מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חיפוש עבודה באינטרנט
לחץ להגדלה
 נתחיל בזה שבאזרחות אין לנו רס"ר או רס"פ או סמל מחלקה שמסדרים עבורנו עבודה, באזרחות אנו חופשיים, וזה אומר שאנו צרכים לדאוג לעצמנו לג'וב טוב. ובכן אינטרנט זהו כלי יעיל להתחיל לחפש באמצעותו עבודה, אנו יושבים בבית מול המחשב, ותוך כדי גלישה נציץ במנועי חיפוש ונמצא עבודה...

מאת: צורי תדהר
פורסם: 28/05/07 01:18

דף חדש 1

חיפוש עבודה באינטרנט

 

 

נתחיל בזה שבאזרחות אין לנו רס"ר או רס"פ או סמל מחלקה שמסדרים עבורנו עבודה, באזרחות אנו חופשיים, וזה אומר שאנו צרכים לדאוג לעצמנו לג'וב טוב.

ובכן אינטרנט זהו כלי יעיל להתחיל לחפש באמצעותו עבודה, אנו יושבים בבית מול המחשב, ותוך כדי גלישה נציץ במנועי חיפוש ונמצא עבודה.

כמו כל חיפוש באינטרנט חיפוש עבודה באינטרנט הוא קודם כל חיפוש באינטרנט.

ולכן כאשר אני מחפש עבודה אני לא מתעצל ופונה קודם למנועי החיפוש המסורתיים כגון גוגל & MSN ומחפש את מילות המפתח המתאימות לתחומי התמחותי.

 

לדוגמא נניח שאני סיימתי 3 שנים בגולני, ועכשיו הייתי רוצה לחפש עבודת אבטחה במלון באילת, או להיות קב"ט אבטחה בכפר נופש בצפון.

 

במקרה שלי בשורת החיפוש אזין את מילות המפתח הבאות:

(דרוש – לא חייבים להוסיף "דרוש") קב"ט מאבטח מלון רובאי 07.

 

דוגמא נוספת לחיילת משוחררת ששירתה 2 כפקידה בקריה.

 

במקרה הזה בשורת החיפוש נזין את מילות המפתח הבאות:

דרושה פקידה office עבודה עם קהל.

 

נוכל לווסת את מספר תוצאות החיפוש בהתאם לכלל הבא:

יותר מילות מפתח - פחות תוצאות בחיפוש. (החיפוש יותר מפולח).

פחות מילות מפתח - יותר תוצאות בחיפוש.

 

דרך מנועי החיפוש אני מבטיח לעצמי שאגיע לדפי המשרות הפתוחות בחברות שלא ביקשו לפרסם עובדים באמצאות לוח דרושים זה או אחר, אלה הן מפרסמות את המשרות הפתוחות שלהן באופן תדיר דרך האתר של החברה.

 

ישנם אתרים כגון:

 http://www.science.co.il/  

http://drushim.up2.co.il/

המציגים אינדקס חברות וקישורי דרושים לאתרי החברות ללא תיווך חברות כ"א כמובן.

ניתן להיכנס לאתרי החברות ולהתרשם מהמשרות הפנויות המוצגות באתר החברה.

אם החברה מפתחת מוצרים או מספקת שירותים בתחום התמחותך, רצוי ועדיף לשלוח קורות חיים לחברה גם אם אינך רואה משרה פנויה רלוונטית המתאימה לכישורך.

זכרו – יוזמה מביאה עבודה!

 

אך מה לעשות, את רוב המשרות הפנויות לא נמצא באמצאות מנועי החיפוש ובעמודי המשרות הפנויות המוצגות בדפי דרושים של אתרי החברות השונות וזאת ממספר סיבות:

 

1)     מנועי החיפוש לא תמיד מספיקים לעדכן את דפי התוצאות שלהם בכל משרה פנויה המתעדכנת בדפי המשרות הפתוחות של חברה מסוימת. הן בגלל שמנועי החיפוש לא מבקרים בדפים אלו בתדירות מספיק גבוהה. והן מהסיבה שלעיתים דפים אלו אינם נגישים כלל למנועי החיפוש.

2)     לא תמיד חברה טורחת לעדכן ולפרסם את המשרות הפנויות שהיא מעוניינת לאייש בדף המשרות הפתוחות באתרה. ולעיתים הרבה יותר קל למנהל משאבי אנוש פשוט לשלוח את דף המשרות הפתוחות לחברת השמה או ללוח דרושים. (או גם וגם).

3)     לרוב בעלי העסקים הקטנים אין עדין אתר בית. וגם לאלו שיש להם אתר, לרוב זה אתר תדמיתי מעין כרטיס ביקור של העסק, זהו אתר סטטי, שאף אחד לא טורח לעדכן את הדפים בו. גם אם אותם מעסיקים מחפשים לאייש משרות כגון מזכירה, מנה"ח או כל תפקיד אחר, הם לא פונים לאתרם כאלטרנטיבה לחיפוש עובדים.

 

 

לכן נפנה עתה לעזרתם של לוחות הדרושים באינטרנט...

 

 

הכותב: צורי תדהר

    מחבר הספר "חושבים קריירה"

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net