מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   וול-מארט - הסופר הגדול בעולם
לחץ להגדלה
סם וולטון נולד לחקלאי מאוקלהומה. הוא מכר חלב וחילק עיתונים, עד שהקים את חנות שיווק המזון הראשונה שלו והנהיג בה שיטה חדשנית: מחירים נמוכים, שירות אדיב ועובדים שמתחלקים ברווחים. היום מפעילה רשת וול-מארט 4,000 חנויות, והיא החברה הגדולה בעולם, עם מחזור של 220 מיליארד דולר.

מאת: שולמית קיסרי
פורסם: 02/05/07 00:52

וול

 

וול-מארט - הסופר הגדול בעולם

 

 

סם וולטון נולד לחקלאי מאוקלהומה. הוא מכר חלב וחילק עיתונים, עד שהקים את חנות שיווק המזון הראשונה שלו והנהיג בה שיטה חדשנית: מחירים נמוכים, שירות אדיב ועובדים שמתחלקים ברווחים. היום מפעילה רשת וול-מארט 4,000 חנויות, והיא החברה הגדולה בעולם, עם מחזור של 220 מיליארד דולר.

 

בניו ובנותיו של מייסד רשת חנויות המזון וול-מארט, סם וולטון, נמצאים ברשימת עשירי העולם של הירחון "פורבס", בין עשרות הראשונים. הונו הפרטי של כל אחד מהילדים נאמד ב18- מיליארד דולר. חברת וול-מארט היא כיום החברה הגדולה בעולם ומחזור המכירות שלה בשנת 2001 הגיע ל220- מיליארד דולר, שווי החברה מוערך ב277.5- מיליארד דולר, וזה לא היה קל להגיע לשם.

 

סם וולטון נולד בשנת 1918 לחקלאים מאוקלהומה. בשנת 1923, על רקע קשיי פרנסה, המשפחה נדדה למדינת מיזורי, כדי לחפש עבודה כמעריכי שווי של אדמות חווה. מקצוע שדרש מהם לנדוד על-פני מרחקים בעיירות שונות ברחבי המדינה.

 

למרות המעברים התכופים מבית-ספר אחד למשנהו, הצליח סם להתבלט בכל בית-ספר. בין השאר היה המדריך הצעיר ביותר באמריקה בשבט הצופים, תלמיד פעיל במועצות התלמידים, שחקן רוגבי וכדורסל ותלמיד שאפתן עם ציונים טובים.

 

בעיות הפרנסה המשפחתיות גברו עם בוא השפל הכלכלי, שהחל באמריקה בסוף שנות ה20-. סם הצעיר היה החלבן של האזור, הוא חלב ושיווק את תוצרתה של הפרה המשפחתית היחידה, ובמקביל חילק העיתונים.

 

הוא סיים את התיכון עם התואר "התלמיד שבקי בהכי הרבה תחומים" בכיתתו. המשיך לעבוד לפרנסתו וללמוד כלכלה באוניברסיטת מיסורי. בין השאר עבד במסעדת הסטודנטים כמלצר תמורת אוכל, והמשיך לעבוד כמחלק עיתונים וכמציל בברכה. בזמן שנותר לקח חלק פעיל כחבר באיגוד הסטודנטים.

 

בשנת 1940 סיים וולטון את לימודי התואר בכלכלה ונבחר ל"נשיא המחזור". מיד החל לעבוד בג'וב הראשון שלו - כמנהל הדרכה ברשת החנויות ג'יי-סי-פני, תמורת 75 דולר לחודש. בשנת 1942 עבר לעבוד בחברת דו פונט, (שם הכיר את מי שהייתה לאשתו, הלן רובסון, בוגרת לימודי מינהל עסקים באוניברסיטת אוקלהומה ובתו של בנקאי ובעל חוות.) התגייס לצבא ארצות-הברית, והצטרף ללחימה במלחמת העולם השנייה.

 

בשנת 1945, עם תום המלחמה, קיבל סם וולטון הלוואה בסך 20 אלף דולר מאבי אשתו, הבנקאי רובסון. לסכום הזה הוסיף 5,000 דולר מחסכונותיו ופתח את חנות הכלבו הראשונה בניופורט, אוקלהומה.

 

עברו עוד 17 שנה עד שהקים את רשת וול-מארט. אז כבר היה האיש ל"בית-ספר מהלך" לעסקים טובים, עם עקרונות ייחודיים בתחום המסחר הקמעונאי, ביחס לעובדים ולשותפים ובמחויבות העמוקה בקהילה.

 

מעקב אחר ההיסטוריה של סם וולטון מסביר איך הפכה  רשת וול-מארט לחברה הגדולה ביותר ובעלת השווי הכספי הגדול בעולם, ראשונה מבין חברות הענק התעשייתיות באמריקה - אקסון, ג'נרל-מוטורס בריטיש-פטרול ופורד.

