מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   האם לעזוב מקום עבודה לפני שמצאת עבודה אחרת?
לחץ להגדלה
קורה לעיתים שאינך מרוצה ממקום העבודה או שאתה מעוניין לשנות ולהתקדם הלאה- בהחלט לדעתי כדאי לעשות דברים בכיוון. השאלה המרכזית היא מהי הדרך הנכונה לעשות זאת כדי למזער נזקים כלכליים ו/או נפשיים?

מאת: נתי גליק
פורסם: 01/05/07 00:00

לעזוב או לא לעזוב עבודה ישנה לפני שמצאת עבודה אחרת

לעזוב או לא לעזוב את מקום העבודה לפני שמצאת עבודה אחרת?

 

קורה לעיתים שאינך מרוצה ממקום העבודה או שאתה מעוניין לשנות ולהתקדם הלאה- בהחלט לדעתי כדאי לעשות דברים בכיוון.

השאלה המרכזית היא מהי הדרך הנכונה לעשות זאת כדי למזער נזקים כלכליים ו/או נפשיים?

 

שאלות נפוצות שאדם שואל את עצמו?

  • האם כדאי לעזוב לפני שמוצאים עבודה?
  • האם לקחת פסק זמן מעבודה ולהתחיל להתארגן על עבודה חדשה?
  • האם לשרוד את השחיקה היום יומית עוד ולחפש תוך כדי?

אני חושב ש...

כשאני מכניס פלפל לתבשיל...הוא חריף.

כשאני מכניס מלח...הוא מלוח.

ואם אני משתמש ברוטב סוייה שזיפים - יש טעם מזרח רחוק מתקתק.

 

מה אני מנסה להגיד...

שאלת השאלות היא מה יהיה. מה לעשות – לעזוב לפני או אחרי

 

אני מנסה להגיד שיהיה בדיוק לפי המרכיבים שאת תכניסי לתבשיל.

 

אני חושב שהמצב לא בהיר עדיין מספיק בשוק העבודה. אומנם יש עבודות אך זו קריעת ים סוף להתקבל לעבודה. להתראיין כמובטל אינו דומה כלל וכלל למצב של להתראיין כעובד. הביטחון של אדם עובד נותן לו קדימות לעבור את הראיון ביתר קלות.

 

אני לכן חושב בכל ליבי שכדאי להמשיך במקום העבודה ולהגדיר לעצמך פסק זמן בראש להתארגנות ומחשבה. פסק זמן בראש עדיף על פניו לדעתי מפסק זמן פיזי של עזיבת עבודה ואז כניסה להתארגנות של חיפוש עבודה. זה פסק זמן מסוג אחר מאשר פסק זמן של עזיבת עבודה.  בפסק הזמן החשיבתי אני מציע להמשיך לעבוד כרגיל אך להתחיל לגשש את מצב השוק. לחפש מודעות דרושים ולשלוח עוד ועוד קורות חיים.

 

הגדר לעצמך תקופה של חצי שנה וחפש ברצינות עבודה שממש ממש את רוצה. יש לי הרגשה שכאדם עובד תוכל להתקדם לראיונות טובים ולמצוא עבודה טובה ביתר קלות.

 

מרגע שתקבל החלטה שכזו - לדעתי תרגיש טוב עם עצמך בחצי שנה הקרובה גם אם את נשארת בעבודה זו.

 

לסיום המושא - אני מוסיף כאן התלבטות שחוזרת על עצמה לא מאט של אחד מהכותבים בפורום. הכותב ציין שהוא עובד בעבודה שלא מתאימה לו. הוא מרגיש שלא מרוצים ממנו כשהוא מרגיש שחיקה עצומה וחוסר חשק ללכת כל יום לעבודה. הוא גם מרגיש שבקרוב יפטרו אותו.

 

דעתי - אני מאמין באומנה שלמה שאדם הוא זה שקובע בסופו של דבר היכן הוא יימצא בסוף התהליך. אל תתייחס כרגע לאמצע התהליך שנראה לך מייאש ומעצבן. משוך את עצמך בכל הכוח לכיוון עשייה.

