לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי ארומתרפיה
לימודי ארומתרפיה - לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את מקצועות הרפאוה האלטרנטיבית.

פורסם: 16/03/09 21:54

 לימודי ארומתרפיה

 

על ארומתרפיה ולימודי ארומתרפיה

ארומתרפיה היא אומנות הריפוי באמצעות שמנים אתריים. המילה ארומה היא ריח ותרפיה משמעותה ריפוי.

השימוש בשמנים ארומתיים לטיהור הגוף והנפש ויצירת אווירה מתאימה באוויר, החל כבר לפני למעלה מ-3000 שנה. עוד בזמן התנ"ך אנו יודעים על מלכים שנמשחו בשמנים כאלה ואחרים, את בית המקדש טיהרו בבשמים, ביניהם המור והלבונה. נכון, אז לא קראו לזה ארומתרפיה אבל שם זה התחיל. שמני מרפא מוזכרים בתנ"ך לא פחות מ-188 פעם. המצרים הקדמונים השתמשו בהם למטרות פולחן, חניטת מלכים, ריפוי ובישום.

במשך אלפי שנים היו סגולות המרפא של צמחים, עשבים ועצים מסוימים ידועות בתרבויות עתיקות ברחבי העולם. אנשים אלה גילו כי שמנים אתריים המופקים מהצומח משפיע עליהם בדרכים שונות. הם נעשים רדומים, עליזים, רגשניים, רגועים, או רוחניים יותר בזמן הרחת השמנים או סיכתם.

כיום, מוכיח המחקר המדעי המודרני כי לשמנים המופקים מן העצים, הפרחים והצמחים השונים תכונות מחטאות, מרגיעות, קוטלות חיידקים, מחדשות תאים, מאזנות, ממריצות, מעוררות את המערכת החיסונית ועוד.

איך זה עובד ?

מולקולות הריח עוברות כאיתות דרך המערכת העצבית אל המערכת הלימבית ששולטת בזיכרונות, באינסטינקטים ובתפקידים חיוניים אחרים בגופנו. בתגובה מפריש המוח חומרים כימיים שמתקשרים עם מערכת העצבים על מנת להרגיע, לעורר או לבצע פעולות אחרות.

 

למה לבחור בלימודי ארומתרפיה?

אם מקצוע הטיפול זורם בעורקים שלכם, ואתם מעוניינים להיחשף לעולם ומלואו שמשלב ידע בתחום הצומח, וריפוי בני אדם באמצעות שמנים, ארומתרפיה היא התחום שלכם.

במוסדות הלימוד המכשירים אתם להיות מטפלים בארומתרפיה, תלמדו כיצד מפיקים את השמנים, מה הם תכונותיהם, כיצד לשלב ביניהם, באילו צורות ניתן להשתמש הם וכיצד להתאימם למטופלים שלכם.

אתם תכינו תרכובות של שמנים, משחות ותמציות הרחה שישמשו לעיסויים, אמבטיות, משחות ומבערים.

אתם תשתמשו בשמנים בבית ותתנסו בהם בעצמכם כשאתם נותנים לקרובים אליכם לחוות את החוויה. השמנים האתריים עובדים מצוין ואתם תשאבו סיפוק רב כשתראו כמה עזרה אתם נותנים לאנשים. כמובן שאם תתמחו בתחום, תוכלו להתפרנס ממנו בצורה יפה מאוד.

 

כמה זמן נמשכים לימודי ארומתרפיה?

לימודי ארומתראפיה נמשכים בדרך כלל כשנת לימודים אקדמאית אחת. נערכים בין 25-30 מפגשים של כשעתיים כל אחת. בסיום הלימודים, אם תעמדו בדרישות, תקבלו תעודת מטפל בארומתרפיה מטעם המוסד המלמד.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי ארומתרפיה

לימודי ארומתרפיה במכללת רידמן

ניתן ללמוד ארומתרפיה במכללת רידמן שסניפיה נמצאים בתל אביב, חיפה, באר שבע, ירושלים, טבריה ואילת. במכללה לומדים את כל תחומי הרפואה המשלימה.

לימודי ארומתרפיה במכללת מירב

בית הספר לרפואה משלימה  שייך ליחידה ללימודי המשך של האוניברסיטה הפתוחה. במכללה לומדים רפואה סינית, נטורופתיה, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי, שיאצו, ארומתרפיה, טווינא ועוד. המסיימים קורס ארומתרפיה שעמדו בדרישות יקבלו אישור על לימודיהם מטעם ביה"ס מירב - ביה"ס לרפואה משלימה. משך הקורה הוא 80 שעות.

לימודי ארומתרפיה בסמינר הקיבוצים

המכללה הוקמה ב-1939 והיא עוסקת בעיקר בהכשרת עובדי חינוך והוראה. כיום במכללה ישנה יחידה גדולה ללימודי תעודה, כשהמכללה לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים הוא חלק מרכזי בה. במסגרת לימודי הנטורופתיה לומדים גם ארומתרפיה, אך אפשר לקחת את הקורס בנפרד. הלימודים מוכרים על ידי האיגודים המקצועיים בתחום.

 

רוצים לשמוע עוד על לימודי ארומתרפיה ?

אם תחום לימודי ארומתרפיה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי רפואה משלימה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

 

למידע נוסף בנושא בקרו באתר של מכללת ושינגטון:

קורס ארומתרפיה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net