לימודים
Skip Navigation Links.
פרסום
   בגרות בלשון
לשירותכם בסוף דף המידע קיים מנוע חיפוש לאיתור מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את המקצוע המבוקש

פורסם: 01/01/01 00:00

 

הכנה לבחינת בגרות בלשון (הבעה עברית)

 

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים למבחן בגרות בלשון

מכינות קדם אקדמיות

 

על מבחן הבגרות בלשון

נושא, נשוא, מושא ישיר, משפטי תמורה, גזרת ע"ו, דגש קל וחזק – עם כל אלה ועוד, תצטרכו להתמודד בבחינת הברות בהבעה עברית המכונה גם בחינת הבגרות בלשון. ואם זה לא מספיק, תוסיפו גם חיבור נחמד שתכתבו בחלק של הבעה עברית.

כל תלמיד, ללא יוצא מן הכלל חייב לעבור את בחינת הבגרות בלשון 2 י"ל לפחות. האינטרנים עושים יחידה אחת בלשון והשנייה בחיבור עברי והאקסטרנים יעברו שתי בחינות  (עברית א', ב'), כל אחת בהיקף י"ל אחת. אין זכאות לתעודת בגרות אם לא עברתם את בחינת הבגרות בלשון, שציונה מתהווה משקלול של לשון וחיבור או יחידה א' ו- ב'.

 בגרות בהבעה עברית -  נושאי הבחינה

הבעה בכתב, תחביר, תצורת השם, תורת ההגה, ניתוח פעלים בכל הגזרות, שם המספר, נטיות של מילות יחס, הבנת הנקרא ועוד. 

 מבנה מבחן הבגרות בלשון והבגרות בחיבור

מבחן הבגרות בחיבור (י"ל אחת) יציג בפניכם ששה נושאים, מתוכם תכתבו על אחד חיבור בן שני עמודים לפחות. אל הנושאים מצורפים קטעי עיתון או מאמר ואתם מתבקשים לתת את דעתכם לנושא.

ביחידת הלימוד בבחינת הבגרות בלשון, יוצגו בפניכם שאלות אודות כל אחד מן הנושאים אותם ציינו בנושאי הבחינה.

 

מועדי בחינת הבגרות בלשון

 מועד קיץ (יוני)-  בחודש פברואר מתחילים הקורסים

מועד חורף (ינואר)– הקורסים מתחילים בחודש ספטמבר

 

 למה בגרות בלשון ?

בחינת בגרות בהבעה עברית או בלשון מהווה רק שתי יחידות לימוד, אך מדובר במקצוע חובה שבלעדיו לא תקבלו זכאות לתעודת בגרות. מלבד זאת, אנו סבורים כי כדאי לדעת את שפת האם שלכם בצורה הטובה והמדויקת ביותר.

 

כמה זמן נמשכים הלימודים למבחן בגרות בלשון?

 קורס הכנה לבגרות בלשון נמשך בין שלושה לארבעה חודשים ומדובר בדרך כלל על שני מפגשים שבועיים בני 3 שעות האחד.

 

מעוניין שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם פרטים או ישלחו ידיעונים? לחץ על קישור

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודים למבחן בגרות בלשון

 

בגרות בלשון עם high q – בגרות ופסיכומטרי

בית הספר פועל במספר מישורים וביניהם, הכנה לבגרות, הכנה לפסיכומטרי, והכנה למבחן ה-  GMAT.  בגרות בלשון ב- HIGH Q ניתן לעשות בשלוחות רבות ברחבי הארץ מדרום לצפון. קורס הכנה לבחינת הברות בלשון בבית הספר נמשך כמאה שעות לימוד.

בגרות בלשון עם יואל גבע – בגרות ופסיכומטרי

בלימודי הבגרות ללשון אצל גבע, מלבד השיעורים הרגילים, תקבלו, אם תרצו גם שיעורי עזר בפגישות אישיות עם המורה, לפני או אחרי השיעורים. אצל יואל גבע מאמינים בעבודות בית ותרגול שמשפר את מיומנויות הכתיבה והידע בלשון עברית. שעות הלימוד הן כ-6 שעות בשבוע.  לבית הספר סניפים בכל הארץ.

בגרות בלשון עם זיו כספי – פסיכומטרי ובגרות

בית הספר ללימודי בגרות ופסיכומטרי בהנהלת זיו כספי פועל תחת אישורו ופיקוחו של משרד החינוך למעלה משמונה עשרה שנה. בין קורסי ההכנה לבחינות בגרות בבית הספר, מתקיים גם קורס הכנה לבגרות בלשון. סניפי בית הספר נמצאים ברעננה וכפר סבא.

בגרות בלשון עם לחמן – בגרות ופסיכומטרי

בלחמן מתגאים בעובדה כי בסגל שלהם מורים בעלי ניסיון רב בהגשה לבגרות, חלקם הגדול מעריכי בחינות בגרות במשרד החינוך. בקורס ההכנה למבחן הבגרות בלשון אצל לחמן  מלמדים את יסודות הכתיבה וכל מה שצריך בנוסף כדי להצליח בבחינה. בלחמן מתגאים כי הלימוד מתבצע בשונה לחלוטין מהתיכון, שפותחה על ידי הצוות והחומר מסודר בקלסרים ומסומן במרקרים. בלחמן ייתנו לכם שיטות וטיפים ויתמקדו בחומר המבחן בלבד. בית הספר לחמן מפעיל סניפים בכל רחבי הארץ , מבאר שבע בדרום ועד הקריות בצפון.

 בגרות בלשון עם המכינה הקדם אקדמית אריאל שבשומרון

במכינה הקדם אקדמית אריאל שבשומרון מבחר מסלולים המציעים למעוניינים להשלים תעודת בגרות, או לאלה הרוצים לשפר ציונים במקצועות החובה ובמקצועות מוגברים כמו כימיה, פיזיקה, מדעי החברה וגיאוגרפיה.

בגרות בלשון עם המכינה הקדם אקדמית ספיר

במכינה הקדם אקדמית ספיר, מבחר מסלולים המציעים לכם להשלים בחינות כדי לקבל זכאות לתעודת בגרות מלאה, שתאפשר לכם להשתלב במוסדות לימוד להשכלה גבוהה. גם למי שיש תעודת בגרות ורוצה לשפר ציונים, מוזמן לעשות זאת בספיר. הלימודים נמשכים בין סמסטר אחד לחמישה סמסטרים. זה תלוי במספר המקצועות הנלמד . ניתן ללמוד מקצוע אחד או יותר. הלימודים נפתחים בפברואר ובספטמבר.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודים לימודי תעודה קידום אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net