לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי הנדסת מכונות
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 18/03/09 19:51

 לימודי הנדסת מכונות

 

על הנדסת מכונות ולימודי הנדסת מכונות

 

לעיתים בשיחות בין החבר'ה, חוזרת על עצמה הקביעה כי המכונות עומדות להחליף את בני האדם. אנחנו, באופן כללי, חולקים על הקביעה הזו וטוענים שאין תחליף לאיכות האנושית, אך אם יש לכם חששות כאלה, בואו ללמוד הנדסת מכונות. למה ? כי את אלה שבונים ומתקנים את המכשירים והמכונות, אף אחד לא יחליף...

הנדסת מכונות עוסקת בכל מה שקשור בלימוד,תכנון, פיתוח, ייצור, בדיקה, תיקון ואחזקה של מערכות מכאניות מכל הסוגים ובכל תחומי התעשייה הקלה והכבדה. זה יכול להיות ציוד ביתי קל דרך מכשור רפואי עדין ומתקדם, עד ציוד מכאני הנדסי כבד שנמצא בשטח.

לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון כוללים תחומים רחבים, שכולם נחוצים לכם כדי להבין מערכות טכנולוגיות ומכאניות.

בהתחלה תלמדו את מקצועות היסוד אתם מכירים מהתיכון רק ברמה גבוהה יותר. פיזיקה, כימיה, מחשבים ומתמטיקה יהיו לחם חוקכם בסמסטרים הראשונים. בהמשך לימודי הנדסת מכונות תכירו את תחום התרמודינאמיקה, המכאניקה והמכאניקה העדינה, האלקטרוניקה, אווירונאוטיקה, הנדסת חומרים, הנדסה אזרחית ועוד. עוד תלמדו בקרת איכות, בטיחות וגהות, הנדסה תעשייתית, ניהול וקורס בסיסי בכלכלה.

בסיום הלימודים, תוצג עבודת גמר. הנדסאים שרוצים להמשיך לתואר ראשון בהנדסת מכונות יקבלו פטורים מקורסים רבים וזמן הלימודים יתקצר עבורם.

 למה לבחור לימודי הנדסת מכונות ?

לימודי הנדסת מכונות מכשירים אתכם  לתחום בו הדרישה רבה ולעולם לא נפסקת. ככל שהמכשור מתקדם, כך גם כמות כוח האדם, איכותו ומיומנותו עולה גם היא. אין ספק ששילובכם במשק הוא רק עניין של זמן.

העניין בעבודה רב. לתכנן, לפתח ולייצר מערכות מכאניות כמו מערכות מיזוג אוויר, מכונות ייצור, רובוטים לתעשייה, מנועים , מכשור רפואי ומכשירים ביתיים, זה מעניין. פרויקט כזה יכול להימשך תקופה ארוכה וחווית היצירה, שיתוף הפעולה עם יתר חברי הצוות וההתקדמות היומיומית עד למוצר מוגמר והסיפוק שבא בעקבותיו, נותנים תחושה טובה.

 תוכלו להשתלב במפעלים וחברות במגזר הציבורי או הפרטי. תוכלו להיות יועצים חיצוניים או מטעם ולנהל מחלקות ייצור בארגונים גדולים כמו התעשייה הצבאית למשל.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת מכונות ?

לימודי הנדסת מכונות נמשכים 4 שנים, בסיומם תקבלו תעודת BSc המוכרת מטעם מה"ט – המכון להכשרה טכנולוגית בישראל. תנאי הקבלה הם 560 ציון פסיכומטרי ותעודת בגרות. גם 3 י"ל במתמטיקה יספיקו.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי הנדסת מכונות

 

-          המכללה האקדמית להנדסה אפקה

לימודי הנדסת מכונות במכללה שנמצאת בעיר תל אביב, מתקדמים ומוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומה"ט.

הלימודים לתואר ראשון בהנדסת מכונות ומערכות במכללה נמשכים 4 שנים במסלול רגיל. אם אין לכם זמן במהלך היום, תוכלו להשתלב במסלול לימודי ערב שיימשכו 5 שנים.

-          הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל

מדובר באחד מן המוסדות המוכרים והמוערכים ביותר בתחום ההנדסה, המדע והטכנולוגיה בישראל. אגב, גם בעולם הוא זוכה להערכה רבה. לימודי הנדסת מכונות בטכניון הנמצא בחיפה הם מתקדמים, מגוונים וכוללים הרבה עבודה מעשית. מי שיוצא עם תעודת BSc  מהטכניון בהחלט פותח לעצמו דלתות בתעשיית ההייטק, במפעלים, חברות והתעשייה הטכנולוגית בישראל בעולם.

-          מכללת אורט בראודה

-          נמצאת בכרמיאל ומקיימת לימודים לתואר ראשון בהנדסת מכונות. הלימודים במכללה מגוונים וכוללים גם הנדסת חומרים פלסטיים, מכטרוניקה, וביו חומרים. הנדסאים יקבלו הקלות רבות.

-           תכן וייצור, חומרים פלסטיים ועיבודם, מכטרוניקה וביו חומרים.

-           הלימודים מוצעים גם להנדסאים המוזמנים להשתלב בלימודי תואר ראשון וליהנות מפטורים, הקלות והכרה בלימודים קודמים.

קיימות מכללות נוספות בהן לימודי הנדסת חומרים.

 

רוצים לדעת עוד על לימודי הנדסת מכונות?

אם תחום לימודי הנדסת מכונות מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי הנדסה ומדעים מדויקים, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

 

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים...

צוות קריירה ולימודים - AllCareers

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net