 

השיטה זול כל השנה

 

החנות הראשונה שפתח וולטון פעלה למעשה כזיכיון של שתי רשתות ידועות, ולא הייתה "עוד חנות". מלכתחילה החליט וולטון לפעול בדרך שתביס את מתחרים ותבנה לו מוניטין: מוצרים איכותיים באמת, מחירים נמוכים, שעות פתיחה ארוכות, נוחות ומכירה בתשלומים. סם קנה את המוצרים ישירות מהיצרן בלי סוכני תיווך, (מה שאיפשר לו למכור אותם במחירי תחרות.) הוא החליט מראש שהרווח שלו יהיה קטן, אבל  יחפה עליו במחזור מכירות גדול שייצור מחזור הכנסות רווחי. בסוף שנות ה40- של המאה ה20-, ההתנהלות העסקית הזו הייתה חדשנית.

 

שש שנים לאחר שהחנות הוכיחה רווחיות והצלחה חסרת תקדים, ביקשו בעלי הרשתות שהעניקו לו את הזיכיון לקנות אותה ממנו. המכירה הניבה 50 אלף דולר רווח נקי, אחרי ניכוי הוצאות.

 

החנות הבאה של וולטון נפתחה בשנת 1951  בארקנסו. גם היא הייתה חנות בזיכיון של שתי רשתות קיימות. וולטון תכנן פתיחה חגיגית, מהסוג שהעין טרם ראתה בארקנסו באותם ימים, עם תזמורות, בלונים ושטיח אדום, יחד עם תמחור מפתה למוצרי החנות.

 

בארקנסו התערתה משפחת וולטון בקהילה. סם עבד מסביב לשעון, נבחר לנשיא "רוטרי-קלאב" בעיר וחבר בלשכת המסחר. בהמשך נבחר לחבר מועצת העיר וחבר במועצת המנהלים של בית-החולים המקומי, והשתתף בהקמה ובמימון של קבוצת הבייסבול העירונית. הכל נהרו לבית המסחר שלו, בשל המחירים הטובים, השירות המצוין, האיכות, הניקיון והתצוגה מושכת העין, מכאן הכל החל כבר לזרום.

 

וולטון פתח חנות נוספת בארקנסו, הוא חקר מי המנהל הטוב ביותר בסביבה, מצא את וילארד ווקר, מנהל מצליח באחת הרשתות, והציע לו "הצעה שאי-אפשר לסרב לה": משכורת מצוינת פלוס רווחים ממכירות החנות - שיטה שהיום מכונה "חלוקת רווחים". פעם בשבוע ביקר וולטון בחנות החדשה, ערך בדיקה יסודית ועבר על ספרי החשבונות.

 

החנות הבאה נפתחה ב1954- בפרבר של קנזס סיטי, בשיתוף עם אחיו, גיסו וחותנו. החנויות הבאות היו כבר "מרכזי קניות" תחת השם "וולטון פמילי סנטר" ("מרכז למשפחה"), וכללו מבחר מוצרים מלבד מוצרי מזון. סם וולטון הציע למנהלים בכל חנות לעבוד על בסיס שותפות מוגבלת תמורת השקעה של 1,000 דולר. השותפות הגבירה את מאמצי המנהלים, שדאגו להפוך את החנויות ליותר ויותר רווחיות. המחירים בחנויות היו נמוכים כל השנה, בלי מבצעי חיסול ובלי סוף עונה.

 

עד שנת 1962 היו לסם ולאחיו 16 חנויות בארקנסו, מיזורי וקנזס.

בשנת 1975 היו כבר 125 חנויות ומחזור מכירות של 350.3 מליון דולר.

בשנת 1971 יצאה וול-מארט להנפקה בבורסה של ניו-יורק במחיר של 47 דולר למניה.

בשנת 1979 עברו ההכנסות השנתיות את קו המיליארד הראשון.

כיום מגיע מספר החנויות בארצות-הברית ל3,400- ומחוץ לה פועלות 1,000 חנויות נוספות.

בנוסף קיימות בעולם כ 1.4 מיליון חנויות המורשות למכור מוצרים כמותגי וול-מארט.

לחברה 600 אלף עובדי בארצות-הברית.

