מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד להצליח בתפקיד הראשון שלך
לחץ להגדלה
התפקיד הראשון שלי היה במוסד ציבורי גדול  למעט הכותרת של מנהלת הגיל הרך אף אחד לא ידע מה אני צריכה לעשות ( יתר מאוחר הבנתי שתפקיד ללא הגדרת התפקיד הזה הוא נפלא כי הוא מאפשר לי לבנות הגדרת תפקיד שמוצאת חן בעיני לעשות את מה שאני אוהבת ) המנהל שלי שלא בא מהתחום לא היה הכתובת לשאלה מה אני אמורה לעשות ...

מאת: נאוה שלו
פורסם: 18/05/07 01:38

הטור החודשי של נאוה שלו

 

כיצד להצליח בתפקיד הראשון שלך  - עשרה עקרונות אפקטיביים של  "האמנות של להיות חדש"

נאוה שלו

nshalev@globalrelocation.ca

 

התפקיד הראשון שלי היה במוסד ציבורי גדול  למעט  הכותרת  של מנהלת הגיל הרך אף אחד לא ידע מה אני צריכה לעשות ( יתר מאוחר הבנתי שתפקיד ללא הגדרת התפקיד הזה הוא נפלא כי הוא מאפשר לי לבנות הגדרת תפקיד שמוצאת חן בעיני לעשות את מה שאני אוהבת ) המנהל שלי שלא בא מהתחום לא היה  הכתובת לשאלה מה אני אמורה לעשות . אמרו לי שאני אקבל יועצת ארגונית בשם עדנה ( שהייתה יצירתית וחכמה להפליא ) ושאני אפגש איתה ביום למחרת . מכיוון שלא היה לי מה לעשות עד הפגישה החלטתי לשבת ליד שולחני ולקרא ספר . המנהל שלי שעבר ליד שולחני וראה אותי קוראת קרא לי ואמר שזה לא רעיון טוב שכולם רואים אותי קוראת ספר למרות העובדה שאין לי כרגע מה לעשות .

זה היה הניסיון שלי במסגרת התפקיד הראשון שלי . ומה איתכם ?

אנחנו מתקרבים לסיום שנת הלמודים . אני בטוחה שהרבה מכם  מתרגשים ואולי גם קצת מודאגים האם יצליחו למצוא עבודה ושואלים האם  ישנם עקרונות אשר יכוונו אותך להצלחה בתפקידך החדש ?  התשובה היא כן . אנחנו ננסה לתאר מהם  עשרת  העקרונות אשר מרכיבים את "האמנות של להיות חדש"  .

עקרונות ההצלחה באוניברסיטה שונים מעקרונות ההצלחה במקום העבודה . חלק מההבדלים הם למשל : באוניברסיטה אתה מקבל הרבה פידבקים ( ציונים ) על משימות שאותם אתה ממבצע . בהשוואה למקום העבודה שהפידבקים הרבה פחות שכיחים . במוסדות הלימודים מסגרת הזמן גמישה בהשוואה למקום העבודה שמסגרת הזמן יותר קבועה . במוסד הלימודים אתה בוחר את רמת הביצוע שלך ( אם תקבל 70 , 80 , 100 )  במקום העבודה יש ציפייה לרמת ביצוע מסוימת . באוניברסיטה יש לך יותר עצמאות איך לבצע את הדברים בהשוואה למקום העבודה שמצפה ממך להפנים את השיטות והניסיון שנצבר בחברה .

 

אולי זה יפתיע אתך אבל הדבר החשוב במסגרת השנה הראשונה הוא פחות איך  אתה מבצע את התפקיד אלא כיצד הינך משתלב בחברה ומפנים את הכללים הפורמליים והבלתי פורמליים  של המסגרת הארגונית  . השנה הראשונה מיוחדת ושונה מיתר שנות הקריירה וניתן לראות אותה כתקופת מעבר .

 מהם עשרת העקרונות אשר  מרכיבים את " האמנות של להיות חדש " אשר  יעזרו לך  להצליח בתפקיד הראשון  :

 

  1. אמוץ עמדות אפקטיביות – הרבה פעמים בוגרים מגיעים למקום העבודה עם הרגשה שהם קומפטינטים   מכיוון שהיו תלמידים טובים באוניברסיטה  . הרגשה של קומפיטנטיות  גורמת לקשת של התנהגויות כמו:  הצעת הצעות יעול  העברת ביקורת , ביצוע משימות  בדרך  שלהם וכדומה .  הרגשה של קופפינטיות היא טובה בהמשך הקריירה  אך מסוכנת בתפקיד הראשון . גישה  קונסטרקטיבית ומכבדת  תהייה לבוא מעמדה של רצון ללמוד ולהפנים את האופן שבה המערכת  עובדת . יתכן שאתם צודקים והרעיונות שלכם מצוינים אבל המטרה שלכם בתקופה הראשונה היא  קודם כול ללמוד איך דברים נעשים בחברה ולאחר מכן שקיבלו אתכם מבחינה חברתית , מקצועית ואישית ניתן להציע או לנסות לעשות דברים בצורה אחרת . גישה זו חוסכת אכזבות וקושי בהסתגלות התפקיד .  
  2. יצירת  רושם חיובי –  עמדות אפקטיביות ייצרו רושם חיובי . חשוב להבין שהרושם שאותו אתם עושים על הבוס , חברים לעבודה אינם קשורים כל כך לרמת ביצוע הם קשורים יותר למידת היכולת שלכם להתאים את עצמכם למערכת , לבקש פידבק , עזרה וכדומה .
  3. הבנה של תרבות החברה – הבנה של מערכת הכללים הפורמאלית  והבלתי פורמאלית בארגון.

