לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי אירידולוגיה
מתעניינים בלימודי רפואה משלימה? לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש.

פורסם: 01/01/01 00:00

לימודי אירידולוגיה

 

על אירידולוגיה ולימודי אירידולוגיה

על העובדה כי העיניים הן הראי של הנפש אין עוררין. ביטויים כמו "יש לו עיניים טובות" , או "עיניה מביעות שובבות", הם חלק מהלקסיקון של כולנו. אבל, האם מלבד אופיו של אדם ניתן לאבחן את מצבו הפיזי, המנטאלי וגם הנפשי על פי התבוננות בגלגל עיניו.

ובכן, על פי תורת האירידולוגיה התשובה היא כן.  

אירידולוגיה היא שיטת אבחון המתבססת על התבוננות בקשתית העין. ההיסטוריה של השיטה מגיעה עד לימי המקרא וממשיכה לטיבט. לעולם המערב הגיעה האירידולוגיה ב-1865, לגמרי במקרה, כאשר פון פיזקלי בן ה-8 פוגש בינשוף במהלך טיול בשדה.

במהלך מרדפו אחר הינשוף, נפצעה הציפור בעלת העיניים הגדולות ברגלה. פון הצעיר והסקרן טיפל בה במשך מספר שבועות כשבמהלכם הוא מבחין בשינויים המתפתחים בעין הינשוף. הוא רואה קו שחור וסביבו סיבים לבנים המעידים על פגיעה וטראומה באזור הרגל. היום אנו יודעים שסימנים אלה אופייניים למצבי שבר.

כעבור 20 שנה הפך פיזקלי לרופא ושילב את שיטת באבחון דרך גלגל העין לאחר שהבחין שמטופליו מפתחים סימנים שונים  בקשתית. פון יוצר מפה בסיסית המחלקת את קשתית העין לאזורים בגוף.

באופן כללי ביותר, חלק העליון של הקשתית מייצג את הראש ואיבריו. החלק התחתון מייצג חלקים מהאגן ומטה והחלק המרכזי את מערכת העיכול הנמצאת סביב האישון. גם לאישון תפקיד חשוב והוא מראה את מצבה של מערכת העצבים המרכזית.

 

למה לבחור בלימודי אירידולוגיה?

כיום, כשמדברים על אירידולוגיה מתכוונים לאירידולוגיה מודרנית שכיום חוגגת 150 שנה . המשך פיתוחה של השיטה נזקף דווקא לזכותם של רופאים כירורגים שעקבו אחרי מטופליהם לפני ואחרי ניתוחים והופתעו לגלות כי קיים קשר הדוק בין מטופלים שסבלו ממחלה דומה לסימנים שהתפצחו בעיניהם של אותם חולים. לדוגמא, חולים שסבלו מבעיות כבד פיתחו סימנים חומים בקשתית העין ובנוסף סימנים על האזור המייצג את הכבד בעין.

כיום אירידולוגיה הוא תחום מפותח מאוד בארצות המערב וגם כאן בישראל.

שיטת האירידולוגיה היא כלי אבחון מן המעלה הראשונה לכל מטפל בכל תחום. לפי השיטה אפשר לאבחן את מצבו הבריאותי של האדם ,חסינותו בפני מחלות, חולשות גנטיות, חולשות נרכשות, המקור לבעיותיו או לסימפטומים שלו.

כמו כן, ניתן לזהות את נטיותיו של המטופל למחלות כמו אנמיה, לחץ דם, כולסטרול, עייפות כרונית, תפקוד מערכת העצבים ועוד.

בהתאם לתוצאות הבדיקה האירידולוגית, מתאם המטפל את אמצעי הטיפול המתאים ביותר למטופל. האמצעים יכולים להיות צמחי מרפא, תזונה ותוספים, פרחי באך, הומיאופתיה ועוד.

המאבחן באירידולוגיה משתמש הדרך כלל במצלמה מתקדמת ובפנס. המאבחנים בעלי הניסיון מסתפקים בזכוכית מגדלת ופנס.

 

כמה זמן נמשכים לימודי אירידולוגיה?

לימודי אירידולוגיה נמשכים בדרך כלל כמאה שעות המתפרסות על שנה אחת במכללות השונות.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי אירידולוגיה

 

לימודי אירידולוגיה מתקיימים במכללות לרפואה משלימה ברחבי הארץ. הקורסים הם בדרך כלל בין 25- 30 מפגשים . כל מפגש יהיה בן 3 שעות. בין המכללות המלמדות אירידולוגיה:

קורס אירידולוגיה במכללת ושינגטון

קריית החינוך גבעת ושינגטון משתרעת על פני שטח של כ- 200 דונם יפים ומטופחים. בכפר גרות כ-70 משפחות ועוד כ-600 תלמידות וסטודנטים.

בקמפוס ספרייה אקדמית, מרפ"ד, מרכז ללימודי מחשב, מעבדה לפיזיולוגיה של המאמץ, אולמות, מגרשי ספורט, ברֵכת שחייה מקורה, אמפיתיאטרון ומעונות לתלמידות וסטודנטים.

לימודי אירידולוגיה בסמינר הקיבוצים

במכללה הנמצאת בתל אביב, מגוון תחומי לימוד בתחום הרפואה המשלימה. בין היתר לומדים במקום רפואה סינית מסורתית, שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה נטורופתיה, ועוד. לימודי אירידולוגיה נכללים במסלול להכשרת נטורופתים.

לימודי אירידולוגיה במכללת מהות

מכללת מהות הוקמה בשנת 1993, ומטרתה להכשיר מטפלים מקצועיים, בתחום הרפואה המשלימה בדגש על יחס אישי. המכללה פועלת בחסות מרכז ההשתלמויות בר-אילן. כל קורסי הלימוד ומורי המכללה הינם בפיקוח ובחסות מרכז ההשתלמויות. בוגרי המכללה יזכו לתעודה מטעם מהות ומרכז ההשתלמויות בר-אילן.

 

רוצים לשמוע עוד על לימודי אירידולוגיה ?

אם תחום לימודי רפלקסולוגיה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

AllCareers הכל על לימודים וקריירה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net