לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי נטורופתיה
נטורופתיה היא שיטת ריפוי טבעית שמטרתה לרפא את האדם באמצעות מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. המילה נטורופתיה מקורה בשפה האנגלית nature path – דרך הטבע. לימודי נטורופתיה יכשירו את המטפל גם במקצועות מגע כגון שיאצו, רפלקסולוגיה, ועיסויים רפואיים למיניהם.

פורסם: 01/01/01 00:00

 לימודי נטורופתיה

 

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי נטורופתיה

על נטורופתיה ולימודי נטורופתיה

 

נטורופתיה היא שיטת ריפוי טבעית שמטרתה לרפא את האדם באמצעות מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. המילה נטורופתיה מקורה בשפה האנגלית nature path – דרך הטבע.

שורשי הרפואה הטבעית החלו עוד בימי הרמבלפני למעלה מ-800 שנה. הרמבשהיה רופא בעל שם עולמי והיה רופאו האישי של הסולטאן, נודע בתפיסתו אודות תזונה נכונה ואורחות חיים נבונים כדי לשמור על בריאות הגוף והנפש.

נטורופתיה דוגלת בפילוסופיה שהגוף מרפא את עצמו והמטפל בשיטה מסייע למטופל לאזן את עצמו. הנטורופת מסייע לאדם להתגבר על מחלות אקוטיות או כרוניות על ידי הסרת מכשולים חיצוניים (פתוגניים), מזון מזיק, מחסור בנוזלים, כושר גופני לקוי ובעיות נוספות. הנטורופת מנסה לזהות באמצעות הסימפטומים את מקור הבעיה ולגשת ישר לנקודה.

האבחון מתבצע במספר כלים, ביניהם: אבחון באמצעות גלגל העיןאירידיאולוגיה, אבחון באמצעות כף הרגל, הלשון והתסמינים הגופניים.

שיטות הטיפול ב-נטורופתיה הן רבות ומגוונות ותפקידן לתת תמיכה, חיזוק וריפוי לגוף ולנפש. תזונה נכונה היא הכלי המרכזי בו ישתמש הנטורופת. הוא ייתן המלצות תזונה וינסה להטמיע אותם במטופל כדי שיבין לקראת מה הוא הולך ואיזה שינוי הוא עומד לבצע בחייו. מלבד המלצות תזונה, הנטורופתים משתמשים הרבה בתוספי תזונה, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, אנזימי עיכול, פרחי באך ותוספים שונים.

לימודי נטורופתיה יכשירו את המטפל גם במקצועות מגע כמו שיאצו, רפלקסולוגיה, ועיסויים רפואיים למיניהם.

 

למה לבחור בלימודי נטורופתיה?

בשנים האחרונות אנו רואים אנשים רבים הסובלים מבעיות כרוניות נפוצות, אלרגיות, השמנת יתר, בעיות קשב וריכוז, אסטמה ומחלות לב שנואשו מן הרפואה המודרנית. הרפואה המערבית שולחת אותם הלוך ושוב עם מרשמים לתרופות כימיקאליות שמרגיעות אומנם את הסימפטום, אך לא פותרות את הבעיה ולעיתים קרובות גורמות לבעיות באיברים אחרים. אנו לא שוללים את הרפואה המערבית מצילת החיים, אך שילוב בין שני התחומים יכול להיות מושלם. מחד, מי שינהג לפי המלצות הנטורופתיה לא יצטרך לראות בית חולים, למעט מקרים של תאונות ומקרי חירום אחרים, ומאידך, הנטורופתיה יכולה לסייע בהתאוששות ממחלות ויצירת אורח חיים בריא שיאזן את הגוף מחדש.

המילה Doctor בלטינית פירושה מורה. על המרפא ללמד את המטופל לקחת אחריות על בריאותו ולתת לו דוגמה. אתם תהיו אלה שיקנו הרגלי תזונה, שתייה, מגע מרפא ויתנו את הצמחים הנכונים שיובילו אנשים לחיים של איכות. נטורופתים רבים יאמרו לכם שהם חיים בתחושה של שליחות וגם עושים פרנסה יפה.

 

      כמה זמן נמשכים לימודי נטורופתיה?

לימודי נטורופתיה נמשכים 4 שנים, כשבכל שנה מתקבלות נספר תעודות המאפשרות לכם לעבוד בתחומים אותם סיימת ללמוד. למשל, בשנה הראשונה תוסמכו לטפל בפרחי באך ודמיון מודרך, בשנה השנייה תוסמכו לטפל בשיאצו ואירידיאולוגיה, וכן הלאה. בסיום השנה הרביעית  מסיימי התוכנית המלאה תקבלו תעודת מטפל בנטורופתיה N.D. Diploma In Naturopathy

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי נטורופתיה

 

-          לימודי נטורופתיה במכללת גבעת וושינגטון

במכללה הסמוכה לעיר יבנה, מגוון תחומי לימודים הקשורים בהוראה בכלל וחינוך גופני בפרט. ביחידה ללימודי תעודה במכללה מתקיימים לימודי נטורופתיה. הלימודים נמשכים ארבע שנים. סביבת הלימודים בהחלט תואמת את תחום הנטורופתיה. המכללה טובלת בדשא ירוק וצמחייה, ועטופה בשקט ושלווה.

-          לימודי נטורופתיה במכללת רידמן

במכללת רידמן ששלוחותיה נמצאות בתל אביב, חיפה, באר שבע, ירושלים, טבריה ואילת מתקיימים לימודי נטורופתיה. במכללה לומדים את כל תחומי הרפואה המשלימה והיא משתפת פעולה עם אוניברסיטאות יוקרתיות בגרמניה, סין והודו.

-          לימודי נטורופתיה בסמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים הוותיקה, מתמקדת אומנם בהוראה, אך במקום יחידה מפותחת מאוד ללימודי תעודה כשמרכזה לימודי רפואה משלימה. החוגים המרכזיים הם החוג ללימודי נטורופתיה וללימודי רפואה סינית מסורתית. לימודי נטורופתיה בסמינר הקיבוצים נמשכים ארבע שנים, כשהתוכנית היא בהיקף של 2,500 שעות + 390 שעות עבודה קלינית.

 

 מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי נטורופתיה ?

אם תחום לימודי הומיאופתיה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

פורטל לימודים וקריירה

המשיכו ולמדו עוד על  קורס נטורופתיה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net