לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   התקבלת למקום עבודה – יפה מאד! מעוניין גם להתקדם ולהצליח?
לחץ להגדלה
לכאורה עוד כתבה על עשרת... הכישורים שמעסיקים מחפשים... אך חשוב לדעת רובינו לא נולדים עם כישורים מולדים סביר להניח שחלקנו בורכנו בתכונה חזקה זו או אחרת אך אף אחד מאיתנו לא נולד להיות סופרמן – אז מה עושים? פשוט משקיעים מתאמנים ומיישמים. קראו!

מאת: תדהר צורי
פורסם: 24/06/08 00:03

התקבלת למקום עבודה – יפה מאד! מעוניין גם להתקדם ולהצליח?

 להלן עשרת הכישורים שמעסיקים מחפשים:

חשוב לדעת רובינו לא נולדים עם כישורים מולדים, סביר להניח שחלקנו ניחנו בתכונה חזקה זו או אחרת אך אף אחד מאיתנו לא נולד להיות סופרמן – אז מה עושים פשוט משקיעים מתאמנים ומיישמים.

קדימה לעבודה...

 

1. עבודה בצוות

בין אם אנחנו מהנדסים מוכשרים או עובדי יצור מיומנים, לכל ארגון חשוב שכל חוליה תתקשר ותעבוד יחד עם בשיתוף פעולה וסינרגיה מושלמת עם שאר המחלקה. עבודה בצוות היא תכונה הכרחית לצמיחתה של החברה. את התוצאות הכי טובות בספורט קוטפות הקבוצות שמתנהגות ומתנהלות כקבוצה אחת. כמו במשחקים כך גם בעבודה המחלקות שמתפקדות כקבוצה ולא כאוסף של עובדים שלא מתקשרים אחד עם השני ולא משתפים ומחלקים בצורה נכונה את המטלות והמשימות, עומדות ביעדים ומתוגמלות בהתאם לביצועים שלהם.

 

2. הסתגלות וסבלנות

כל שינוי בחיים מצריך כושר עמידה הסתגלות וסבלנות, כל שכן כאשר אתה מגיע למקום עבודה חדש. הממונים שלך מצפים ממך להסתגל, ללמוד את החברה ולהכיר את העבודה. העיקר לא לקטר ולבוא בטענות כגון: "למה אין פה מכונת אספרסו?", "במקום העבודה הקודם הייתי רגיל לאכול במסעדות..." ועוד אלף ואחד טענות...

 

3. יכולת למידה

הגעת למקום עבודה חדש – נצל את תקופת החסד הקצרה ללמידה! תוך זמן קצר מאד יתייחסו אליך כאחד מין המניין תהיה חייב לתת תפוקה ולהוכיח כי אתה בעניינים, ומבין מה לכל הרוחות הבוסים ממך רוצים. בקיצור ידע זה כח – במקום עבודה חדש אתה חייב להתרכז וללמוד כמה שיותר את העבודה את המינוחים הטכניים, הז'רגון המקצועי ובכלל את הסביבה שבה תפתח את מוצרי החברה. במהרה תצטרך לנצל את הניסיון המקצועי שלך כדאי להצליח גם בחברה החדשה.

 

4. רמת עבודה גבוהה

הממונה שלך לא מצפה ממך כעובד חדש שתיקח על עצמך משימה תתחיל אותה לבדך ולא תתקע. כל שכן שתסיים אותה בהצלחה... כי גם אם הינך עובד ותיק ומיומן הרי לכולנו ידוע כי אין דבר כזה "שגר ושכח" במשימות רציניות תמיד יש בעיות – אחרת למה היו צרכים אותנו - העובדים המקצועיים, היו יכולים פשוט להעסיק פיליפינים! אך בהחלט מצפים ממך כי לא תעגל פינות, ולא תוותר ותעשה הנחות ואם ישנם דברים שלא מסתדרים אזי אל תאמר מחר-כך!  מצפים ממך להציף את הבעיות להרים דגל אדום ולדווח שאתה תקוע.

 

5. קבלת אחריות

עובד שיודע לקחת על עצמו משימות (רצוי שגם יעמוד בהם), ויודע לומר לא עמדנו ביעדים כי נכשלתי! לא חלקתי את העובדה כמו שצריך לא דגמתי בצורה טובה את שאר חברי הצוות... ולא   לבוא בטענות על אלף ואחד סיבות (ותמיד ישנן סיבות). זוכה לאמון והערכה רבה. הממונים יודעים כי יש בצוות בחור שלוקח אחריות וניתן גם להעביר לו סמכות.

 

6. ישירות ומהמנות

לכאורה זה נשמע טריוויאלי, אבל תאמנו לי, לא תמיד נעים לומר את האמת. לעיתים קל להשמיט עובדות או אף לספר חצאי אמיתות רק כדי שנראה יותר טובים. אך לטווח הארוך את ההפך אנו משיגים.

 

7. התעמקות בדברים יחד עם ראייה רחבה וכוללת

אלה הם התכונות החיוניות של מהנדס מערכת, ואם כל אחד מאיתנו יהיה קצת מזה, אם גם אנו נכיר לעומק כל בורג, שורה או לא משנה מה בעבודה שלנו, בד בבד עם ראייה והבנה מערכתית של שאר הגורמים הסובבים אותנו בעבודה נגיע למיצוי מקסימאלי שלנו בעבודה.

 

8. יצירתיות והמצאתיות

נכון, לא גייסו אותנו לחברה כדי שנחשוב על פטנטים... אך אם לפחות פעם בשנה נעלה הצעת ייעול בחברה ורצוי בפני ההנהלה, אני בטוח שנקבל יחס חם ולבבי, נצבור מוניטין ונעלה את שמנו וקרנינו. יתרה מכך אם לפחות אחת לחודש נחשוב וניישם תהליכי ייעול (קטנים לא גדולים) בסביבת הפיתוח שלנו, נביא לחסכון בזמנים, ונעמוד יותר מהר ביעדים, חוץ מהרגשה פנימית טובה זה יבוא לידי ביטוי בהערכה של הממונים שלנו.

 

9. התלהבות

חייך, בא לעובדה בכיף התלהב ממה שאתה עושה עניין אחרים בעבודה שלך -> תאמין לי כל השאר כבר יבוא מעצמו...

 

10. יכולת שליטה במחשב.

חבר'ה אנו כבר במאה ה 21, אני מאמין שבמאה הבאה אנשים ייוולדו עם מחשב או ציפ בתוך הראש שלהם. אך עד אז אנו צרכים להרגיש ולעבוד בסביבה ממוחשבת כמו דג שחי בתוך המים. היום זה לא יתרון – זה חיסרון אם אין לך את זה!

 

לסיכום:

אני בטוח שהרבה לא חידשתי, אך כפי שפתחתי לא לכולנו יש את הכל ותמיד כדאי אפשרי ורצוי לקחת נושא לשיפור ולתאמן בו במשך שבועת חודש, שנה... בקיצור כמה זמן שצריך כי אחרי כן זה כבר חלק מכם תכונה מולדת כישורון שלכם.

 

תדהר צורי

מחבר הספרים: "חושבים קריירה"

                       "העובד שחזר לפוקוס"

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net