לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי רפואה סינית
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד רפואה סינית.

פורסם: 16/03/09 21:44

 לימודי רפואה סינית

 

על רפואה סינית ו לימודי רפואה סינית

 

רפואה סינית מסורתית היא שיטת ריפוי עתיקת יומין, שהעיקרון הבסיסי שלה הוא התבוננות בגוף האדם מתוך נקודת הנחה שהוא חלק בלתי נפרד מהעולם סביבו. ככזה עליו לחיות בהרמוניה עם הטבע וחוקיו. כמו שהעולם נמצא בתנועה אין סופית ומשתנה כל העת: היום והלילה, הקיץ, החורף, הסתיו והאביב, כך האדם הוא יצור דינאמי המתאים את עצמו לטבע ובנוי ממש כמוהו מחמישה אלמנטים : אדמה, מתכת, אש, עץ ומים.

חלק נכבד מן התיאוריות של הרפואה הסינית נשען על הספר "הקיסר הצהוב". הספר ערוך בצורה של שאלות ותשובות בין הקיסר הצהוב לרופא החצר שלו ויועציו ומפרט את גורמי המחלות, שיטות טיפול בהן והדרך לשמירת הבריאות בהתאמה עם גורמי הטבע והיקום.

ברפואה הסינית מספר רב של שיטות אבחון וטיפול. האבחון מתבצע במספר שיטות:

-          אבחון באמצעות הלשון

-          אבחון באמצעות דופק

-          אבחון באמצעות מגע. בעיקר בשיאצו, על ידי אבחנת גב ובטן.

שיטות בטיפול ברפואה הסינית כוללות טיפולי מגע כמו שיאצו וטווינה, צמחי מרפא, דיקור במחטים, כוסות רוח, טיפולים במוקסות (מחממים), הקזות דם, תזונה סינית ופעילות גופנית מונעת מחלות כמו טאי צ'י, צ'י גונג ועוד.

גם לרפואה הסינית עניין באיזון גופו ונפשו של המטופל על ידי פתיחת ערוצים, שחרור סטגנציות, ואיזון בין חום לקור, לחות ויובש.

למה לבחור בלימודי רפואה סינית?

אם בעבר רפואה סינית הייתה תחום שלא רבים נטו להתייחס אליו ברצינות במדינות המערב, הרי שהיום תחום זה צבר תאוצה מטאורית. מטופלים רבים שחו את השיטה חוו הצלחות בכל התחומים, החל מן התחום האורטופדי ועד לבעיות פריון ואין אונות.

היתרון בלימודי רפואה סינית הוא בכך ששוב, גם כאן, תלמדו למצוא את המקור לבעיה ולא להתרכז בסימפטום בלבד. בדרך זו תזכו לסייע למטופלים רבים.

העדות המשמעותית ביותר למיסודו של תחום הרפואה הסינית והודאת רפואת המערב ביעילותה של הרפואה הסינית, היא העובדה כי כל קופות החולים מחזיקות היום מטפלים ברפואה סינית ומפנים אליהם מטופלים בצורה שוטפת.

כמו בכל מקצועות הרפואה, גם ברפואה הסינית מלבד היותו מקצוע מרתק שמפגיש אותך עם אנשים ממגוון אוכלוסיות ונותן לך אפשרות לסייע ולתמוך בבריאותם של רבים, קיימת אפשרות לפתח קריירה מכובדת ומעניינת. כל שצריך הוא רצון, סקרנות, חזון והתמדה.

בסיום לימודי רפואה סינית תקבלו תואר  (Traditional Chinese Medicine)   TCM ברפואה סינית.

 

      כמה זמן נמשכים לימודי רפואה סינית?

כדי להיות רופא סיני עליך ללמוד ארבע שנים אקדמיות. לימודי רפואה סינית מתקיימים במכללות השונות ובמהלכם לומדים אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פילוסופיה של הרפואה הסינית, מקצועות מגע כמו טווינה ושיאצו, כוסות רוח, דיקור, צמחי מרפא ועוד.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי רפואה סינית

 

-          לימודי רפואה סינית בסמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים הוותיקה, מתמקדת אומנם בהוראה, אך במקום יחידה מפותחת מאוד ללימודי תעודה כשמרכזה לימודי רפואה משלימה. בין החוגים המרכזיים הוא החוג ללימודי רפואה סינית מסורתית.

-          לימודי רפואה סינית במירב- בית הספר לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר עובד בשיתוף עם מכבי טבעי. מדובר בבית ספר ללימודי רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, ורפואה הוליסטית, הנותן מגוון מסלולים, קורסים, ולימודי תעודה בתחומים רבים. אחד החוגים המרכזיים והמשמעותיים ביותר במירב הוא החוג ללימודי רפואה סינית. הלימודים אורכים 4 שנים.

-          לימודי רפואה סינית במכללת רידמן

אחד מבתי הספר הוותיקים לרפואה משלימה בישראל, המתמחה בעיקר ברפואה סינית. הלימודים מושתתים על תכניות לימודי רפואה סינית של אוניברסיטת צ’אנגדו, אחת משלוש האוניברסיטאות הגדולות בסין. ניתן לבצע התמחות בישראל או בסין. ההתמחות בסין מתבצעת בבית חולים אוניברסיטאי.

 רידמן מאפשר לכם להמשיך ל B.A. וM.A ברפואה סינית.

-          לימודי רפואה סינית בקולג' לרפואה משלימה

מדובר באחת המכללות הוותיקות לרפואה משלימה בארץ.המכללה מציעה גם לימודים אקדמאיים בתחומי שונים ברפואה המשלימה - מסלול לימודים לתואר ראשון בארבעה תחומים בשיתוף עם Mercy College New York, ונותנת חשיבות רבה לסטאז' קליני. שלוחותיו של המוסד נמצאות ברמת אפעל ובטכניון בחיפה.

-          לימודי רפואה סינית במדיקולג' (מדיסין) – המכללה לרפואה משלימה

תחומי הלימוד: רפואה סינית, פילוסופיה סינית, רפואה מערבית, נקודות דיקור ותפקודי נקודות, העשרת תנועה, צמחי מרפא ומקצוע מגע. משך הלימודים 8 סמסטרים הנפרשים על פני 4 שנים.

אם תחום לימודי רפלקסולוגיה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

 

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

 צוות קריירה ולימודים Allcareers

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net