לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   מהי גרפו תרפיה?
לחץ להגדלה
גרפו תרפיה הינה תרפיה על ידי שינוי מודע של כתב היד. בעזרת שינוי מכוון בדרך הכתיבה מגביר הכותב את מודעותו העצמית ומשנה במודע תכונות אופי ודפוסי מחשבה והתנהגות לא רצויים.

מאת: עקיבא שווייצר
פורסם: 23/07/07 00:47

מהי גרפו תרפיה

מהי גרפו תרפיה?

גרפולוגיה הינה תורת כתב היד, או פסיכולוגיה של כתב היד. היא חושפת את הקשר שבין סממני הכתב השונים לבין קווי האופי והאישיות של הכותב. באופן זה מתגלים כישורים ונטיות מיוחדות, ואף מצב מנטאלי, רגשי ופיזי.

גרפו תרפיה הינה תרפיה על ידי שינוי מודע של כתב היד. בעזרת שינוי מכוון בדרך הכתיבה מגביר הכותב את מודעותו העצמית ומשנה במודע תכונות אופי ודפוסי מחשבה והתנהגות לא רצויים.

יש לציין שהשינויים המבוצעים בכתב היד אינם מהווים תרופת פלא מיידית אלא באים כתוצאה של עבודה עקבית של הכותב. רצונו של הכותב "לעבוד" במודע על התת מודע שלו יביא את השינויים הרצויים.

"הגישה שלי היא לא לבחון את הכתב, אלא לראות את הכתיבה, אני מבקש מהלקוחות לכתוב בנושא החשוב להם, בין השאר תיאור אישי של הפונה, כדי לראות כיצד האדם מציג את עצמו ומה מציק לו".

 "ברגע שאני עובד על עצמי דרך הכתיבה, אני מתחבר לדברים בעלי משמעות. לחץ כתיבה חלש, כשהאותיות לא חודרות לתוך הנייר, מצביע על חוסר מוטיבציה".

 כשהאדם מודע לדבר, אני מלמד אותו לכתוב בצורה חזקה יותר, כלומר - ללחוץ עם העט חזק יותר על הנייר, וברגע שאתה מתחבר להרגשה של לחץ כתיבה חזק יותר, זה מכניס בך מוטיבציה. כדי לפתח את יכולת הביטוי אני מלמד לכתוב כשהאותיות מוטות ימינה ולשחרר את הלחץ על נייר.

"לפי החתימה אני יכול לזהות מה הדימוי הציבורי של האדם. בנוסף אני עושה לו 'מבחן ורטג' - מבחן פסיכולוגי שקשור לגרפולוגיה, ובו מתבקשים האנשים להשלים ציור מסוים. לפי איך שהם משלימים את הציור, אני יכול לדעת מה מצבם".

בחתימה. כשהאדם מעביר קו על שמו, קו שמבטל כביכול את חתימתו. במצב כזה אני ממליץ לשנות את החתימה לחתימה ברורה, הכוללת את השם הפרטי ושם המשפחה, וכך מתחיל שוב תהליך שמשנה את הדימוי הפנימי של האדם.

הטיפים שלי לחיים טובים יותר

  • ללכת עם התחושות ולא עם מה שהסביבה מכתיבה.
  • לחפש פתרונות לשאלות ולבעיות בתוך עצמך כדי לפתח את האני שלך.
  • לנסות להגיע לאיזון בין הנפש, שהיא הרוחניות, לבין חיי היומיום והיצרים, שהם בעצם החומרניות.
  • להגיע לשלווה ואושר על-ידי טיפוח הרמוניה.

 

עקיבא שוייצר -  גרפותרפיסט בעל נסיון של 20 שנה.

ניתן לקבוע איתי פגישה בטלפון או דרך העמוד שליחת כתב יד, המסביר כיצד לכתוב דוגמת כתב יד לאבחון, אותה ניתן לשלוח באימייל.

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
דרושים לעבודות קלות מהבית בקלדנות והזנת  
שירן,giwijal942@ezeca.com,כל הארץ (03/11/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net