לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי הומיאופתיה
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש.

פורסם: 16/03/09 20:10

 לימודי הומיאופתיה

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי הומיאופתיה 

על הומיאופתיה ולימודי הומיאופתיה

 

כל מי שלמד תנ"ך מכיר את הסיפור על משה רבנו, בני ישראל ונחש הנחושת. למי שלא מכיר, הרי תזכורת קצרה. " וַיְשַׁלַּח ה' בָּעָם אֵת הַנְּחָשִׁים הַשְּׂרָפִים וַיְנַשְּׁכוּ אֶת הָעָם וַיָּמָת עַם רָב מִיִּשְׂרָאֵל...וַיֹּאמֶר ה' אֶל מֹשֶׁה עֲשֵׂה לְךָ שָׂרָף וְשִׂים אֹתוֹ עַל נֵס וְהָיָה כָּל הַנָּשׁוּךְ וְרָאָה אֹתוֹ וָחָי. וַיַּעַשׂ מֹשֶׁה נְחַשׁ נְחֹשֶׁת וַיְשִׂמֵהוּ עַל הַנֵּס וְהָיָה אִם נָשַׁךְ הַנָּחָשׁ אֶת אִישׁ וְהִבִּיט אֶל נְחַשׁ הַנְּחֹשֶׁת וָחָי. (במדבר כ"א ד-ט)

מפסוקים אלה ניתן להבין כי עם ישראל לוקה במגיפה קשה בעקבות הכשות נחשים, אך בהמשך, בניגוד לכל המצופה, דמות הנחש היא שגם מרפא אותו. במילים אחרות: דומה בדומה ורפא. משה הוא למעשה ההומיאופת הראשון.

לפי תורת הריפוי בהומיאופתיה, כל החומר  שעלול לייצר סימפטומים אצל אנשים בריאים יכול לרפאם באנשים בעלי אותם סימפטומים.

הומיאופתיה היא שיטת ריפוי שהחלה את דרכה הרשמית בעולם המערב במאתיים השנה האחרונות. השיטה פותחה בגרמניה והרופא הגרמני ד"ר סמואל הרמן הוא שמפתח אותה. מלבד עקרון הדומה בדומה ירפא, הומיאופתיה היא שיטת ריפוי הלוקחת בחשבון את האדם כיחידה אורגנית של גוף ונפש וגישת הריפוי היא הוליסטית – מלאה.

לא מתרכזים בסימפטומים אלא בשורש הבעיה. התרופות בהומיאופתיה נקראות רמדיס והן מורכבות מצמחים, חומרים טבעיים, מינרלים וגם בעלי חיים.  

 החומר שבו נעשה שימוש עובר דילול , כך מושג ריפוי ללא תופעות לוואי. רוב הרמדי מורכבת למעשה ממים, כך שהחומר נכנס לגוף ברמתו האנרגטית בלבד. כך עובדת הומיאופתיה.

 

   למה לבחור בלימודי הומיאופתיה?

      תרופות הומיאופתיות פותרות את הבעיה מן השורש ואינן מתרכזות בסימפטום, כך שאם אתם רוצים להיות מטפלים אמיתיים המסוגלים לראות את התמונה כולה ולעבוד על פיה, הומיאופתיה היא התחום בשבילכם. אתם עוזרים למטופל לעורר את כוחות הריפוי הטמונים ובכך מסייעים לו לשוב לרמת בריאות תקינה נפשית, ופיזית.

מרפאים הומיאופתיים טובים, שואבים סיפוק רב מן העובדה שהם מצליחים לפתור אנשים מסבל שרבים אחרים לא הצליחו בכך. מלבד הסיפוק, מרפא טוב משתכר היטב ויכול לעשות למחייתו.

בלימודי הומיאופתיה לומדים בין היתר, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה ותחומים נוספים.
בסיום לימודי הומיאופתיה, במידה ועמדתם בכל התנאים, תוכלו לעבוד כהומיאופתים באופן עצמאי או במרפאות לרפואה משלימה ובקופות החולים.

 

כמה זמן נמשכים לימודי הומיאופתיה?

הומיאופתיה קלאסית לומדים 4 שנים אקדמאיות שבסיומם מקבלים תעודת הומיאופת המוכרת על ידי האגודה הישראלית ל-הומיאופתיה קלאסית. אם אתם רופאים או בעלי מקצוע טיפולי אחר, תלמדו שנתיים.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי הומיאופתיה

 

הומיאופתיה קלאסית ניתן ללמוד במספר מקומות. בניהם:

-          לימודי הומיאופתיה בקולג' לרפואה משלימה

במכללה בית ספר להומיאופתיה. בית הספר וותיק ופועל כבר למעלה משני עשורים. התוכנית מוכרת על ידי האגודה להומיאופתיה קלאסית בישראל. הלימודים נמשכים כארבע שנים אקדמאיות. לבעלי מקצוע טיפולי יימשכו הלימודים שלוש שנים. למכללת אלבאום שלוחות ברחבי הארץ- תל אביב, ירושלים, חיפה, נס ציונה.

-          לימודי הומיאופתיה במכללת מדיקולג' המכללה לרפואה משלימה

בבית הספר מגוון רחב של לימודי תעודה בתחום הרפואה המשלימה. בין התחומים ניתן ללמוד נטורופתיה, ריפוי בצמחים, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי, שיאצו, פסיכותרפיה הוליסטית, פרחי באך, הומיאופתיה ועוד.

-          לימודי הומיאופתיה בבית הספר להומיאופתיה קלאסית בחיפה

מוסד זה מיועד ללימודי הומיאופתיה בלבד. תנאי הקבלה הם 12 שנות לימוד ידיעת השפה האנגלית, ראיון קבלה וקיים יתרון לבעלי רקע טיפולי. בשנתיים הראשונות לומדים יום אחד ארוך בשבוע ובשנים השלישית והרביעית יום לימודים נוסף פעם אחת בחודש.

 

רוצים לשמוע עוד על לימודי הומיאופתיה ?

אם תחום לימודי הומיאופתיה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net