לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   לימודי הנדסת חומרים
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 30/03/09 18:19

  

לימודי הנדסת חומרים

 

על הנדסת חומרים ולימודי הנדסת חומרים

הנדסת חומרים הינה תחום חדש יחסית במסגרת לימודי ההנדסה שהחל כאחד המסלולים בלימודים לתואר הנדסת מכונות והתפתח במהרה הודות לביקוש הגבוה לבוגרי תואר זה. כיום לימודי הנדסת חומרים הם תחום נפרד העוסק בעיקר בשימוש ופיתוח של שיטות תעשייתיות לעיבוד חומרים ויצירת חומרים באמצעות תהליכים כמו ריתוך, התכה, כבישה, פולימריזציה וכ''ד, כמו גם אפליקציה של יישומים חדשים לחומרים קיימים.

 

למה לבחור בלימודי הנדסת חומרים?

תחום הנדסת חומרים היא תחום חדשני ומאתגר, העוסק בהנדסה ופיתוח של חומרים כמו חומרים מתכתיים, חומרים פולימרים ממקור טבעי או פולימרים סינתטיים, חומרים מרוכבים, זכוכית וחומרים קרמיים. מומחים להנדסת חומרים משתלבים במגוון רחב של תעשיות כגון ייצור חומרים, עיבוד חומרים, בנייה, ייצור ועיבוד של חומרים פלסטיים ועוד. מהנדסי חומרים אחראיים על בחירה נכונה של חומרים במטרה לפתור בעיות בתכנון מתקנים ומבנים, תוך שימוש בידע אודות תכונותיהם והתנהגותם של החומרים.

 

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסת חומרים?

לימודי הנדסת חומרים  נמשכים 4 שנים ובטכניון- 4.5 שנים וכוללים לימודים בסיסיים בתחומי המדע כמו מתמטיקה ואלגברה, כימיה, פיזיקה וסטטיסטיקה, בשילוב עם קורסים מתקדמים בתחום ההנדסה כדוגמת תכונות ושימוש של חומרים מתכתיים ופלסטיים וחומרים אלקטרוניים, מכניקה אנליטית, חומרים מתקדמים, מכניקת מוצקים, קורוזיה ושיטות הגנה, מבנה ותכונות של חומרים הנדסיים, חומרים קרמיים ורפרקטורים, תהליכי יצור ועיבוד חומרים ותכנות מחשבים.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי הנדסת חומרים

 

לימודי הנדסת חומרים במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון

המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון מציע מגוון  מסלולים מתמחים ללימודי הנדסת חומרים הכוללים תואר ראשון B.Sc בהנדסת חומרים, תואר ראשון B.Sc בהנדסת חומרים מתקדמים, תואר ראשון B.Sc בהנדסת חומרים וכימיה ותואר ראשון B.Sc בהנדסת חומרים ופיסיקה. בנוסף מציע המרכז האוניברסיטאי אריאל לימודי דיפלומה לתואר הנדסאי חומרים. הלימודים נמשכים 4 שנים לשם קבלת תואר ראשון בתחום הנדסת חומרים והתואר להנדסאים נמשך 6 סמסטרים, לא כולל סמסטר קיץ .

 

לימודי הנדסת חומרים במכללה האקדמית להנדסה ירושלים

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים מציעה מסלול לימודים לתואר בתחום הנדסת חומרים מתקדמים, המקנה לבוגרים תואר ראשון במדעים B.Sc. המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. תוכנית לימודים משלבת לימודי תיאוריה ולימודים יישומיים, בסביבת הלימודים מעודדת הישגיות והצטיינות תוך הענקת מלגות לתלמידים מצטיינים והסגל שלה כולל גם מרצים מן האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

 לימודי הנדסת חומרים בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

הטכניון- המכון טכנולוגי לישראל הממוקם בקמפוס חדש בחיפה מציע מסלול עבור לימודי הנדסת חומרים המתקיים במסגרת מסלול משותף עם פיסיקה או כימיה (דו חוגי). תוכנית לימודים נמשכת 4.5 שנים, והסטודנטים לומדים במקביל שתי מערכות קורסים-  הנדסת חומרים וכימיה או פיזיקה, לפי בחירתם  ומקבלים תואר כפול- בוגר למדעים בפיסיקה או בכימיהB.A. ומוסמך למדעים בהנדסת חומרים .B.Sc.

 

מעוניינים במידע נוסף אודות לימודי הנדסת חומרים?

אם תחום לימודי הנדסת חומרים מעניין אתכם, אתם מוזמנים להיכנס לקישור הבא לימודי הנדסה, לסנן את תחום הלימודים המבוקש להשאיר את פרטיכם בטופס המצורף ומיטב מוסדות הלימוד בתחום יחזרו אליכם עם הפרטים המלאים. לחילופין הינכם מוזמנים לבצע חיפוש נוסף באמצעות מנוע החיפוש המצורף.

אנו מאחלים לכם הצלחה רבה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net