לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי גישור
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 23/03/09 21:28

 לימודי גישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי גישור

על גישור ולימודי גישור

תחום הגישור הינו קרוב לוודאי אחד מתחומי העשייה העתיקים בעולם. משחר ההיסטוריה היו קיימים חילוקי דעות בין אנשים, סכסוכים על רקע כלשהו ואי הסכמות. תמיד היה קיים בנמצא גורם אחד, בר סמכא, כזה שהיו כולם סומכים עליו, שהיה שומע את שני הצדדים ועוזר לפתור חילוקי דעות בצורה מוסכמת על כולם, מעין שופט אך ללא סמכות קביעה זולת הסכמה הדדית של שני הצדדים לקבל את עצתו. ימי התלמוד העליזים מעלים על נס את עקרון הגישור שנשאר אלפי שנים כמעט ללא שינוי מהותי. תחום הגישור כיום לא נועד רק לאלו שיש להם השכלה משפטית או מעשית בתחום עריכת הדין. למעשה התחום פתוח כמעט לכל מי שרוצה לעסוק בו. העיקרון המנחה את התחום הוא טובת כל הצדדים. כאשר רוצים להימנע ממשפט שקובע בדרך כלל לטובת צד אחד בלבד. המגשר עובד בדרך כלל בנושאים שעלולים להתברר בבית משפט ויש רצון של הצדדים להימנע מבזבוז זמן וכסף בערכאות משפטיות, ולסמוך על החלטה של גורם ניטראלי במקרה זה המגשר.

למה לימודי גישור?

לימודי גישור נועדו בעצם לאלו שיש להם יכולת להקשיב, יכולת לחשוב ובעיקר יכולת לתת פתרון הגיוני ובעל צדק. יכולותיו של מגשר הן בעצם רב תחומיות. מגשר טוב יידע לתת לצדדים הרגשה שהוא פועל לטובת כל הצדדים באותה מידה, יידע להשתמש בלא מעט פסיכולוגיה ויחסי אנוש, כושר שכנוע ועוד תכונות אופי שיוכלו לתת לאנשים בטחון ביכולותיו. הקריטריונים לאלו הרוצים לעסוק בגישור, ולקבל תיקים מבתי משפט או פרטים המעוניינים להסדיר את ענייניהם, הינם קורס נלמד של כ 40 שעות אקדמיות, השכלה תיכונית או אקדמית של תואר ראשון לפחות, ניסיון מקצועי של 5 שנים לפחות בתחום בו המגשר רוצה לעסוק ( למשל – תחום הבנקאות, המגשר חייב לבוא מהתחום), והיעדר הרשעות בבית משפט שיש עימן קלון.

ריבוי התיקים בבתי המשפט והעומס הרב מפנה מקרים רבים למוסדות גישור, לכן העבודה בתחום רבה ובעלת שכר טרחה לא קטן.

כמה זמן נמשכים לימודי גישור ?

לימודי גישור נלמדים במסגרת של קורס בן כ 50 שעות סה"כ במינימום,  ועלות קורס גישור הינו כ 3000 ₪.

 מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי גישור

לימודי גישור ניתן ללמוד במוסדות רבים במסגרת תחומי ההתמחות המבוקשים. בין המוסדות ניתן למצוא :

-          לימודי גישור במכללת לוינסקי

 המכללה התל אביבית מציעה קורס גישור בתחום בו היא מתמחה. קורס גישור בחינוך. תוכנית בהיקף 56 שעות שבבסיסה חשיבה חינוכית, שנועדה להקנות פתרון מצבים במערכת החינוך בעיקר שבו כל הצדדים ירגישו טוב, ללא הרגשת ניצחון או הפסד.הלימודים מתקיימים אחר הצהריים בקמפוס תל אביב בעלות של 1800 ₪. במסגרת הסתדרות המורים ניתן לקבל קורס במימון מלא.

-          לימודי גישור במכללת בילדינג

 מרכז הבנייה הישראלי בשיתוף מכון גבים מעניק תעודה בגישור מוסמך בתחום הבניה. הקורס הינו בן 12 מפגשים, מוכר ע"י ועדת גדות לתחום הגישור בסכסוכי בניה, ומיועד למהנדסים ראשיים בחברות, מפקחים, מנהלי פרויקטים, יזמים, מנהלי עבודה, קבלני בנייה, תוספות ושיפוצים, מנהלי אחזקה ועוד אנשים מהתחום.

-          לימודי גישור בבית הספר להנדסאים שנקר

-           לימודי תעודה בקורס גישור ארגוני ניהולי. משך הקורס הינו 60 שעות בעשרה מפגשים המתקיימים אחת לשבוע בימי שלישי בשעות אחה"צ והערב. הקורס מיועד למנהלים בארגונים וחברות, כשבין הכלים הנלמדים ניתן למצוא : הגדרת מו"מ, תנאים להצלחה וכישלון, עקרונות הגישור, יתרונות הגישור, מדידת עלויות הקונפליקט בארגון, אסטרטגיות לניהול קונפליקט בארגון, המנהל כמגשר, יצירת פתרון לסכסוך וכלים בניהול משאבי אנוש. הקורס מועבר ע"י מרצים ממכון קשת לגישור, ומוכר לגמול השתלמות.

-          לימודי גישור במכללה האקדמית כנרת, עמק הירדן

 במכללה על שפת הכנרת ניתן ללמוד קורס גישור בן 60 שעות, במסגרת היחידה ללימודי חוץ של המכללה. הקורס מקנה תעודת  מגשר מוסמך מטעם מכון גבים המוסמך ע"י ועדת גדות. תנאי קבלת התעודה והקבלה לקורס הינם השכלה של 12 שנות לימוד ומעלה, נוכחות ב 85 אחוז מהמפגשים והתחייבות להשתתף באופן פעיל במפגשים. בין התחומים הנלמדים  תפיסת העולם של ה- ADR כאלטרנטיבה ליישוב סכסוכים, פיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית ביישוב סכסוכים, הבנת עקרונות הגישור תפקיד המגשר ועוד.

מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי גישור ?

אם תחום לימודי הגישור מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי גישור, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net