 

העובדים והקהילה הם נכס

 

בשנת 1962 הוחלף שמן של חנויות וולטון לוול-מארט, והרשת התרחבה בהתמדה בכל רחבי צפון-אמריקה. לביוגרפיה שפרסם בשנת 1992 קרא סם וולטון בשם "מייד אין אמריקה". הספר נמכר במיליוני עותקים. וולטון היה האיש שהגשים את החלום האמריקני במלואו: בנם של מהגרים עניים שצלח את שנות ה30-, תקופת השפל, והפך למיליארדר בזכות אישיותו, עקרונותיו והחזון שלו. וולטון נערץ גם בשל פעילויות הצדקה והתרומות שלו. בין היתר הוא התמיד לשמור על העיקרון שכל חנות ברחבי אמריקה מעניקה כל שנה מלגת לימודים לתלמיד מבין משפחות הלקוחות.

 

וולטון מפרט בספרו את העקרונות שהביאו אותו לפסגה:

הענק לעבודה היומיומית תשוקה מוחלטת, והתמסרות שלמה ואהבה גדולה. כך תשמש דוגמה לעובדים האחרים.

התייחס לעובדים כאל שותפים. הם זכאים לחלק מהרווחים לפי הסכם שותפות.

הייה מנהיג של עובדיך, שרת אותם, הבטח את הפנסיה שלהם, עודד אותם אישית בכל הזדמנות והצע להם הנחות.

הצג לעובדים רעיונות חדשים, צור מוטיבציה ועודד לתחרות. דרוש לראות תוצאות - אל תשלב ידיים מתוך שביעות רצון.

אל תסתיר דברים מהצוות שלך. אל תיצור אווירה של סודיות - להפך, חלק מאינפורמציה, שבח את העוסקים בקול ובמלים ברורות וחד משמעיות.

חגוג את ההצלחות יחד עם כולם, אפשר לכל עובד להשמיע את דעתו, רעיונותיו וביקורתו. העובד הבא במגע עם הלקוחות הוא החשוב ביותר, כי בידיו המפתח לציפיות הקונים, או כמדווח על חוסר שביעות רצון של הקונים.

גם אם אתה הבוס, אל תיקח את עצמך כל-כך ברצינות, העובדים בחזית הקדמית, היינו בחנות מול הלקוחות, יודעים טוב ממך.

דאג לדעת בדיוק את ציפיות הקונים. קונה מאוכזב לא חוזר! קונה מאושר חוזר שוב ושוב.

 

עם העקרונות הללו הלכו והתרחבו הסניפים של וול-מארט, והיום הם כוללים מגוון כמעט אין-סופי, הרשימה מורכבת ממוצרי מזון מכל הסוגים - טרי, קפוא, משומר, מעובד: קפיטריות, מאפיות וקונדיטוריה למאפים טריים: מעדניות DELI עם אוכל מוכן, חנויות פרחים, בית מרקחת, צעצועים ומשחקים, תכשיטים ואביזרי אופנה, ביגוד בסיסי לגברים, נשים וילדים, כלי בית ומכשירי כתיבה. באחרונה החלה החברה לשווק גם מחשבים אישים ומכוניות משומשות, להפעיל תחנות דלק, ולהציע שירותים פיננסיים בסיסיים כמו פדיון צ'קים והמחאות בנקאיות בעמלה נמוכה.

 

וולטון  נפטר בשנת 1992 בגיל 74, בנו רובסון וולטון נבחר  ליו"ר החברה.

 

עוד כמה דברים:

 

משכורות עובדי וול-מארט בכל הדרגים נמוכות יותר מרמת השכר המקבילה בענף. למרות זאת, נחשבת הרשת למקום עבודה שטוב לעבוד בו.

סיסמת וול-מארט היא "שביעות רצון מובטחת".

בצפון מערב ארקנסו נמצא מרכז המבקרים של וול-מארט, ובו תצלומים היסטוריים של חנויות וולטון מאז 1950 - כולל הטנדר הישן שבו נסע סם וולטון להביא סחורות, תצולמי העובדים מכל התקופות ותצולמי המשפחה. 37 אלף איש מבקרים בו מדי שנה.

בשנת 1990, כאשר מלאו 40 שנה לחנויות וולטון, נערכו בארקנסו, חגיגות יום ההולדת בנוכחות מושל המדינה דאז, ביל קלינטון.

בשנת 1992 העניק הנשיא ג'ורג' בוש האב לסם וולטון את "מדליית החופש". באותה הזדמנות אמר וולטון בן ה74-: "סוד הצלחה הוא לעבוד יחד, והסוד השני הוא למכור במחיר נמוך מיוקר המחיה. אני מתכוון לתת הזדמנות גם ללקוחות וול-מארט מחוץ לארצות הברית להנות מאותם המחירים, אותה איכות ומאותו השירות. למעשה אנחנו רק בתחילת הדרך".

בשנת 1983 בחר הירחון "פורבס" את וול-מארט כחנות המצטיינת של אמריקה בפעם השמינית.

 

 

מתוך: "ממון" מגזין של ידיעות אחרונות מ 1.4.03 כתבה: שולמית קיסרי

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net