לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   עבודה בחול
לחץ להגדלה
לכל אחד מאיתנו יש חבר או מכר, או אח של חבר או בן דוד שלו שעשה מלא כסף באמריקה, באירופה, או באוסטרליה. סיפורי ההצלחה לא מפסיקים להגיע. אימפריה ישראלית, שרובם חברים שלכם, מחזיקים את הכלכלה של הדוד סם על כתפיהם הצרות, ואתה ?

מאת: פורטל VideoJob
פורסם: 05/11/08 09:22

  עבודה בחו"ל

לכל אחד מאיתנו יש חבר או מכר, או אח של חבר או בן דוד שלו שעשה מלא כסף באמריקה, באירופה, או באוסטרליה. סיפורי ההצלחה לא מפסיקים להגיע. אימפריה ישראלית, שרובם חברים שלכם, מחזיקים את הכלכלה של הדוד סם על כתפיהם הצרות, ואתה ? אתה בצרות. גר אצל ההורים, מחליף עבודות, מרוויח מעט ומשעמם לך.

מדי פעם אתה מקבל טלפון מפלורידה. השיחות מפלורידה עושות לך טוב במציאות שלך. מהצד השני של הקו אתה שומע את פיני, חבר שלך מהשירות הצבאי, אומר בקול בוטח "אחי אתה חייב לבוא. אתה לא מבין איפה אתה נוחת. אני עושה פה חבילות של כסף, חי כמו מלך. עכשיו אני מנהל רשת פיצות של איזה ישראלי אחד עם אופציה לקנות את חלקה עוד שנה ובזול. ומה הקטע גבר, האמריקאים חולים על פיצות, אח שלי. הזיתים על הגבינה עושים להם ת'יום אח שלנו... לשים לך חריף בפיצה ?" .

 גם מיילים עם תמונות מפתות או מסרים בפייסבוק , בעיקר של חבר'ה מחובקים עם מקומיות, יפות בדרך כלל, אמורים להשלים את התמונה – כן, גן עדן זה כאן גבר גבר. או, שם ליתר דיוק !

אז מה היה לנו שם ? משכורות גבוהות עם אופציה לפתוח רשת, תנאים מצוינים, מעסיק סבבה (וגם הבת שלו אוהבת ישראלים), חיי חברה עשירים, ובילויים עד השעות הקטנות של הלילה. הכי חשוב, זה ש"האמריקאים האלה פראיירים, אפשר לעשות עליהם טון כסף. הם קונים הכל".

האומנם, בחו"ל האפשרויות בלתי מוגבלות ? האם החבר שאתה הולך לנחות אצלו מסדר אותך בבית סוף הדרך? האם אתה הולך לעשות 400$ ביום לא כולל טיפ, בלי לעשות כלום ? האם אחרי שנה באמת תחזור עם 100,000$ ?

אולי ? ואולי לא.

 נכון, אנו מאמינים שהכל אפשרי בחיים ויכולים להיות מצבים כאלה. עם מזל טוב, טרנד חזק עליו עלית, קשרים וכישורים, עוד קשרים, עבודה מאומצת, גרין קארד, ויזת עבודה ועוד מספר גורמים, אפשר לחיות ממש טוב וגם לחזור עם כסף, אם תרצה לחזור.

אבל כאן אני רוצה לחזק את המציאות, לספר לכם ת'כלס  מה באמת קורה ולא למכור לכם אשליות.

אז ככה. על הרבה מאוד ישראלים כן אפשר לעבוד, למרות שאנחנו ממש לא פראיירים וירינו ר.פ.ג על חבית בטירונות. נכון, אומנם פספסנו, אבל אנחנו עדיין גברים.

בדרך כלל הצעירים שבינינו נוטים להאמין לכל ישות שנמצאת מעבר לים. הסיבה פשוטה: המחסור בעבודה בישראל, שכר המינימום אותו מרוויחים צעירים לא מקצועיים, המציאות הביטחונית המעיקה והאופק הלא ברור כלכלית ומקצועית, האפשרות הבדיונית של קניית דירה בגיל מוקדם וכדומה, גורמת לנו להאמין לכל בדיה. אם נוסיף לזה את הפנטזיה החו"לית, בעיקר אם מדברים על אוסטרליה או ארצות הברית ואפשרויותיה הבלתי מוגבלות בעליל, וקבלתם מתכון מושלם לחיים חדשים, עשירים ומאושרים.

הבה ונסדר קמעה את הדברים, כדי שלא תצטרפו לרשימה הארוכה של חולמים שחזרו עם זנבנב בין הרגליים לבית של אבא ואימא בלי כסף לסיגריות...

אם תיישמו את הכתוב במאמר זה, תצמצמו את הסיכונים ותגבירו את הסיכויים להרוויח באמת ממסע עבודה מוצלח בחו"ל שבסיומו מצב חשבון הבנק שלכם ייראה הרבה יותר סקסי מבעבר. ו..כן, זה בהחלט אפשרי.

לפני העקרונות הבסיסיים שנפרוס בפניכם, חשוב שלא תהיו פתאים. גם חברים הכי טובים שלנו, יכול לנפח עובדות ולצבוע את המציאות בצבעי וורוד. כשענייני כבוד, אגו ויוקרה על הכף, הכול אפשרי: עבודה בשיפוצים תהיה עיצוב מבנים, מלצרית תהפוך ל"מארחת", סבל בחברת הובלות יהיה סמנכ"ל תפעול בחברת שינוע גדולה.

המציאות שתתגלה לכם במקרים רבים תהיה רחוקה מהתיאורים הציוריים. דירת הקרקע המפוארת בלב מנהטן היא למעשה מרתף, ארוחות השחיתות במסעדות הן למעשה התפרקות על משולשים בפיצרייה השכונתית, וחיי לילה אומנם יש, אבל במיטה ושינה עמוקה אחרי עוד יום עבודה מפרך בעגלה שבקניון.

נכון, ישנן חברות לא מעטות המבטיחות עבודה בחו"ל. גם כאן צריך לפתוח אוזניים היטב ולראות על מה חותמים. חשוב מאוד לדבר עם חבר שעבד בחברה ולבקש חוות דעת כנה.

 עוד על המלצות על עבודה בחול וכיצד עושים זאת בכתבה הבאה...

 

 שלכם לוח דרושים ווידאו ג'וב,

צלמו עצמכם מתראיינים בוידיאו, ושלחו ישירות למעסיקים בחו"ל.

המשיכו ותמצאו עוד על משרות בחול

www.videojob.co.il

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net