לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   מה עוד לעשות כדי למצוא עבודה?
לחץ להגדלה
אין דרך אחת לחיפוש עבודה, ישנם הרבה אמצעים המקדמים אותנו לקראת המשרה הבאה, אציג בפניכם מספר דרכים פופולאריות לחיפוש עבודה ולאחר מכן אביא דוגמא כיצד ניתן לצאת מהקופסא ולזכות במשרה המיוחלת.

מאת: תדהר צורי
פורסם: 01/04/08 00:54

דף חדש 1

מה עוד צריך לעשות כדי למצוא עבודה?

אין דרך אחת ל חיפוש עבודה, ישנם הרבה אמצעים המקדמים אותנו לקראת המשרה הבאה, אציג בפניכם מספר דרכים פופולאריות לחיפוש עבודה ולאחר מכן אביא דוגמא כיצד ניתן לצאת מהקופסא ולזכות במשרה המיוחלת.


1) חיפוש עבודה דרך מודעות דרושים
שיטה זו מצוינת ע"מ להגיע לקהל יעד רחב וגדול מאד בדרך מהירה ביותר. באמצעות מודעות דרושים בעיתונים ברדיו בשלטי חוצות ובאתרי האינטרנט אתה כמעסיק נחשף במהירות לקהל גדול של מחפשי עבודה, אך עליה וקוץ בה, הבעיה בשיטה זו היא הזמן והמשאבים שהחברה צריכה להשקיע ולהקדיש ע"מ למיין ולסנן את קו"ח של מועמדים הפונים אליה.

2) חברות השמה
תפקידם של חברות ההשמה הוא למיין עבור החברה המגייסת את המועמדים. ולשלוח אליה את 2-3 המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. חברות אלו מתמחות בתחומי גיוס מסוימים כגון: הייטק, כספים, משפטים, ביוטכנולוגיה, כלכלה ביטוח ועוד.
חברות השמה במצבים של גיוס עובדים המוני יכולות להוות כלי אפקטיבי ויעיל במיוחד. הבעיה בשיטה זו היא שלעיתים אינטרס חברת ההשמה לא תואם את האינטרסים של החברה המבקשת לקלוט עובד, בפועל חברת ההשמה מעוניינת לבצע השמה מהר ככל האפשר ע"מ לזכות בפרמיה הגבוהה שלה (בגובה של משכורת העובד), נוסיף לזאת שלחברות ההשמה לרוב אין את הרקע המקצועי הטכני, ע"מ לעמוד ולהעריך מקצועית את המועמד אתו הם מפנים לחברה המגייסת. ולכן ישנם הרבה מקרים שחברות ההשמה ישלחו מועמדים פחות טובים לחברה אשר נעזרת בשירותיה.

3) חבר מביא חבר
החברה מעודדת את העובדים להמליץ על מועמדים מתאימים לאייש את המשרות בארגון. ההנחה היא שהעובד הממליץ הוא הממליץ הטוב ביותר. הוא זה שמכיר את החבר והחברה יחד, וידע אם המועמד יוכל להשתלב בנקל בארגון. אדם נורמאלי אשר מעוניין לשמור על מעמדו בחברה ימליץ על אנשים טובים, ובמידה והשידוך יצליח יזכה העובד הממליץ בתגמול / בונוס מוסכם. הבעיה בשיטה זו שע"מ לזכות בבונוס העובדים לעיתים קרובות נוטים להמליץ על מועמדים שאותם הם אינם מכירים, אולי יותר נכון לומר חבר מביא חבר של החבר של החבר של...

עד לכאן לא חידשתי כלום, קרוב לוודאי שרובכם מכירים ואף התנסיתם בכל אחת מהשיטות שהצגתי, לכן תרשו לי להעביר קטע מתוך הראיון עם השחקנית בהר סומך )שפורסם בירחון דה מרקר (women שבו היא מספרת על הדרך בה היא פרצה להוליווד.
... אחרי שנתיים בתום הלימודים כבר הייתה מוכנה להכניס רגל בדלת עולם המשחק, אבל גם חריץ קטן לא נפתח בפניה. בלי סוכן בלי ניסיון קודם, היא לא הורשתה להתקבל באיגוד שחקני המסך. וגם לא להשתתף באודישנים. לכן החלה את המרדף אחר סוכנים.
" בסופי שבוע הייתי שולחת קורות חיים למאות סוכנויות, שידעתי שיזרקו לפח מיד עם קבלתם. הבנתי שההצלחה בהוליווד היא לא כישרון או היעדרו אלה עד כמה אתה מצליח למכור את עצמך – בדיוק כמו שמוכרים מוצר".
סומך התמסרה לניהול הקריירה של עצמה והצעד הראשון היה לפרוץ את מחסום המעטפות.
" קניתי מעטפות בעלות חלון שקוף, דרכו אפשר לראות את התמונה שלי גם בלי לפתוח את המעטפה." צעד שני שלקחה היה הפעלת קשרים בכל דרך אפשרית.
" ביקשתי עצות טובות מכל מי שפגשתי. לא ביקשתי עבודה או עזרה אלה רק שילמדו אותי. עם כולם שמרתי על קשר באמצעות כרטיס תודה, מתנה קטנה ותשומת לב".
יום אחד כמו סיפורים היא קיבלה את העצה הבאה: אם את באמת רוצה סוכן את חייבת להיות מאד אגרסיבית, אך אגרסיבית עם כבוד. ועוד דבר אסור לך להתבייש בעצמך, כמוך מתחרות על כל תפקיד כ 200 בנות שמוכנות לעשות כל שיגידו להן כדי לזכות בו.
וכך נפתחה תקופת האסרטיביות.
"החלטתי להתקשר ובמקום לדבר בקול מתרפס, לדבר בקול נחוש ולהורות למזכירה לקשר אותי עם הסוכן". המזכירות המבוהלות מיהרו להיענות לדרישתה, וכשמל גיבסון עבד על הסרט "אלכסנדר הגדול" סומך המעודכנת ידעה שהוא מחפש שחקנית איראנית. היא התקשר לסוכן השחקנים והודיע לו חד משמעית שהיא השחקנית שלו. התפקיד המיוחל נפל לידיה ובאותה המהירות חמק ממנה כשאוליבר סטון החליף את גיבסון כבמאי הסרט...

אני בטוח כי רבים מאיתנו נתקלו בחומה בצורה בתחילת דרכם, אף שלא מדובר במקצועות נוצצים כמו המשחק הפרסום והאופנה, לא קל "לזכות" בראיון עבודה שלא לדבר על להתקבל למשרה הנחשקת. לכן במצב של היום שלכל משרה ישנם עשרות, אם לא מאות של פונים אנו חייבים לצאת מקופסא ולחשוב בצורה לא שגרתית על מנת לבלוט על פני מועמדים מוכשרים אחרים.
 

 

הכותב: צורי תדהר, מחבר הספר "חושבים קריירה"
מנהל פורטל VideoJob
www.videojob.co.il

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net