לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   אכיפת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה
לחץ להגדלה
מניתוח הפניות הראשונות שהגיעו לנציבות שוויון בעבודה במשרד התמ"ת עד כה עולה כי 51% מסך הפניות הן על רקע אפליה בגין הריון בקבלה לעבודה, בתנאי עבודה ובפיטורין, 14% אפליה על רקע מגדר, 12% הינן אפליה על רקע גיל, רק 5% מסך הפניות הן אפליה רקע לאום. 

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 10/12/08 01:45

 

אכיפת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה

השר ישי: "בתכנית העבודה של משרד התמ"ת בשנת 2009 נגביר את אכיפת חוקי שוויון הזדמנויות בעבודה" 
עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית: "בימים בהם חרב הפיטורין מרחפת מעל עובדים רבים, חשוב לשמור על זכויות העובדים ולהקפיד לא לאפלות על רקע הריון, טיפולי פוריות, שירות מילואים"   
 
סגן רוה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי חתם על כתבי מינוי לחברי הועדה המייעצת לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה. 
השר ישי אמר כי "אכיפת חוקי שוויון הזדמנויות בעבודה הינו חשוב ביותר וכי בתכנית העבודה של משרד התמ"ת לשנת 2009 בכוונתו להגביר את אכיפת החוק". 
 

עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית אמרה כי "בימים בהם חרב הפיטורין מרחפת מעל עובדים רבים, חשוב לשמור על זכויות העובדים ולהקפיד לא לפטר פיטורין מפלים, של נשם הרות, בני זוג בנמצאים בטיפולי פוריות או בשל שירות מילואים".   
 

תפקידי הועדה המייעצת הם  לייעץ לנציבה הארצית בענייני מדינות ובנוגע לפעילות הנציבות, להמליץ לנציבה הארצית בדבר הקצאת משאבים שיועמדו לנציבות וכן בקביעת סדרי עדיפויות בפעילות הנציבות. 
 

עו"ד ציונה קניג-יאיר ציינה עוד כי היא רואה חשיבות רבה במינוי הועדה המייעצת, חברי הועדה הינם מומחים בתחום שוויון הזדמנויות בעבודה והם יהוו נדבך חשוב להטמעת השוויון ומיגור האפליה ויסייעו במימוש חזון הנציבות.  
 

חברי הועדה:  מומחים בתחומי פעילותה של הנציבות:- פרופ' גיא מונדלק, פרופ' פרנסיס רדאי, פרופ' דליה מור עו"ד ארנה לין. 
 

נציגי משרדי הממשלה:- הגב' חיה דסקל, נציגת משרד הרווחה והשירותים החברתיים , הגב' אשכנזי רותי, נציגת משרד האוצר, הגב' סולמני יפה, נציגת  משרד התמ"ת, עו"ד דן אורן, נציג משרד המשפטים, מר בנימין פפרמן, נציג משרד התמ"ת, גב' מרים שכטר, נציגת משרד החינוך. 
 

הגב' מרית דנון, נציגת הרשות לקידום מעמד האישה, הגב' ליאורה רופמן, נציגת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, גב' אהרון רות, יו"ר גמלאיות נעמ"ת.

נציגים של ארגונים העוסקים בקידום הזכויות לפי חקיקת השויון בעבודה; מר עואד יאסר, נציג עמותת סיכוי, עו"ד דן יקיר, נציג האגודה לזכויות האזרח, עו"ד תמיר עירית, נציגת קו משווה, עו"ד אודליה לוי- אטינגר, נציגת שדולת הנשים, ג'אפר פרח – נציג מוסאוא.  
 

נציגים של ארגוני מעסיקים:- מר עודי שינטל, נציג התאחדות תעשייני היהלומים, גב' טובה הילמן, נציגת לשכת ארגוני העצמאיים והעסקים בישראל- לה"ב.  
 
 

מניתוח הפניות הראשונות שהגיעו לנציבות שוויון בעבודה במשרד התמ"ת עד כה עולה כי 51% מסך הפניות הן על רקע אפליה בגין הריון בקבלה לעבודה, בתנאי עבודה ובפיטורין, 14% אפליה על רקע מגדר, 12% הינן אפליה על רקע גיל, רק 5% מסך הפניות הן אפליה רקע לאום. 
 

עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית  אמרה כי "אנו עובדים מול הגורמים הרלוונטיים במשק למיגור האפליה ולהטמעת שוויון בשוק העבודה. אני קוראת לציבור הרחב לפנות אלינו בכל מקרה של אפליה על מנת שיחד נחולל  שינוי. אני פונה גם לקהל המעסיקים במשק כדי שיגיעו אלינו בכל שאלה הנוגעת לשוויון בעבודה. כבר הוכח בעבר כי מקום עבודה רב גוני הוא מקום עבודה משגשג יותר ומשתלם גם למעסיק מבחינה כלכלית" .

 

המשך לכתבה נוספת בנושא שוויון הזדמנויות בעבודה

משרד התעשייה המסחר והתעסוקה - לשכת הדוברת.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net