הבנה של חזון החברה , ציפיות התנהגות , עמדות של מנהלים , נורמות ביצוע , נורמות חברתיות , ועל פי איזה עקרונות אנשים מקודמים לתפקידים בכירים יותר.

  1. בנייה של יחסים אפקטיבים עם אחרים -  הרשת החברתית שאותה אתה בונה במקום העבודה תעזור לך להצליח בגלל מספר סיבות עיקריות:

א.      חברים לעבודה יכולים לעזור לך במילוי תפקידך והבנה של התרבות הארגונית של החברה .

ב.       יקל עליך להצליח כאשר רכשת את אמון והערכה של אחרים .

ג.        ההרגשה שלך במקום העבודה תהייה טובה יותר כאשר יש לך קשרים טובים עם חברים לעבודה .

פיתוח של יחסים חברתיים יכול לעשות על ידי ארוחות צהריים עם אחרים , מפגשים אחר העבודה וכדומה .

  1. בניית יחסים טובים ואפקטיביים עם הבוס שלך  - חשוב שתאסוף אינפורמאציה על מה חשוב לבוס שלך . סוגיות חשובות הן למשל  :

א.      מה הסטנדרטים של הבוס שלך לעבודה מקצועית .

ב.       מה המידה שהוא אוהב לקבל עדכונים .

ג.        האם הוא מצפה ממך למצוא פתרונות לבעיות או שהוא מעדיף להיות חלק מהתהליך של פתרון הבעיות .

ד.       מה אתה יכול לעשות כדי שהבוס שלך יראה טוב ויצליח.

  1. הסתגלות  למערכת  הארגונית –  בכול ארגון במיוחד ארגון גדול יש פוליטיקה . פוליטיקה אינה מילה גסה . חשוב מאד  להבין את הפוליטיקה אבל לא להיכנס אליה . כמו כן חשוב שתבין איך התפקיד שאתה עושה משפיע ומושפע מאחרים . כמו למשל : כיצד מה שאתה עושה משפיע על אחרים . מי מושפע מהתפקיד שאתה ממלא במקום העבודה . מהם האנשים שאתה זקוק לתמיכתם כדי לבצע את תפקידך בצורה טובה . מי ממקום העבודה הוא נגד התפקיד אותו אתה ממלא .  חשוב להבין ולהסתגל למציאות הארגונית . 
  2. רכישת כישורים הכרחיים להצלחה בתפקידך – נראה הדבר כי כישורים מקצועיים הם הכישורים העיקריים אשר יעזרו לך להצליח בתפקיד  אבל מסתבר שכישורים חברתיים הם שיעזרו לך להצליח במקום העבודה . כישורים אלה הם למשל :

א.      בנייה של סדר עדיפויות .

ב.       שכנוע אחרים .

ג.        כתיבת סיכומים תזכירים .

ד.       עבודה בקבוצה .

ה.      פרזנטאציה .

  1. הבנה  מה מצופה ממך במסגרת תפקידך . חשוב כיצד אתה  יכול לתרום משהו נוסף לחברה שלא במסגרת האחריות השוטפת שלך . התנדב לפרויקטים נוספים המוצעים בחברה כדי לבנות את התרומה הייחודית שלך . כמו כן הבן כיצד התפקיד שלך משתלב במסגרת התמונה הכוללת של מטרות החברה .   
  2. רכישת  כישורים מקצועיים וידע נוסף  הדרושים לך כדי למלא את תפקידך בצורה מעולה .
  3. פיתוח מודעות עצמית למי אתה , מה חשוב לך , במה אתה טוב , ואיזה כישורים היית רוצה לפתח בעתיד הקרוב .  

 

אימוץ של האמנות של להיות חדש   תעזור לך להצליח בתפקידך הראשון  בחברה ותאיץ את הקריירה שלך . ניתן לעשות טעויות  לתקנם זה לא סוף העולם  אבל חשוב לבוא לתפקיד הראשון מתוך פתיחות , רצון ללמוד ולהסתגל למערכת הארגונית . חשוב לדעת שבשוק העבודה של היום מועמדים משנים את הקריירה שלהם לפחות 3 פעמים וממוצע השהיה בכל מקום עבודה הולך ומתקצר  על כן גם אם בחירה של מקום העבודה הראשון שלכם אינה מתבררת כאופטימאלית ניתן תמיד לעשות שינוי .

 

 

בהצלחה בתפקיד של להיות חדש !!!!!!!!!!!!!

 

 

נאוה שלו היא מאמנת קריירה בינלאומית , כותבת ויזמת של החברה הקנדית גלובל רילוקשיין . עם 16 שנות ניסיון בהשמה ,

יעוץ וקוצינג בישראל , ארה"ב וקנדה .

בקרו בפורטל המאמרים שלנו  http://www.globalrelocation.ca/blog/   

באתר www.globalrelocation.ca 

לתגובות nshalev@globalrelocation.ca  

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
זה לא הכול.. 
אורי חזן,livni.ido@gmail.com,צפון (01/12/2010)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net