לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי פרחי באך
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 16/03/09 21:38

לימודי פרחי באך

על פרחי באך ולימודי פרחי באך

 

פרחי באך היא שיטת טיפול טבעי בתרופות המופקות מתמציות פרחים. בתחילת המאה ה-20, פיתח ד"ר אדוורד באך, שהיה רופא מנתח והומיאופת אנגלי שגדל בעיר ברמינגהם, שיטת ריפוי חדישה.

באמצעות תמציות שהופקו מפרחים הוא גילה שניתן לאזן את נפש האדם ולגשר בין פערים שבין הגוף והנפש. מחקר הפרחים של ד"ר באך נמשך מספר שנים. הוא היה יוצא לשדות הפרחים שבאזור העיר וויילס ושם החל את מסעו. הוא התמקד בפרחים בלבד ולא בצמחים אחרים.

בשעות הבוקר המוקדמות היה אוסף ד"ר באך את הטל שהצטבר על הפרחים בשעות הלילה ובשילוב עם ברנדי הפיק את תמציותיו.

התפיסה שליוותה את מחקרו של באך היא האידיאולוגיה שמלווה את כל תחום הרפואה המשלימה: קיים קשר רב בין בעיות נפשיות למחלות פיזיות. אם נפתור את המקור הנפשי מנטאלי נוכל לטפל בבעיה הפיזית בצורה יעילה הרבה יותר.

עקרון העבודה של פרחי באך הוא חדירה לשדה האנרגטי הרוטט בכל אחד מאיתנו ושינוי התנודות עד לאיזון המצב בו אנו נמצאים.

 

למה לבחור בלימודי פרחי באך?

באך מצא 38 פרחים במחקרו , שכל אחת מהן מתאימה למצב נפשי או טיפוס מסוים אחר. התמציות נועדו לטפל בבעיות כמו פחד, חוסר ביטחון, דאגת יתר, אדישות, ייאוש עמוק, דיכאון, עינוי מנטאלי, חוסר אסרטיביות, חוסר סבלנות, בעיות קשב וריכוז ועוד.

תמציות פרחי באך הם כלי טיפולי מצוין לכל מטפל ויכולים לתת פתרון מנטאלי, ריפוי וסיוע בתהליכי החלמה למבוגרים, צעירים, ילדים, פעוטות, וגם חיות וצמחים.

הפרחים בטוחים לשימוש ואין חשש לעבוד איתם גם עם תינוקות בני יומם. לעיתים, כשנמצאים בתחילת תהליך הריפוי, ייתכנו ריאקציות גופניות או נפשיות כמו, שינה מרובה, חלומות, נזלת, וכד', אך אלה ימשכו מספר שעות או ימים ספורים והם חלק מתהליך הניקוי והריפוי. הריאקציה היא תוצאה של התנגדות הגוף לשינוי שעובר עליו.

אחד השימושים הקלאסיים של פרחי באך הוא בעיות קשב וריכוז אצל ילדים. כיום נוהגים לטפל בנושא זה בהתרכזות בסימפטום על ידי מתן ריטאלין. תרופה זו גור הפרעות שינה, התמכרות, חוסר תיאבון ועוד. שימוש בפרחי באך לעומת זאת נותן פיתרון טבעי ועדין לבעיה.

לימודי פרחי באך ייתנו לכם אפשרות לסייע למגוון רחב של אוכלוסיות, כולל בני ביתכם וקרובי משפחה, וגם להתפרנס או אפילו להשלים הכנסה בצורה יפה תוך כדי הנאה מהתהליך ושאיבת סיפוק רב מהתוצאות.

 

כמה זמן נמשכים לימודי פרחי באך?

 

בכל המכללות לרפואה משלימה מתקיימים לימודי פרחי באך, כשזמן הלימודים הממוצע הוא שנת לימודים אקדמאית הכוללת בין 25-30 מפגשים בני שעתיים. ישנם אנשים המלמדים פרחי באך באופן פרטי.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי פרחי באך

 

ניתן ללמוד טיפול באמצעות פרחי באך, שבסיומו תקבלו תעודת מטפל, בכמה מכללות, ביניהן:

-           סדנת פרחי באך במדרשת שמרון

התמציות – כיצד הן פועלות? הטיפול בתמציות, ריאקציה,
מתי אסור לטפל בתמציות?  זמן פעילות התמצית.
אחסון התמציות, אופן רקיחת התמציות, באילו מצבים התמציות לא עובדות? כל זאת ועוד...

 

-           קורס פרחי באך במכללת ושינגטון

 מאפיינים והתנהגות של כל אחת מהדמויות שמייצג ד"ר באך.  למידה של 38 התמציות באמצעות כלים שונים: תשאול, אבחון, בנית פורמולות והרכבתן. 

 

 

-          לימודי פרחי באך במכללת רידמן

ניתן ללמוד פרחי באך במכללת רידמן שסניפיה נמצאים בתל אביב, חיפה, באר שבע, ירושלים, טבריה ואילת. במכללה לומדים את כל תחומי הרפואה המשלימה והיא משתפת פעולה עם אוניברסיטאות יוקרתיות בגרמניה, סין והודו.

 

-          לימודי פרחי באך במדיקולג' (מדיסין) – המכללה לרפואה משלימה

בקורס ילמד כיצד להתמודד עם הבעיות הרגשיות והנפשיות שיוצרות את המחלה. כיצד להחזיר את ההרמוניה והאיזון לנפש האדם. הכרת הפילוסופיה של ד"ר באך ואת האדם שמאחורי הפילוסופיה. בוגרי הקורס יקבלו תעודת מטפל בפרחי באך.

 

-          לימודי פרחי באך במכללת מירב

בית הספר לרפואה משלימה בשיתוף מכבי טבעי, שייך ליחידה ללימודי המשך של האוניברסיטה הפתוחה. במכללה ניתן ללמוד רפואה סינית, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי, קינסיולוגיה, סוג'וק, פרחי באך ועוד. המסיימים את קורס פרחי באך והעומדים בדרישות יקבלו אישור על לימודיהם מטעם ביה"ס מירב - ביה"ס לרפואה משלימה. משך הקורה הוא 80 שעות.

 

רוצים לשמוע עוד על לימודי פרחי באך ?

אם תחום לימודי פרחי באך מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

 

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

 צוות אתר לימודים וקריירה

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net