לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי כלכלה לתואר ראשון
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 23/03/09 22:53

 לימודי כלכלה לתואר ראשון

 

על כלכלה ולימודי כלכלה

לימודי כלכלה לתואר ראשון מנתחים וחוקרים תהליכים כלכליים במשק הישראלי והעולמי. חקר התהליכים והניתוח ב – לימודי כלכלה דנים במספר רמות, החל מארגונים פרטיים ועד הרמות הגבוהות ביותר במשק הישראלי והכלל עולמי. הצרכן הבודד, היצרן, המשווק, המייצא, המייבא, החברה, הקונצרן, הבנק, ממשלת ישראל, הבורסות העולמיות, יצרני הנפט, המדינות המתועשות, כולם, המיקרו והמקרו נמצאים על שולחן הדיונים בלימודי כלכלה. 

לימודי כלכלה לתואר ראשון  מכשירים את הסטודנטים לעשות תוכניות עסקיות, לנתח מהלכי שוק, להתמחות במימון, בפתיחת תיקי השקעות, להבין ולנתח תקציבים וניתוחים פיננסיים ועוד.  

למה לבחור בלימודי כלכלה לתואר ראשון

רוב הכלכלנים הבכירים במקש היום וגם מנהלי בנקים ותפקידי תפקידים רמי דרג בתחום הפיננסי בשוק הפרטי והמגזר הציבורי, הם בוגרי לימודי כלכלה. בהקרבה מקרים גם תואר ראשון בלבד הספיק.

רובם החלו בפנייה למחלקת משאבי אנוש בבנק, עם סיום התואר בלימודי כלכלה באוניברסיטה או במכללה, והחלו בתפקיד זוטר. את ההמשך ניתן ללמוד מסיפוריהם של רוב הבוגרים. קחו למשל את צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים. זיו עמד ללמוד הנדסה באוניברסיטת תל אביב וברגע האחרון שינה את דעתו. לימודי כלכלה היו בחירתו הסופית. זיו מספר כי לבנק הגיע במקרה אחרי שחבר הציע לו לבוא למחלקת משאבי האנוש בבנק עם סיום לימודי הכלכלה. הוא החל ככלכלן במחלקה העסקית, ועלה בסולם עם השנים עד שהגיע לרמת מנכ"ל הבנק. כששואלים אותו אם הוא עושה שימוש שצבר בלימודי כלכלה לתואר ראשון הוא משיב : " מנכ"ל בנק זו משרה שמשלבת הבנה בכלכלה עם יכולת וידע בניהול. כמובן שלניסיון חלק חשוב, אך החלק המהותי הבסיסי נרכש בלימודי הכלכלה.."

כדי להוסיף יכולות פרקטיות לתואר, ניתן לשלב את לימודי הכלכלה לתואר ראשון במנהל עסקים, משפטים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד. השילוב הפופולארי בדרך כלל הוא כלכלה ומנהל עסקים.

 לימודים לתואר ראשון בכלכלה מתקיימים במסלול חד חוגי, או דו חוגי. כדי להתקבל ללימודים דרושה תעודת בגרות מלאה עם לפחות 4 י"ל במתמטיקה וציון פסיכומטרי בין 600-700.

גם במהלך התואר, בדרך כלל כבר בשנה השנייה, ובוודאי בסיומו, ניתן להתחיל לעבוד במספר מקומות פוטנציאליים. בנקים, בתי השקעות, מוסדות פיננסיים כאלה ואחרים, יפתחו בפניכם את השערים. אם יש לכם כשרון כתיבה תוכלו לכתוב לאתרי אינטרנט בתחום הכלכלה ועוד.

עוד תוכלו להשתלב בתפקידי ניהול בחברות, עסקים ותאגידים כלכליים. עולם הכלכלה והמסחר בישראל ומחוצה לה פתוח בפניכם והכלים שקבלתם בלימודי כלכלה יכשירו אתכם ליזום בעולם העסקים בכל המגזרים.

כמה זמן נמשכים לימודי כלכלה לתואר ראשון ?

לימודים לתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים או כל שילוב אחר כמו לימודי כלכלה וניהול או כלכלה ותקשורת, אורכים 3 שנים אקדמאיות. אגב, מי שרוצה להתפתח בתחום הפיננסי ולהרחיב את אפשרויות העבודה, יכול להמשיך ללימודי ראיית חשבון בתוכנית מיוחדת של שנתיים בחלק מן האוניברסיטאות.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי כלכלה לתואר ראשון

 

לימודי כלכלה לתואר ראשון אפשר לעשות בכל האוניברסיטאות בישראל.

-          אוניברסיטת בן גוריון באר שבע

הלימודים אומנם נמשכים רק שנתיים, אך הרמה גבוהה והלימודים אינטנסיביים. תנאי הקבלה לא פשוטים. קשה יהיה לשלב עבודה במהלך התואר.

-          אוניברסיטת חיפה

הלימודים מתקיימים 3 שנים. במסלול בו חוג אחד ניתן לבחור בין 3 מגמות : חשבונאות, מנהל עסקים או כלכלה מורחבת. במסלול הדו חוגי תוכלו לשלב לימודי משפטים.

-          אוניברסיטת בר אילן

לכאן תוכלו להתקבל רק עם ממוצע ציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים ביותר. השילובים האפשריים הם כלכלה ומנהל עסקים, כלכלה עיונית, כלכלה וחשבונאות ועוד. הלימודים ימשכו 3 שנים.

 

מכללות

-          מכללת ספיר  

במכללה האקדמית ספיר הנמצאת באזור שדרות, מסלול לימודים לתואר ראשון BA בכלכלה וניהול מוכר ע"י המועצה ללימודים גבוהים.

-          המרכז האוניברסיטאי אריאל  

לימודי כלכלה ומנהל עסקים לתואר ראשון במכללה , אך בשכר לימוד אוניברסיטאי. במכללת אריאל הנמצאת בשומרון, 15 דקות נסיעה מכפר סבא, תוכלו לשלב את לימודי הכלכלה במספר מסלולים, ביניהם : ניהול משאבי אנוש, חשבונאות,כלכלה ציבורית, שמאות ועוד. סטודנטים שלא גרים באריאל, יוכלו להשתלב במעונות (קרוואנים מאובזרים היטב) שם אווירה סטודנטיאלית טובה.

-          מכללת רופין

המכללה שוכנת בעמק חפר בשרון. סביבת הלימודים ירוקה וכפרית מה שבהחלט תורם לסטודנטים, בעיקר הלחוצים שבהם. לימודי כלכלה במכללה מתפרסים על כמה מסלולים, ביניהם: כלכלה ומדעי ההתנהגות, כלכלה וחשבונאות, מנהל עסקים למנהלים, ועוד. התואר מוכר על ידי המל"ג.

קיימות עוד מכללות רבות המעניקות תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ומדובר ברשימה חלקית.

רוצים לשמוע עוד על לימודי כלכלה לתואר ראשון ?

אם תחום לימודי בנקאות מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי כלכלה לתואר ראשון, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף, ללימודי תואר ראשון נוספים.

אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net