בגישה חיובית, אשר תשדר לצד השני שאתם אנשים אופטימיים ובעלי יכולות. עבודת ההכנה שתעשו לפני הראיון תשפיע לא רק עליכם, אלא גם על המראיין. אם תתכוננו בצורה מתאימה, תקרינו ביטחון ותראו מחויבות יהיה קל לזהות את זה גם בשפת הגוף ובטון הדיבור שלכם. אל תחשבו שהאספקט המילולי הוא היחיד שקובע. בראיון עבודה המכלול הוא לא פחות חשוב.

מה אתם יודעים על המשרה?

טיפ נוסף הקשור אל ההכנה המוקדמת היא ללמוד על הארגון ועל המראיין. אם זו משרה אשר באמת חשובה לכם, כדאי להשקיע זמן באיסוף המידע. אתרי אינטרנט רבים יוכלו לעזור לכם ללמוד במה בדיוק עוסקת החברה, כמה עובדים יש בה, מי הוא קהל היעד של מוצריה או שירותיה ומה אופי התפקיד. אם תגיעו עם המידע הזה יהיה לכם קל יותר לשדר ביטחון ואולי אפילו להציב דרישות. לראיון עבודה יש שני צדדים, וכמו שאתם רוצים למצוא משרה גם המראיין רוצה למצוא עובד.

זו פגישה עסקית אבל הפעם המוצר הוא אתם

איש העסקים שי אלרואי מסביר שכל ראיון עבודה הוא למעשה פגישה עסקית. סביר להניח, אומר שי אלרואי, כי במהלך הקריירה שלכם תעברו מאות ואולי אפילו אלפי פגישות עסקיות, אך הכל מתחיל בראיון עבודה מוצלח מפני שכאן נקבע הרושם שאתם מותירים על המראיין. מהבחינה הזו הטיפ העיקרי יהיה קודם כל לשווק את מידת ההתאמה שלכם לתפקיד. חישבו על ראיון עבודה כעל פגישה בה אתם מציגים מוצר. במקרה הזה, המוצר הוא אתם. הדגישו את היתרונות שיש לכם, שמרו על אמינות ונסו ליצור כימיה חיובית עם המראיין.

 

סימולציות לקראת שאלות קשות

עצה נוספת שתכין אתכם היטב לראיון עבודה היא לנסות להיות מוכנים גם לשאלות הקשות. סוג הראיון תלוי באופי התפקיד אליו אתם ניגשים, אך ישנם מראיינים אשר ינסו להקשות עליכם. שאלות ספציפיות על קורות החיים או על מקום עבודה ממנו פוטרתם עלולות לעלות בכל רגע בראיון, גם אם אתם כבר מרגישים בטוחים. נסו להכין תשובות רלוונטיות מראש, בצעו סימולציות עם חברים או בני משפחה ואל תשכחו לשמור על שפת גוף חיובית.

סביבה נעימה

קשר העין שלכם עם המראיין וטון הדיבור ייצרו סביבה נעימה, אשר תעזור גם לכם וגם למראיין. הביעו רצון לקבל את המשרה וזכרו כי אם אתם באמת מאמינים ביכולת ההתאמה שלכם לתפקיד, גם הצד השני ירגיש את זה. במידה ויצאתם מהראיון בהרגשה טובה, סביר להניח שהתפקיד יהיה שלכם.

בהצלחה!

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net