לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי משפטים
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 01/01/01 00:00

 לימודי משפטים

 

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי משפטים

על משפטים ולימודי משפטים

מקצוע עריכת הדין הינו קרוב לוודאי אחד משלושת התחומים המבוקשים והיוקרתיים ביותר בישראל ובעולם. היוקרה והחשיפה התקשורתית, סדרות הטלוויזיה והכסף הרב הנלווה לעורכי דין מצליחים מושכים מדי שנה אלפי סטודנטים המבקשים ללמוד את המקצוע היוקרתי ולהיות עורכי דין. תנאי הקבלה באוניברסיטאות הינם מהגבוהים ביותר. ציוני פסיכומטרי החל מ 700 ומעלה, ממוצעי בגרות של 10 ומעלה, ולעיתים אף ראיונות קבלה. הלימודים עצמם קשים ומפרכים ונמשכים 4 שנים, כשבסיומם נערכות בחינות ללשכת עורכי הדין. בתחום המשפטים קיימים תחומי משנה שבהם ניתן להתמקצע, כגון משפט פלילי, דיני חברות, משפט בינ"ל, דיני מקרקעין ועוד. התחום בכללותו מרתק ובלתי נדלה. תואר במשפטים פותח לא אחת לא רק צוהר אלא עולם שלם המכשיר את הסטודנט בשלל תחומים הנוגעים לחיינו.

למה לבחור בלימודי משפטים?

אם ראיתם יותר מדי סרטים הוליוודיים נוצצים על פרקליטים בחליפות יוקרה, אם בוערת בכם האש להגן בחירוף נפש על האזרח הקטן, לתווך בעסקאות ענק של חברות בינ"ל, אם אתם אוהבים קהל ויש לכם חוש רטורי מפותח ומוח חד להבחין בפרטים, הרי שהמקצוע תפור עליכם. לימודי משפטים הינם מפרכים, תובעניים ולא אחת גם יקרים מאד, אולם למסיימים בהצלחה ולטובים מובטחים שנים של עשייה מעניינת וגם כסף לא רע בכלל בהתחשב בעובדה ששעת עוממוצעת היא כ 700 ₪.

תחום המשפטים מאפשר לימודי התמחות באינסוף תחומים. כמעט כל דבר שאנו עושים כיום בעולם המודרני המסחרי והפרטי מצריך ראייה משפטית והסדרה משפטית. כמעט בכל צעד, יכול עורך דין טוב לחסוך זמן כסף ועוגמת נפש מלקוחו, ואם כבר נגרמה יש ביכולתו לפצות אותו בהתאם. יתרונות לימודי המשפטים הנה שהכשרה כמשפטן תתאים לא רק בהכרח לקבלת עבודה במשרד עו"ד. עוד ועוד חברות מסחריות מבקשות לקבל בוגרי משפטים בשל הכשרתם הכוללת והידע המקצועי שרכשו, כך למשל גם בשירות משרד החוץ, משרד התעשייה וגופים נוספים. הכשרה משפטית מקנה כלים רבי עצמה להתמודדות עם עולם תובעני יותר בו לכל חוזה והסכם יש משמעות ולכל מילה ופסיק בו יכולת לשנות.

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים ?

לימודי משפטים נלמדים כיום באינספור מכללות ואוניברסיטאות בארץ. הלימודים לתואר ראשון נמשכים בין 3 ל- 4 שנים כשבסיומם מבחני לשכה ושנת התמחות. לימודי התואר השני הינם כשנתיים ונועדו להרחבת ההשכלה בתחום מסוים. שכר הלימוד באוניברסיטאות הינו כ 9500 ₪ לשנה כאשר במכללות הסכום יכול להיות כפול ואף משולש ( המרכז הבינתחומי בהרצליה).  

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי משפטים

 

לימודי משפטים נלמדים בכל האוניברסיטאות בישראל וכן במספר לא קטן של מכללות פרטיות המוכרות ע"י משרד החינוך. כיוון שהתואר L.L.B במשפטים לא מעניק רישיון לעסוק כעורך דין, בחירת מוסד הלימודים חשוב בעיקר לצורך התקבלות להתמחות בת שנה באחד המשרדים הנחשבים שלאחריה בחינת לשכת עורכי הדין המעניקה את הרישיון.   להלן רשימה חלקית:

           האוניברסיטה העברית בירושלים

מוסד הלימוד האקדמי המדורג בין 100 המוסדות הנחשבים בעולם. בית הספר למשפטים הינו אחד מעמודי התווך של האוניברסיטה, ובין בוגריו ניתן למצוא את בכירי מערכת המשפט ועריכת הדין בישראל. האוניברסיטה מציעה מסלול לימודים במשפטים או מסלול משולב של משפטים ומנהל עסקים או כלכלה. תנאי הקבלה הנם מהגבוהים בארץ. בין ההתמחויות הנודעות של הפקולטה למשפטים – משפט בינ"ל. קיים מסלול לתואר שני וכן מסלול ישיר לדוקטורט במשפטים.

           המכללה האקדמית נתניה

המכללה הממוקמת בנתניה, ועתידה להפוך לאוניברסיטת השרון, מציעה שני מסלולים. מסלול לתואר ראשון במשפטים ומסלול משולב מנהל עסקים ומשפטים. במסלול משפטים לתואר ראשון ניתן להתמחות ב אחד משלושה תחומים: פלילי, נדל"ן ומסחרי. החל משנת 2009 מתקיימת גם מתכונת ערב ללימודי תואר ראשון בנוסף לתכנית הרגילה. כך מתאפשרים לימודים לאלו העובדים. שכר הלימוד משתנה ותלוי בגובה המלגה הניתנת.

           

           מוסדות נוספים בהם מתקיימים לימודי משפטים:

            הקריה האקדמית אונו

            המסלול האקדמי המכללה למינהל


 

רוצים לשמוע עוד על לימודי משפטים?

אם תחום לימודי הגישור מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי משפטים, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים.

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
המכללה האקדמית נתניה 
אריאל סלע,arisela@gmail.com,תל אביב (17/12/2014)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net