אני עבדתי בעבודה אומנם מעניינת לאורך השנים אך ידעתי בהחלט שמגיע לי יותר. יותר מבחינת עשייה ויותר מבחינת שכר. לא עשיתי מספיק בכיוון חיפוש כי פחדתי לאבד את מה שיש. ועבדתי 7.5 שנים עד שהמעסיק כנראה זיהה את השחיקה שלי ופיטר אותי. ודווקא אז... שחררתי את ניצרת האינטנסיביות והתחלתי להיות טוטאלי

אמרתי טוטאלי והתכוונתי לכל...בכל העשייה שלי. טוטאלי בחיפוש עבודה, טוטאלי בראיונות, טוטאלי במתן עזרה לאנשים אחרים שמחפשים עבודה, טוטאלי ביחסיי עם אשתי והילדים. פשוט שיניתי את התמונה מקצה לקצה. העשייה הזו, הדינאמיות והעשייה הטוטאלית משכו אותי חזק כלפי מעלה. זה נכון שהיה מאוד קשה. קשה היה להישחק 7.5 שנים. קשה היה להיכנס לחדר ולקבל את הידיעה שאני מפוטר. קשה היה מאוד לעבור תהליך של עשרות ראיונות ולקבל תשובה שלילית. אבל הקושי חישל אותי. אני מתחילת התהליך סימנתי את היעד ומשכתי את עצמי למעלה.

כעת כשאני קורא את דבריה של נועה אני פשוט מוקסם מדבריה. הם משדרים את אותה עוצמה, אנרגיות וטוטאליות שהרימו אותי כלפי מעלה.

קח לכן את העוצמה שבדבריי. היא תעזור לך להמשיך בינתיים את העבודה הקיימת ולחפש עבודה באינטנסיביות. אם תפוטר...אז תפוטר. זכור את דבריי. אם תסמן מטרה גבוהה ...תגיע אליה.

 

ומה לגבי התמודדות עם מעבר למקום עבודה חדש בגיל 40 פלוס?

לעיתים אתה מגיע לנקודת חיים שהעבודה קטנה עליך, אבל אתה מרגיש שהגיל המתקדם גורם לך להרגיש "שעבר זמנך" ושאין לך סיכוי לעשות את המעבר למקום חדש ולו רק בגלל הגיל המתקדם.

 

דעתי... גיל 40 פלוס אינו מחייב הרגשה של "עבר זמני". ההרגשה הזו - כדאי שתשנה אותה בתוכך. אתה חייב לעשות סוויטצ' לדעה זו. כשתעשה זאת תרגיש שיש לך את המקצועיות הגבוהה ביותר ושיש לך מה לתרום בכל מקום ובכל מצב . אני מדגיש - אם אני מרגיש שאני הטוב ביותר ושהכל קטן עליי, ושאין אדם מקצועי יותר ממני, אני אגיע לראיונות מקצועיים אצל מעסיקים ואצליח לשכנע אותם שאני הדבר הטוב ביותר שקרה להם.

זה נכון שיהיה קשה להגיע לראיונות כאלו בגלל הגיל. אבל בשביל להתמודד עם קושי זה אפשר וצריך לארגן קורות חיים שמשווקים אותך כטובה ביותר בעולם וכמקצועית ביותר. זה דווקא קל יותר בגיל מתקדם לאחר עשייה רבה. כאשר יש באמתחתי הרבה ניסיון פשוט יש לי מה להראות. יש לי הוכחות בשטח.

צריך להלחם בהרגשה הזו של "אני פסה". אם תמשיך להרגיש כך - זה אבוד מראש. יש כאן קרב לא פשוט. זה נכון. אבל אם תתייחסי לזה כקרב של חייך שבו למרות הגיל ואולי גם בזכותו ובזכות הידע שצברת בחיים את תנצחי. וכשתנצחי - את גם תהיה עם עבודה חדשה וגם תהיה מאושר ושלם עם עצמך.

כדי לצאת לקרב הזה בשלב הראשון – יש צורך לארגן קורות חיים שיציגו אותך בצורה הכי טובה שרק אפשר. את תהיה מרוצה מהתוצאה הזו ופשוט זה ידרבן אותך לצאת למערכה הבאה של חייך.

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי אנחנו עושות מצלמות וידאו ושיחות וידאו אירוטיות בוואצפ: 
נטלי,fidowa85324219@brbqx.com,כל הארץ (29/07/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net